Skocz do zawartości
88malolat

Ile może stać puste akwarium ??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Akwarium kupiłem w kwietniu do nowego mieszkania którego de facto jeszcze nie miałem, ale już szukałem... Moje pytanie brzmi.. ile może stać puste akwarium w garażu z temperaturą kilka stopni wyższą niż na zewnątrz ??. Niestety jak to zawsze bywa remont się trochę przesuwa i może jeszcze trwać do końca stycznia. czy nic mu nie będzie ?? jest zapakowane jak prezent na Święta Strecz/kartony/strecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może stać do woli nic mu nie będzie.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje stało 7 lat w garażu i się doczekało.Niestety przez ten czas moja "miłość"do akwarystyki dość mocno wygasła ☹

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wytrzymałość takiego akwarium określa wytrzymałość temperaturowa silikonu na marznięcie jeśli temp spadnie poniżej 0st


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki. Dziekije za pomoc, bo się trochę stresowalem.

Pozdrawiam.

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Teściu po 17 latach wytargał akwarium z nieogrzewanego garażu i teraz trzyma w nim rybki. Dodam tylko ze jak chciał wyciąć przegrodę bo taka była kiedyś moda to miał z tym duży problem. Tak więc śmiało ;)

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja probowalem zrobic z 240 litrowego baniaka sumpa o mniejszych wymiarach. Szyba 8. Ostatecznie okazalo sie, ze nie jestem w stanie pociac takiej szyby w domowych warunkach. Ale...

Akwarium mialo okolo 15 lat. Z czego 7 lat przestalo puste w piwnicy. Samo rozciecie silikonu bylo bardzo trudne, czy to nozem, czy zyletka, czy stalowa linka. Ostatecznie udalo sie pociac baniak na tafle przy uzyciu noza, ale tzreba bylo nacinac silikon, odginac szybe tak, zeby silikon sie rozwarl i znowu nacinac silikon, i znowu rozwierac. Chyba na 5 razy.

Usuniecie resztek silikonu z szyb przy pomocy zyletki, makabra.

Jezeli nie przemarzo drastycznie i nie stalo jakos skoszone, to bym sie nie obawial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.