Skocz do zawartości
.Konrad.

Wieloszczety

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam ogromny problem z wieloszczetami opanowały mi całe akwarium (Kostka 30l). Początkowo wyszło kilka małych sztuk ze skały lecz po upływie czasu rozmnożyły się do ogromnej liczby. Nie przeszkadzało mi to gdyż czyściły akwarium ale po tym jak zabiły mi kraba i ślimaka stwierdziłem że czas się tego wyzbyć więc tu pojawia się moje pytanie jak je złapać pęseta odpada bo jest ich zbyt dużo,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra to jeden sposób już mam ale to na później nie mam teraz jak kupić owej krewetki a jakiś sposób bez kupowania kolejnego zwierzaka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łapanie na przynętę... szklany sloiczek z żarciem w srodku wkladany po zgaszeniu świateł, latarka i czekamy... ja tak robiłam na początku. W ciagu kilku dni odlowilam z 50 sztuk. Potem przyszly ryby i wieloszczety przestaly tak bezczelnie wylazic ze skał. Żałuję, ze nie poczekałam dluzej z wpuszczaniem ryb i nie odlowilam ich wiecej, bo czasem któraś babeczka ma nadgryziona pletwe i wiem, ze to ich robota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

dobra to jeden sposób już mam ale to na później nie mam teraz jak kupić owej krewetki a jakiś sposób bez kupowania kolejnego zwierzaka ?

jak napisałem

zerkaj w innych tematach

tam jest kilka rozwiązań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo, zaczynam dostrzegac coraz wiecej wieloszczetow i kilka dosc duzych, i do takiego stopnia perfidne ze zaczely prawie cale wychodzic ze skal wczoraj jednego upolowalem jak wyszedl normalnie przy swietle jak karmilem ryby , opinie rozne sa i nie wiem czy je tepic czy zostawic

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

3a2fe0baccb804a79ec2db4702daa6a7.jpg

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Okolo 10-15 cm

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie ma reguły czy dzień czy noc one się niczego nie boją jest ich miliony dosłownie...

a czy one są jadowite stanowią jakieś zagrożenie dla nas ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te sa pozyczetczne. Ja u siebie widzialem na poczatku kilka, tez byla panika i w ogole. Ostatecznie je zostawilem w spokoju i zadnych zlych znakow nie widze, ani dawno samych wieloszczetow nie widzialem.

EDIT: Zagrozenia nie stanowia, ale nie polecam dotykac palcami. Maja bardzo cieniutkie wloski ktore sie wbijaja i draznia skore.

Edytowane przez mnap86 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swego czasu miałem gobidona w akwarium i nie miałem problemu z tymi potworami lecz z nie wyjaśnionych przyczyn stwierdził że wyskoczy sobie z baniaka i czytałem że ryby z tego gatunku lubią jeść wieloszczety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te sa pozyczetczne. Ja u siebie widzialem na poczatku kilka, tez byla panika i w ogole. Ostatecznie je zostawilem w spokoju i zadnych zlych znakow nie widze, ani dawno samych wieloszczetow nie widzialem.

EDIT: Zagrozenia nie stanowia, ale nie polecam dotykac palcami. Maja bardzo cieniutkie wloski ktore sie wbijaja i draznia skore.

trzymałem je kilka razy w łapach nie wiedząc ze mogą podrażnić skore, niczego nie poczułem natomiast hepcio już drugi raz ma z powbijane włoski na boku po kilku dniach i wizytach u doktor krewetki włosy znikają i zastanawiam sie czy hepcia mieszkanie jest blisko mieszkania wieloszczeta czy próbują się do niego dobrać na śpiku zobaczymy czas pokaże nie zamierzam nic im robic bo sa czescią ekosystemu jak wezowidła i inne potwory :alien:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak samo jak mnap86 napisał.

W nocy czasami je widać jak się poświeci latarką, ale więcej dobrego robią niż złego.

Oczywiście zdarzają się przypadki typowych plag, u mnie nic złego nie robią.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczypce, pinceta i wyciągać. Najtańszy sposób. I mniej karmić.


78ab9bd8cd58d36d8098935dd266f474u777a1209.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te są pożyteczne :-) gorzej jak potrafisz takiego skubanca to już trzeba skałę wyciągać:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie ze takiego jednego tez mam , napewno ma takie same wasy i jest czerwony ale zawsze jak tylko podejde to ucieka w skale, nigdy nie wychodzi tak jak ten nasz filmiku

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie ze takiego jednego tez mam , napewno ma takie same wasy i jest czerwony ale zawsze jak tylko podejde to ucieka w skale, nigdy nie wychodzi tak jak ten nasz filmiku

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Ja tez dłuższy czas nie wiedziałem dlaczego mi korale giną ,krewetki ,ryby az w nocy go zobaczyłem i później to juz likwidacja mendy ! :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'przemek86'

Chcesz mieć ich mniej to staraj się nie zapuszczać brudu w piachu lub dbać o przedmuchaną skałę lub to co jest pod nią.

Zazwyczaj gromadzą się tam gdzie zbiera się dużo syfu. Dlatego też uważam że są pożyteczne.

Nie rosną jakieś bardzo wielkie ani nie stwarzają żadnego większego zagrożenia.Kiedyś piach przerzucałem ręką to przewaliłem takiego dużego gagatka.Kiedyś innym razem spuchł mi palec na kilka dni - możliwe że przestawiając skałę gdzieś ścisnąłem.

Jeśli ktoś chce je wywalać bo gdzieś coś wyczytał to niech lepiej zmieni hobby i zajmie się gupikami z tufem wapiennym lub innymi piaskowcami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz duzo wieloszczetów najprawdopodobniej bo przekarmiasz zwierzaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwa razy zastawiłem pułapkę w postaci słoika z dziurami i pokarmem dla ryb i złapałem jakieś 60-70 wieloszczetów są małe 2-4 cm i dalej mam wrażenie że jest ich 7 razy tyle w skale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ich sporo w małej kostce. Następnie kupiłem krewetkę boksującą i kraba porcelanowego. Obecnie są, ale w kontrolowanej ilości i tak jak piszą koledzy ja bym nic nie wyrzucał.

Jak robiłem przesiadkę na większą kostkę to trafił mi się jeden większy podobny jak na tym filmiku i nadal sobie żyje.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem fazę na tępienie wieloszczetów, największe okazy około 25 cm miałem i te odławiałem. Później zapomniałem że są i tak jest do dzisiaj :)


|140L|MIX TOTAL|5x24W|B A W B B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.