Skocz do zawartości
lapsiak84

Brzydal i aiptasia

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie proszę czy brzydal jest pewniakiem na aiptasie? Bo ja swojego mam dopiero tydzien, co prawda jest jeszcze maly i na razie zainteresowal sie tylko jeżowcem diadema. Ale czy w koncu powinien sie wziac za aiptasie? Wiem mam swiadomosc ze korale tez moga byc w jego menu.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wszystko zależy od cech osobniczych ryby ,teoretycznie powinien interesować się aipitasja ale czy tak będzie ? Loteria.Z biegiem czasu być może zainteresuje się ukwiałkami ,może Ci się uda ,jak nie to miękkie i lps też będą w jego menu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie jest pewniakiem - a jak go przyzwyczaisz do "normalnego żarcia" to na bank nie ruszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może wrzucić go do sumpa gdzie mam sporo aiptasi i nie karmić go wcale aż zostanie zmuszony ruszyć aiptasie? A jak tak się stanie to wtedy do głównego?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie brzydal skubal aiptasie i chetnie wcinal tez kazdy pokarm. Nie wyjadal ich jednak do zera przy samej "doopie". Skubal tylko polipy, przez co aiptasie ze stresu sie chowaly. Po 3-4 tygodniach, kiedy aiptasie wydawały sie zjedzone brzydalek dobrał mi się do blastomussy. Dzieki szybkiej ewakuacji do zapasowego akwarium blasto sie zregenerowala. Brzydal trafil do kolejnego akwarium, a tydzien po jego przeprowadzce wszystkie aiptasie wylazly z ukrycia zregenerowane :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko zastanawiam sie czy jak mam krewetke boksujaca ktora od czasu do czasu wrzuci na ruszt wieloszczeta to nie zainteresuje się tez berghiami?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem 2 brzydale jeden z nich byl pewniakiem ze jadl aptasie, byl od goscia co u niego juz wyjadl wszystkie i potem ja go wziolem ale u mnie nie zdazyl wyjesc aptasi bo wyskoczyl i sie wysuszyl. A drugi kupilem w erybce prosto z impotru i u mnie tez kosil aptasie. Mialem tez krewetki wundermani ale jak znowu bym mial aptasie to bym sie nie zastanawiam i bym sie zdecydowal na brzydala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj jeszcze. Ja kupiłem maleństwo 2,5-3cm i zero zainteresowania tylko mrożonki. Po kilku tygodniach róże same się straciły. Przypadek?? być może ale poczekaj ;)


Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewniaków nie ma, ale natury nie wykorzenisz ;-)

mój jada i mrożonki i aiptasie - gdy go kupiłem (a miał wtedy ok 5cm) to szybko rozprawił się ze wszystkimi małymi różyczkami. Pozostały jedynie 2-3 dość duże (takie ok 2cm) i tych nie rusza. Ja nie karmię ryb zbyt obficie, więc ciągle widzę go z "nosem" przy skale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mojego mam z trzy miesiące , kupiłem bo mi się rybka podoba , potem na szczepkach pojawiła się róża ,z dwie/ trzy ,straciły się bardzo szybko ,ostatnio się jedna pojawiła ale znikła wiec chyba brzydal zjadł

następnie zabrał się za xenie :) ale mi nie zależało , a ostatnio euphyllia zmarniała , dziś go obserwowałem z godzine i mam sprawce :veryangry:

drań idzie do sumpa jak się ściemni , teraz nie wiem co z nim zrobić ,

je wszystko mrożonki, aiptasie i korale :) miał z 2-3 cm teraz z 5-6 cm ,rośnie jak na drożdżach

jak myślicie długo go idzie trzymać w sumpie ?


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 2 x brzydala i 1 x chełmona - apitasii las. Co tydzień przez 2 lata wkładałem ręke i podkarmiałem środkami ze strzykawki. Jakoś szło , ale po wysypie przed 3 ma miesiącami kupiłem 5 krewetek wundermaii w erybce. I szok apitasie zniknęły do zera / w ciągu ok miesiąca - te większe na obwodzie podtrułem dodatkowo. Nigdy nie widziałem jak jedzą, nawet nocą. Bardzo rzadko którąś można dostrzec. siedzą za skałami. Ale polecam i na pewno będą moimi stałymi mieszkańcami .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiele z nich jest schowanych jak zabraknie ich naturalnego oprawcy to wylezą :detective: one beda zawsze najwazniejsze trzymac ich populacje w ryzach :horse:

Edytowane przez c-sys (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem brzydala i nie ruszał aiptasi , przeztałem karmić mrożonkami po miesiącu już był taki głodny ze zjadł wszystkie :) ale po pewnym czasie zabrał sie za zoa , trafił do sumpa , a tam sobie skakał z przegrody do przegrody :) po jakimś czasie został sprzedany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.