Skocz do zawartości
zwischen

Pytanie do użytkowników odpieniaczy WhiteSkim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam prośbę do użytkowników w/w odpieniacza w jaki sposób macie połączoną pompę z odpieniaczem? W moim przypadku producent zeszlifował gwint na pompie i dorzucił kawałek silikonowego węża , którego założenie było nie lada wyzwaniem. Pytam ponieważ na niektórych zdjęciach tych odpieniaczy jest to bardzo elegancko połączone plastikowymi nakrętkami. Po każdym czyszczeniu odpieniacza muszę długo kombinować z pompą aby wyeliminować "buczenie". Przymierzam się też do wymiany silikonowego węża na dłuższy, może to coś pomoże.... Z góry dziękuję za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

ja miałem tak jak widziałeś na zdjęciach. pompa była podłączona za pomocą oryginalnej złączki z nakrętką i uszczelką, a do niej kawałek silikonowego węża,

Widać Sebastek dokonał jakiś zmian w projekcie.


start 04.02.2014

120x60x60=432l

sump 84l

PS metis 2x150w

whiteskim200

1xJebaoo 40wp

DC6000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten odpieniacz już 1,5 roku. Dopiero niedawno rzuciło mi się w oczy to że niektórzy mają to "normalnie " rozwiązane. Podejrzewam że kultura pracy jest w porządnie zrobionych odpieniaczach zupełnie inna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie z wężem silikonowym jest ogólnie stosowane w wielu konstrukcjach ;-)

sm-250-3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najważniejsze żeby powietrze tamtędy nie uciekało. ja zacisnąłem ten wąż trytkami


start 04.02.2014

120x60x60=432l

sump 84l

PS metis 2x150w

whiteskim200

1xJebaoo 40wp

DC6000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najważniejsze żeby powietrze tamtędy nie uciekało. ja zacisnąłem ten wąż trytkami

Też mam to na trytkach zrobione,ale można by to chyba porządnie zrobić żeby nie trzeba było eksperymentować. Bo ogólnie to odpieniacz całkiem spoko, tylko trzeba by się bardziej do roboty przyłożyć :) no chyba że producent dołoży nam paczkę trytek do zestawu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę temat.

Jaką macie głębokość zanurzenia w swoich odpieniaczach WhiteSkim 250?

 


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja miałem 22 cm  , ale na pompie BK2000

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pracuje w zanurzeniu 21cm na pompie Tunze 9430


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na wasze pompy to chyba moja mdc-8000 za duża jest;)


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest za duża one taką miały montowaną. Dokładniej DCT 8000.

Zanurzenie 22cm

Wypływ wody okreslilbym jako otwarty w 80%

Praca pompy dwie kreski przed maxem do maxa. Czyli jakies 80procent pełnej mocy pompy.

Wiem bo mam/miałem ten model. DCT to starszy model pomp jebao i chyba na tym modelu zakonczyly sie pienidła sebastka.

 

PS pienidło masz na niej od nowości? Czy z drugiej ręki?

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, chwialek napisał:

Nie jest za duża one taką miały montowaną. Dokładniej DCT 8000.

Zanurzenie 22cm

Wypływ wody okreslilbym jako otwarty w 80%

Praca pompy dwie kreski przed maxem do maxa. Czyli jakies 80procent pełnej mocy pompy.

Wiem bo mam/miałem ten model. DCT to starszy model pomp jebao i chyba na tym modelu zakonczyly sie pienidła sebastka.

 

PS pienidło masz na niej od nowości? Czy z drugiej ręki?

Pienidlo mam od początku ale po 1 mc pompa padła wysłałem do Sebastka i już 5 rok czekam ;)

problem tylko w tym ze zapomniałem jaka była tam pompa i postanowiłem kupić 8000 z regulacja 


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) pompę kupiłeś wystarczającą, nie za dużą nie za małą. To pienidło to całkiem spore wiadro wody i piany w sobie mieści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.