Skocz do zawartości
marking

Delikatnie cieknąca hydraulika.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć szukałem na forum, ale jakoś nie trafiłem na dokładnie taki problem. Po sklejeniu hydrauliki wsio wyglądało na dobrze wykonane, a jednak coś musiało być jednak nie tak. Teraz po włączeniu obiegu z rewizji (gdzie była ona łączona) minimalnie na łączeniu kapie, ale to tak że nie wiem raz na 30 sekund poleci jedna kropla wody. Na szybko zakleiłem miejsce kropelką w żelu i trzyma, natomiast obawiam się o to trochę. Jak myślicie czy np. osmarowanie na około tego miejsca silikonem akwarystycznym powinno to już zabezpieczyć?


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taka sytuacje na zaworze kulowym na splywie. Rozkrecałem, czyscilem, zmieniałem położenie i kierunek, wymienialem o-ringi oraz dwukrotnie cały zwór.

Zawsze kapało. Na początku zawór był poza obszrem sumpa wiec kapalo na podlogę. Na szczęście szybko wykryłem przeciek i podłozyłem kwałek arkusza PE zeby krople splywaly do sumpa.

Potem, wymienilem sump (z innych powodów) i juz uwzględniłem jego rozmiar tak, ze teraz wszystkie ewentualne nieniszczelności kapia do sumpa.

Do tej pory nie wiem czemu z zaworu kapie. Tak na oko jakas kropla na godzine.

PS

W Toim przypadku kropelka lub klej dwuskladnikowy powinny załatwić sprawę lepiej niz silikon.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xendriu a tak na powaznie?

Tester nie no to u mnie kapie nie wiem kropkla na 10-15 sekund, przesadziłem z tym pół minuty ;-).

Jest niestety poza sumpem, więc w grę wchodzi jedynie uszczelnienie tego :).

Tester zrobie i kropelke i silikon mzoe na wszelki wypadek ;).

Edytowane przez marking (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi kapało to wyłączyłem obieg na kilka h, wysuszyłem, zakleiłem silikonem i tak się kręciło przez kolejny rok bez uronienia żadnej kropelki więcej.


OGLĄDAMY AKWARIUM

Akwarium 120x60x50 z pudełkiem przelewowym

Lampa: Pacyfic Sun Metis Hyperion R2 2x150w + 2x54w CoralPlus

Odpieniacz: Deltec SC 1455

Obieg: Jebao DCT 6000

Cyrkulacja: 2x Jebao RW-8

Filtracja biologiczna: DSB + Refugium

b176b2af91df13f8f85b2807ab712d5eu1271a1116.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw żeby kapało, 3-4 dni i się samo uszczelni. Podobny efekt miewam w hydraulice domowej, jak mi się nie chce po raz kolejny poprawiać taśmy na kraniku.

Owiń cieknące miejsce bandażem, drugi koniec do jakiegoć pojemnika - jak bandaż będzie suchy to go zdejmij.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyłącz obieg ,wysusz rurkę i przesmaruj w tym miejscu klejem do hydrauliki powinno być ok ,oczywiście odczekaj aż klej wyschnie

Edytowane przez skoti79 (wyświetl historię edycji)

baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sączyło po kropelce w 7 miejscach !!!!! na połączeniu kolana - króćce w nowym filtrze przepływowym Pacific Sun, obsmarowałem klejem do hydrauliki i spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.