Skocz do zawartości
vitowwy

Wybór grzałki do akwarium morskiego

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Noszę się z zamiarem kupienia grzałki do swojego baniaka morskiego 108L. Zastanawiam się nad wyborem, żeby się sprawdziła i jak najmniej była awaryjna. Ktoś mógłby coś polecić? Myślę o wyborze JBL Protemp S 100W, co o tym powiecie? Z góry bardzo dziękuję za poradę.

Edytowane przez vitowwy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każda z termostatem o w\w mocy sie nada ja mam najprostszą chyba atman i działa juz ponad 3 lata nie ma co przepłacać...


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam obecnie Resun, i jest o wiele bardziej precyzyjny wedlug mnie niz podobne jemu (mialem wczesniej Sera i Eheim).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Ja mam EasyHeater + zewnetrzny sterownik dla zabezpieczenia, grzałka na 25 i sterownik na 27, w razie gdyby padł termostat grzałki to przy 27 stopniach termostat zewnetrzny odetnie zasilanie grzałki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aqael Neoheater :).

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie stary Jager , bardzo przyzwoita grzałka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Eheim Jager. Kupiłem używaną, chcę to zaznaczyć, bo nie wiem jak długo wcześniej była użytkowana, a to ważne. Działała B. Dobrze przez dwa lata, po czym wywaliła mi zabezpieczenia elektryczne. Świetną opcją była możliwość przestawienia skali, tak, żeby można było ją samemu skalibrować. Oczywiście operację tą wykonasz raz, albo wcale. Pewną wadą jest to, że jest bardzo długa.

Po tym jak zepsuł się Jager potrzebowałem szybko nowej grzałki a w sklepach w moim mieście Jagera nie mogłem dostać, więc kupiłem aquael comfortzone Gold. Poczytałem przed chwilą opinie o tej grzałce na necie i potwierdzają się z tym co zaobserwowałem u siebie, bardzo stabilna, dobrze wyskalowana. Ustawiłem raz, wrzuciłem do sumpa, podłączyłem i działa tak już dwa lata. Z tego co przeczytałem, podobno złazi farba po kilku miesiącach, ale ponieważ swojej nie ruszam od nowości i ruszać nie mam zamiaru to nie mam jak potwierdzić. Jest sporo krótsza od Jagera.

Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami ktoś wsadza niemałą grzałkę w myśl że wszyscy mają to i ja muszę, a nie bierze pod uwagę kilku innych czynników, które mają wpływ na temperaturę wody w zbiorniku.

Ciepło oddają pompy, lampy, samo otoczenie i kubatura pomieszczenia też ma znaczenie.

Osobiście złapałem się na tym kilka lat temu i od tego momentu nie stosuję grzałki w ogóle, temperatura stabilna 24-25", w lato wiadomo więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Czasami ktoś wsadza niemałą grzałkę w myśl że wszyscy mają to i ja muszę, a nie bierze pod uwagę kilku innych czynników, które mają wpływ na temperaturę wody w zbiorniku.

Ciepło oddają pompy, lampy, samo otoczenie i kubatura pomieszczenia też ma znaczenie.

Osobiście złapałem się na tym kilka lat temu i od tego momentu nie stosuję grzałki w ogóle, temperatura stabilna 24-25", w lato wiadomo więcej.

No widzisz a masz 100% pewności że tak będzie zawsze, u mnie też załancza sie bardzo rzadko, ale jestem wyznawcą jednej zasady że to jest jak z prezerwatywą lepiej mieć i nie potrzebować, niz potrzebować i nie mieć :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

sam o tym myślałem wszystko zależy od tego jak bardzo chcesz się zabezpieczyć, zawsze to 50% mniej szans na problemy w razie awarii, ale i tak bym je podpinał dodatkowo pod zewnetrzny termostat:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jager wymiata. 100w do 100l baniaka to za dużo ja bym dał max 75w. w dzien i tak lampy beda grzaly a grzalka tylko kiedy lampy sa wylaczone.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fluval E - stabilna solidna i zabezpieczona przed przypadkowym uszkodzeniem mechanicznym,

masz z głowy termometr i jeszcze widzisz po otwarciu sumpa od razu czy jest ok - bo zmienia kolor świecenia jak jest +/- 1st względem nastawy a przy 2 zaczyna mrugać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie dodatkowe zabezpieczenie termiczne to bierz tytanowego chińczyka od salariasa. U kumpla chodzi ponad dwa lata, u mnie koło roku. Bezpieczna, mała, ma wbudowany we wtyczkę sterownik.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej a potrzebujesz tej grzałki ? ja w akwarium nie posiadam. W mieszkaniu ciepło i w akwarium temperatura 25-26.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inni, ale ja mimo grzania na poziomie 22 stopni w mieszkaniu, lampy hybrydowej i dwu pomp, mam grzałkę po to by nie było wahań temperatury. Mam też wentylatory, po to by mieć histerezę na poziomie stopnia C. Ocean to nie jezioro czy żeka, tam raczej temp. jest stała. To że ostatnio przewoziłem ryby w wodzie ok 22 stopni, lub że latem mi skoczyła ponad 28 stopni nie oznacza że to ma być akceptowalne przez mnie i tolerowane.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W płytkich wodach rafy też są raczej dobowe wahania temperatury. W dzień słońce sporo nagrzewa wodę.

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Nie wiem jak inni, ale ja mimo grzania na poziomie 22 stopni w mieszkaniu, lampy hybrydowej i dwu pomp, mam grzałkę po to by nie było wahań temperatury. Mam też wentylatory, po to by mieć histerezę na poziomie stopnia C. Ocean to nie jezioro czy żeka, tam raczej temp. jest stała. To że ostatnio przewoziłem ryby w wodzie ok 22 stopni, lub że latem mi skoczyła ponad 28 stopni nie oznacza że to ma być akceptowalne przez mnie i tolerowane.

Jestem tego samego zdania, moje akwarium dojrzewa wiec bym jeszcze przebolal brak grzalki bo w domu mam rownież ciepło, ale nie wyobrażam sobie przy już normalniej obsadzie nie mieć grzałki za 50zł nawet gdyby miała nie zadziałać tylko raz

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam grzalke po to by w razie czego w jakas zimniejsza noc sie wlaczyla...W mieszkaniu temperatura kolo 22C a w zbiorniku 24.5C...Kiedys mialem grzalke 100W ale 50W sie sprawdza i rzadko kiedy sie wlacza a poza tym jest sporo krotsza od "setki",wiec zajmuje mniej miejsca w sumpie...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 3 grzalki po to aby jak jakas nawali inne dzialaly. . Marka raczej nie ma znaczenia jak sadze np. mialem aquael gold i padla po miesiacu, teraz mam chinole po 10 zl i dzialaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.