Skocz do zawartości
rafi_1984

Projekt Akwarium 1300l w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie...

rozpoczynam właśnie nowy projekt...

Akwarium 1050l o wymiarach 250x70x60 plus 250l sump...

Na dzień dzisiejszy przyjechała szafka :) jutro będzie szkło i w przyszłym tygodniu klejenie... bo niestety nie udałoby się wnieść gotowego akwarium...

post-23384-1481145168,24_thumb.jpg

Wczesniej było 600l w obiegu... i wyglądało mniej więcej tak:

post-23384-1481145223,75_thumb.jpgpost-23384-1481145250,18_thumb.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za szafka jak tam wejdzie sump,?


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szafka z płyty... sump bedzie składał się z 3 części połączonych hydraulika...

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to napisz coś więcej jaki masz plan na to akwarium. Odpieniacz będzie. Bo jak będzie to chyba szyty na miarę :)


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z płyty stelaż jest fajny na 200 l , sump trzy częściowy z hydrauliki gdzieś kapnie tu się rozleje nie widzę tego za 4 lata

Edytowane przez krzlew (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak kombinujesz , juz zaczynasz od d*p... strony . Zrobic szafke na stelazu i wsadzic jeden pozadnie zaprojektowany sump .


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Dotychczasowe 600 litrów ładne, czyste.

Przy takiej szafce będziesz miał całe stado pomp. Jak rozwiążesz problem różnicy poziomów wody między częściami sumpa? Jak czujniki to kolejne pompy i kolejny sprzęt, czyli więcej rzeczy które mogą zawieść. Postawisz na tej szafce półtora tony wody, szkła i skały, zainwestujesz kilkanaście tysięcy w sprzęt po to żeby wszystko było skomplikowane. Rama pod takie akwarium - stalowa/alu będzie kosztować, max 1500 zł. Tyle wydasz na hydraulikę i pompy żeby połączyć części sumpa.

poza tym wystarczy, że braknie ci prądu, i cofająca się woda zaleje całe mieszkanie. 250x70cm szerokości daje 17 litrów na 1 cm głębokości. Wystarczy że zleje się 2 cm do wysokości grzebienia + woda z komina i masz powódź w domu. Sump 200 l chociażby dlatego jest za mały. Przemyśl to 3 razy jeszcze zanim pokleisz zbiornik.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem zbiornik na szafce z płyty przez 4 lata te 600l i nigdy nie miałem żadnego problemu... szafkę robiłem sobie sam Wiec jestem pewny jej wykonania...

Sumpa projektuje mi osoba która robiła już takie projekty i nie widzi w tym żadnego problemu....

Stelaż odpada ze względu na to ze nie ma jak go wnieść do mnie do domu bo są bardzo ciasne gardła...

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12mm... szyby widoczne z opti... a dno dzielone z dwóch czesci

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sam robiłeś szafkę to i może masz doświadczenie w meblarstwie ale z doświadczenia swojego nigdy ponad tonę nie postawił bym na płycie. Pomyśl o zjawisku parowania 10l na dzień to norma wcześniej czy później płyta zawilgotnieje, lepiej stalowy skręcany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

600l stało na szafce z płyty i nic się z nią nie działo... teraz dodatkowo szafka zrobiona z high gloss.... szafka będzie dodatkowo wentylowana...

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym miał obawy trzymać 1,5 tony na płytach, które lubią chłonąc wilgoć. Moje słodkie 250 l stoi na specjalnie zaprojektowanej szafce i po kilu latach, szafka nie wygląda najlepiej i zastanawiam się nad zmianą. Słone stoi na stelażu i tu mam pewność, że przetrwa, nawet przy intensywnym moczeniu. Stelaż nie musi być w całości, a składać się np.: z dwóch części, co załatwia problem wniesienia do mieszkania.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobną wielkość z tą różnicą, że dodatkowo jako blat mam płytę granitową która waży około 200kg. wszystko stoi na podłodze z drewna <belki dość grube > dodatkowo podmurowane od spodu <w piwnicy> bloczkiem a mimo to w ciągu 3 lat podłoga usiadła około 1-2 cm. Nie wiem jaka by musiała być solidna płyta to i tak nie zgodziłbym się na takie rozwiązanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam tak... nie zgadzam się z tymi opiniami bo miałem 600l na szafce z płyty i nie było żadnego problemu ani z puchnięcie płyty śni ze stabilnością... może ciężko co poniektórym wyobrazić sobie jak wyglada taka szafka i jak jest wykonana Bo jednak wiele ludzi płytę meblowa kojarzy z produktami typu BRW a tam te meble faktycznie są papierowe :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że to nie jest zwykła płyta meblowa ,, z papieru,, ale w moim wypadku lite drewno o przekroju 15*24cm się ugięło, więc zrozum moje obawy. Oczywiście tak jak wyżej koledzy napisali, problemem może być sump składający się z oddzielnych zbiorników, mimo wszystko kibicuję projektowi i ,,oczekuję,, solidnej fotorelacji :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta meblowa to płyta wiórowa najczęściej używana do mebli.Sam bym się bał postawić ta tej szafce co zrobiłeś,ponieważ jest to 1,5 tony i szafka nie ma żadnych wzmocnień typu kantówka lub coś podobnego tylko sama płyta.Jeśli już z płyty to tylko obicie stelaża drewnianego np .takiego

https://www.google.pl/search?q=stela%C5%BC+drewniany+pod+akwarium&biw=1366&bih=648&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwic5ryKqOTQAhUEGCwKHf01AcoQsAQIGQ#imgrc=_vMjXmw9zmF-8M%3A


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem was ze macie takie obawy... ale jak się wszystko uda i szafka się nie zawali to będę relacjonował budowę zbiornika i mam nadzieje będziecie kibicować i wspierać czasami wiedza mój projekt

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna szafeczka sie szykuje.Mam nadziej ze wytrzyma i ciekaw jestem efektu koncowego jak z szklem bedzie sie prezentowalo.Bedzie Korona w kolorze szafki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytrzyma napewno!

Szkło będzie OK wtorku sklejone... a szczerze mówiąc nie wiem jak rozwiązać kwestie oświetlenia... napewno będą belki ledowe.... ale cały czas myśle nad mocowaniem

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by nie było to stalowy stelaż miałby 8 nóg i cała przestrzeń wolna łącznie z tym że zabudowa może być na magnesy i dostęp można mieć z trzech stron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szafka spokojnie da sobie radę. Przyjdźcie się do sklepu zoologicznego(jakiejś sieciówki)i zobaczcie na czym stoją akwaria 840l w zestawie z szafka, plecy takich szafek zrobione są z płyty pazdziezowej 3mm.Znałem takie akwarium i po 6 latach cała ta szafka była popuchnięta, a nic się nie stało. Nasze konstrukcje pod akwaria są często przewymiarowane. Jak robiłem stelaż pod swoje 525 to gość się pytał co ja na tym będę stawiał bo konstrukcja na 5ton :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą w 100% u mnie jest 6 podpór na 2,5m...

No ale każdy się wypowiedział o tej mojej szafce Wiec może wrócę do relacji jak już akwarium bedzies taki ;) na szafce oczywiście :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekamy z niecierpliwością na dalszą relację.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze nie było wctym ironii :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.