Skocz do zawartości
bienki

Zero Waste Ro System

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Patrzył ktoś jak to działa? System wydaje się wzbogacony o czujniki ciśnienia i pompe boost. Odpływ ocieku w obieg ciepłej wody. Seems to be simply. Ktoś, coś więcej w temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze da sie zrobic. Ja osobiscie planuje podlaczyc odciek do zbiornika na deszczowke i uzywac do podlewania ogrodu (mozna tez uzyc do spuszczania wody w kiblu czy mycia samochodu).


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zastanawiam się jak to zbierać, ale czy używać w domu to nie jestem do końca przekonany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mnie od kiedy mam morskie dużo częściej chodzi osmoza - co przekłada się na zużycie wody.

Teoretyczne zestaw od zwykłej osmozy różni się tylko booster pumpem. Tak się składa, że takową posiadam i do tej pory używałem. W zasadzie to tylko taką widzę roźnicę pomiędzy zestawami normalnymi a tą wersją. Od pewnego czasu zamierzałem w wodę zwaną ściekiem chciałem włączyć kolejną membranę ale teraz pomyślałem nad wpięciem się spowrotem w obieg wody w domu. Na schematach pokazane jest, że "ściek" jest wpięty w obieg z ciepłą wodą. Ciekawe czy to jedyna różnica pomiędzy moją wersją - u mnie "ściek" trafia do ścieku...

Chyba pozostanie sprawdzić mi to osobiście - wystarczy, że kupię drugą przedłużkę z zaworkiem i redukcją na wężyk i ściek podepnę przed powiedzmy bojler, który mieszkając w domku jednorodzinnym posiadam. Postudiuję instrukcje i schematy i sprawdzę. Może to obniżyć marnotrawienie nie taniej wody w wodociągów miejskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz to podpiąć pod bojler? Przecież w bojlerze masz wysokie ciśnienie z wodociągu i RO przestanie działać bo nie będzie odpływu dla ścieku.

Jak działa ten "Zero Waste Ro System"?


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uściślijmy...

Chodzi o to, aby wykorzystywać ściek z filtra RO, a nie że system go nie produkuje.

Moim zdaniem słowo "ściek" jest tu sporym nadużyciem i niesie zbyt negatywne odczucia.

Prawdopodobnie w niektórych domach "ściek" z filtra RO jest podobny składem do wody kranowej w innych gospodarstwach, więc nie przekreślałbym go jeśli chodzi o ponowne użycie. Z drugiej strony im mamy bardziej wydajny system RO tym gorsze parametry ma "ściek"

Do spożycia w większości przypadków się nie nadaje, ale do zastosowań gospodarczych zdecydowanie można go używać. Można też rozważyć stosowanie żywicy zmiękczającej, która jest sporo tańsza niż dejonizująca. Taka żywica w usunie jony Ca2+ i Mg2+ przez co woda znajdzie zastosowanie np w praniu.

Tak czy siak potrzebny jest zbiornik magazynujący taką wodę.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ściek" jest tłumaczeniem "waste" - można to przechrzcić na "odciek" a cydzysłów jest użyty dla zmniejszenia negatywnego odczucia.

https://www.google.ch/patents/US6524483 - opis patentu.

http://www.watts.com/pages/_products_details.asp?pid=7253 - sklep firmy, która ten patent posiada.

http://media.wattswater.com/2915899.pdf - instrukcja montażu gdzie jest schemat na 11 stronie. System od mojego różni się na razie jedynie 3ma zaworami jednostronnymi i manometrami, które nie były mi potrzebne bo działanie "booster pump" określałem przy pomocy miernika TDS.

Jak popatrzycie koledzy, to możemy podyskutować o tym systemie. Od podnoszenia ciśnienia ponad wodociąg, żeby "wpechnąć" ją z powrotem w obieg jest właśnie pompa - u mnie do tej pory zmniejszała ilość odcieku, i zwiększała wydajność systemu.

No ale popatrzcie, poanalizujcie i pogadamy o działaniu i praktycznych różnicach pomiędzy "standardowymi" systemami z wodą "odciekową".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak chcesz to podpiąć pod bojler? Przecież w bojlerze masz wysokie ciśnienie z wodociągu i RO przestanie działać bo nie będzie odpływu dla ścieku.

Jak działa ten "Zero Waste Ro System"?

Zwykla pompa od systemu RO spokojnie "wcisnie" wode z powrotem do domowego wodociagu

jak chcesz to podpiąć pod bojler? Przecież w bojlerze masz wysokie ciśnienie z wodociągu i RO przestanie działać bo nie będzie odpływu dla ścieku.

Jak działa ten "Zero Waste Ro System"?

Zwykla pompa od systemu RO spokojnie "wcisnie" wode z powrotem do domowego wodociagu


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie 100% "odcieku" szło w ściek. Marnotrawstwo pierwszej kategorii. Najpierw rozkminiłem drugą membranę w szeregu co znacznie podnosi wydajność a potem zacząłem googlować w poszukiwaniu "recycling waste water RO" i trafiłem na "Zero Waste RO System" co w patencie jest określone jako ponowne użycie "odcieku" a patent jest na pomysł recyklingu wody odciekowej i na modyfikację podstawowych systemów RO a nie całkiem coś innowacyjno/nowego. Niby nie rewolucja ale jak zadziała to dla mnie ekologia 100%:)

Fajny temat. Faktycznie można chyba do czegoś użyć tą wodę zamiast ją marnować. Jakoś nie pomyślałem o tym wcześniej - dzięki :)

Tapatalk. Najlepszy sposób na forum z telefonu i tabletu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

system działa. upędziłem już z 60L wody. Teraz przyszedł czas  na zmiany w hydraulice. Powrót odpadu do ciepłej wody nie był optymalnym rozwiązaniem, po po dłuższym czasie woda ciepła po zmieszaniu z zimną wracała do filtra. Teraz "odpad" wepnę przed wejście do bojlera w instalacji domowej (połowa długości obiegu w domu) a pobór wody nadal będzie odbywać się na końcu obiegu. Tak czy inaczej wiem, że nie marnuję już wody. A czy rozwali to membranę albo przyśpieszy zużycia wkładów prefiltracyjnych... nie sądzę bo do filtra zasuwa po prostu "gęstsza" woda "odpadowa" podmieszana z czystą w ilości tej przefiltrowanej przez RO.

Edytowane przez bienki (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekaw bardzo jak to będzie się sprawdzało i czy cały układ będzie bezawaryjny. Ja mam co prawda niewielki zbiornik ale przy parowaniu niecały litr dziennie jak pomyśle ile wody idzie w kanał to też mi syczy w kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.