Skocz do zawartości
Gość Paragon

Plagi Glony wysyp, PO4 i NO3 niewykrywalne

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paragon

Witam jak w temacie to że mam wysyp wszystkiego to mnie nie dziwi zbiornik ma 2 tygodnie, tydzień temu robione testy NO3 - 10, PO4 0.50, dzisiaj wynik testów NO3 - 0, PO4 - 0.

Ledwo przetrę szyby i za pół godziny brązowieją a na brązowym nalocie rośnie masę zielonego glona nie wiem co to za glon ma takie jakby piórka ptaka :/, jest go pełno wszędzie na skale, na szybach trochę na piachu, woda tez jest jakby troszkę zmętniała, odpieniacz wyrzuca mało za to mocno ciemną ciecz

post-25099-0-85655900-1481466119_thumb.jpg

post-25099-0-73073000-1481466259_thumb.jpg

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego poczytaj o dojrzewaniu .

Taki wysyp bedziesz mial przez najbliższe 2 miesiace


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tymi 2 miesiacami to nie tak pochopnie:) jak sie natura uprze to i rok moze minac jak np full sucha skala

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Aha z tym dojrzewaniem to wiem że trochę wody musi uplynac, moje pytanie skoro PO4 i NO3 mam niewykrywalne to czy moge wpuszczac ccos z ekipy czyszczacej czy mam czekac mimo to az znikna tez glony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha z tym dojrzewaniem to wiem że trochę wody musi uplynac, moje pytanie skoro PO4 i NO3 mam niewykrywalne to czy moge wpuszczac ccos z ekipy czyszczacej czy mam czekac mimo to az znikna tez glony?

Zmierzyć poziom NH4 lub poczekać z tydzień i wpuścić co najwyżej ślimaki. Tylko one będą tam miały co jeść. I poczytać o dojrzewaniu.


78ab9bd8cd58d36d8098935dd266f474u777a1209.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No z tymi 2 miesiacami to nie tak pochopnie:) jak sie natura uprze to i rok moze minac jak np full sucha skala

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Dokladnie,u mnie minelo od zalania 11 miesiecy i glonowisko,ze ho ho ;).

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

hehe spoko ślimaki mam od początku podejrzewam że turbo kilka szt. śmiga jakaś małża no i pręgowane robaki, które wychodzą ze skały w nocy, co do testu na NH4 nie mam musze się zaopatrzyć, myślałem że moge wpuscić coś co by je podjadało albo piasek przewracało :)

Dokladnie,u mnie minelo od zalania 11 miesiecy i glonowisko,ze ho ho ;).

baszurek nadaje mobilnie...

hehe cos czuje że mnie czeka to samo jak popatrzę na ekspansję tych moich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe spoko ślimaki mam od początku podejrzewam że turbo kilka szt. śmiga jakaś małża no i pręgowane robaki, które wychodzą ze skały w nocy, co do testu na NH4 nie mam musze się zaopatrzyć, myślałem że moge wpuscić coś co by je podjadało albo piasek przewracało :)

Wpuszczanie czegoś co będzie przewracało piasek ma sens jak piasek jest na tyle dojrzały, że będzie miało co jeść. Ekipa czyszcząca musi mieć co czyścić. Dwa tygodnie to trochę mało.

Co do testu to użyjesz go pewnie raz, góra dwa. Jeśli jest możliwość to lepiej oddać wodę do sklepu do zbadania o ile istnieje taka możliwość. Musi się zamknąć cykl azotowy, żeby życie się nie potruło.


78ab9bd8cd58d36d8098935dd266f474u777a1209.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Wiesz zaopatrzyłem się tylko w testy które wspomniałem PO4 i NO3, niestety najbliższy sklep to Lublin lub Radzyń Podlaski więc podróż przewyższy koszt test, wiec pewnie kupię ten test na Amoniaki jak rozumiem maja być rownież niewykrywalne dopiero wtedy mogę pomyśleć o ekipie sprzątającej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz zerowe parametry bo glony wszystko wyciagaja.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz zaopatrzyłem się tylko w testy które wspomniałem PO4 i NO3, niestety najbliższy sklep to Lublin lub Radzyń Podlaski więc podróż przewyższy koszt test, wiec pewnie kupię ten test na Amoniaki jak rozumiem maja być rownież niewykrywalne dopiero wtedy mogę pomyśleć o ekipie sprzątającej ?

Możesz kupić test, albo poczekać. Test powie Ci ile jeszcze czekać. Amoniaku ma nie być w akwarium. Ty też go sobie nie dolewasz do herbaty ani do kąpieli bo jest szkodliwy.

Edytowane przez Amarant (wyświetl historię edycji)

78ab9bd8cd58d36d8098935dd266f474u777a1209.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Zamówię i będę sprawdzał, nie wpuszczę do baniaka nic jeżeli nie będę miał pewności że mogę, dzięki

jeszcze jedna sprawa zamówię test na NH3 czy na NO2 również potrzebny?

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kupowanie tych testów to wyrzucanie kasy,potrzebne będą 1 raz a potem ciepniesz w kąt,wystarczy być cierpliwym i poczekać ok 6 tyg,potem NH3 i NO2 nie powinno być wcale.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

U mnie na suchej wyklarowało się po 2 miesiącach po roku zatamowały dino i cyjano mordowałem się 3 miechy i 1,5 roku żadnych pronlemów z glonem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Moim zdaniem kupowanie tych testów to wyrzucanie kasy,potrzebne będą 1 raz a potem ciepniesz w kąt,wystarczy być cierpliwym i poczekać ok 6 tyg,potem NH3 i NO2 nie powinno być wcale.

Czyli co radzisz odpuścić poczekać, jaki jest pierwszy znak że zaczyna byc ok glony sie cofaja?

U mnie na suchej wyklarowało się po 2 miesiącach po roku zatamowały dino i cyjano mordowałem się 3 miechy i 1,5 roku żadnych pronlemów z glonem

A po jakim czasie wpuszczałeś "ekipe sprzątającą"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Pierwsze wpuściłem ślimaki po pełnych 2 miesiącach. Ale miałem suchą skałe, a żywy piach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

No ja mam i żywą skalę i piach, co do ślimaków to jak pisałem były od początku razem ze skałą :), a jak z podmiankami od kiedy zacząłeś podmieniać wodę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podmieniać na razie i spokój niech dojrzewa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Dzisiaj nastąpiła mila odmiana, woda się wyklarowała, do kryształu jej jeszcze brakuje ale jest o niebo lepiej, będę czekał cierpliwie :), mam co robić dzisiaj przyszła paczka z elektroniką do chłodzenia, i kilka innych części między innymi do automatycznej dolewki :)

Mala aktualizacja glony jasnieją niemalże bieleja czy to oznacza ze się rozpuszczaja?, jeżeli tak to źle czy dobrze?

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.