Skocz do zawartości
Karolk

Dino czy Okrzemki

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej okrzemki i dojrzewanie :) ,popatrz czy nie ma bąbli na zdjęciu nie za bardzo widać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalne dojrzewanie ,okrzemki ,gloniska , Karol napisz jeszcze coś o zbiorniku kiedy wystartował ,jaka skała jaki pasek ,oświeltlenie ile świecisz ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skala Real reef rock, bez piasku. Dobrego 3 l siporax strat 11.10.2016 na wodzie z dojrzałego zbiornika świece 6 godzin białe i 10 godzin niebieskie oświetlenie ledowe to jest zestaf Aquael reef max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz możliwość czysc i rwij jak najwiecej ,nie podmieniaj wody. Lej bakterie i cierpliwie czekaj. Swiecenie zaczynałem od 2 godz dziennie .Myślę że za duzo swiatła . skróć niebieskie do 4 białe do 4. i co tydzien zwiekszaj po godzinie. Ja również świece ledami ,,na pełnej mocy 10 godz białe i niebieskie razem ale niebieski 90% białe 45 % . Jaki masz stosunek niebieskiego do białego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się jakieś białe naloty wyglada to jak pleśń i co wy na to ktoś cis takiego miał

post-24613-0-28082400-1481806336_thumb.jpg

post-24613-0-48242700-1481806353_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A karmiłeś czymś te bakterie? RRR to skała sucha, więc wlewanie bakterii nic nie da jak nie mają papu. Wyzdychają w atomowym tempie i będziesz się jedynie łudził że zbiornik dojrzewa.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żadnego pokarmu dla bakteti nie dawałem

Sprzedawca mówił ze skala jest już ożywiona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Bakterii nie trzeba dokarmiać. Moim zdaniem lepiej nawet nie wlewać żadnej pożywki. Jak masz niestabilny zbiornik i w dodatku nalejesz pożywki to możesz mieć problem z mega plagą cyjanobakterii a cyjanobakterie "emitują" toksyny.

To co jest u ciebie widoczne to standardowe, spokojne dojrzewanie. Najlepiej w takim przypadku postarać się o odpowiednie zwierzęta które wyjedzą to co wyrosło. Wrzuć do zbiornika ślimaki np turbo to glony znikną. W dodatku turbo mnożą się w zbiorniku i jedzą cyjano...

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie żadnego pokarmu dla bakteti nie dawałem

Sprzedawca mówił ze skala jest już ożywiona

Jak dostałeś mokrą, z działającego zbiornika, to pewnie tak. Jak suchą jak pieprz- to pewnie nie. Ja dostałem dwa razy suchą, bo raz stawiałem małą kostkę na RRR, a teraz trochę większe. Starą skałę zabiłem perhydrolem, oczywiście potem płukałem w RO/DI, nowej zaś (przyszła sucha) nawet niczym nie płukałem i powędrowała prosto do zbiornika razem ze starą. Oczywiście bakterie karmię, bo skąd w niej ma się znaleźć jakiekolwiek obumarłe życie i źródło NH4, potrzebne do namnażania bakterii??? Może Ci się to wszystko kisi zamiast dojrzewać? Badasz parametry takie jak NH4/NO2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Aha, podaj jakie masz NH4 i NO2 i będzie wszystko jasne.

Bakterii nie trzeba dokarmiać. Moim zdaniem lepiej nawet nie wlewać żadnej pożywki. Jak masz niestabilny zbiornik i w dodatku nalejesz pożywki to możesz mieć problem z mega plagą cyjanobakterii a cyjanobakterie "emitują" toksyny.

JA tam swoje karmię amoniakiem. Na chwilę obecną 2.5ppm NH4 schodzi mi do zera w 36 godzin. NO2 też spada do zera. Z objawów to mam jedynie delikatne okrzemki na piasku i jedną plamkę 1cm2 na skale.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Lejesz amoniak do zbiornika? To znaczy wlewasz mocz czy używasz roztworu amoniaku?

Czego to ludzie nie wymyślą.

Kiedyś słyszałem taką anegdotę o hodowcy ukwiałów, który ponoć sikał do zbiornika i dzięki temu ukwiały rosły mu jak dzikie...

Żeby nie było - sam miewam dziwne pomysły i czasem nawet te najbardziej z pozoru szalone okazują się być ok...

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Lejesz amoniak do zbiornika? To znaczy wlewasz mocz czy używasz roztworu amoniaku?

Czego to ludzie nie wymyślą.

Kiedyś słyszałem taką anegdotę o hodowcy ukwiałów, który ponoć sikał do zbiornika i dzięki temu ukwiały rosły mu jak dzikie...

To nie jest aż takie znowu dziwne. Bardzo popularna metoda za wielką wodą. Sądzę że więcej niż połowa zbiorników startuje obecnie przez tzw "fishless cycling".Leję wodę amoniakalną. A czy zagrzebanie krewetki, wrzucenie kawałka fileta etc różni się czymś od lania amoniaku? A no pewnie jedynie tym że w przypadku amoniaku nie musisz czekać aż coś zgnije i masz 100% kontroli ile go (NH4) wprowadzasz. Pilnuje się paru drobiazgów, robi testy co dzień czy dwa... wot i wsio. U mnie na chwilę obecną 2.5ppm NH4 zeruje się w 36h. NO2 też się zeruje w tym samym czasie. Docelowo ma się taka dawka zerować w dobę. Myślę że ze 3-4 dni tak będzie. Zbiornik ma 3 tygodnie. Może za kilka tygodni będę prosił o porady w dziale "Plagi egipskie i nie tylko" i jak sobie z nimi poradzić, ale stawiając trochę większy zbiornik postanowiłem pójść właśnie tą drogą. :) Sucha skała, suchy piasek, dużo siporaxu, Biodigest na przemian ze Special Blend oraz ... amoniak :)

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.