Skocz do zawartości
Ceragl

40x40x40 Kraków

Rekomendowane odpowiedzi

ok 20-25 ml dziennie, w obiegu jest ok 80-85l. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz dać zdjęcie sumpa jak wygląda te Twoje DSB i refugium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSB to trochę za dużo powiedziane :D jak znajdę chwilkę to zrobię i wrzucę, choć nie wiem czy będzie co wiele widać. Bo w tyle mam małą "komorę" 10x15cm zasypane piachem, a w dwóch przegrodach spaghetti, skała i trochę siporaxu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie coś tam będzie widać :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czystością może nie grzeszy :D ale funkcje swoją spełnia, choć teraz bym zrobił inaczej przegrody, ale jak to pierwsze akwarium to wiadomo po czasie widzi się co by się zrobiło inaczej. Choć będę się przeprowadzał za jakiś czas i chyba zmienię sobie sumpa, inaczej zrobię przegrody. 

sump.jpg

sump1.jpg

Dnia 15.01.2018 o 22:23, maciej01 napisał:

Pewnie coś tam będzie widać :).

 

Edytowane przez Ceragl (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim celu glony w komorze po prawej stronie są osłonięte siatką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, maciej01 napisał:

W jakim celu glony w komorze po prawej stronie są osłonięte siatką?

Od czasu do czasu załączam cyrkulator w tej przegrodzie, żeby mi przedmuchało dytrus jaki się tam grodzami, jakieś drobinki, itp. I jak załączałem pompkę to glon latał po całej komorze wiec jest obłożony siatką. Prowizorka, ale działa. Teraz bym inaczej już projektował sumpa :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sumpa nie mam, ale zgodzę się z Tobą że sump powinien być inaczej zaprojektowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2018 o 23:45, maciej01 napisał:

Ja sumpa nie mam, ale zgodzę się z Tobą że sump powinien być inaczej zaprojektowany.

Zrobię go pewnie inaczej przy przeprowadzce :)

 

 

Link do krótkiego filmu  :
https://drive.google.com/open?id=1QDh9gGgq13j3E7-FGQM46MJZGjRhJHWJ


Zastanawiam się ostatnio trochę co zrobić z solą i na jakiej jechać. Ostatnio używałem Reef Crystals, parametry miała dość fajne u mnie: Ca 420, Mg ok 1360-1380, Kh 10,2-10,4 (trochę wysokie właśnie, choć może nie za bardzo?). Ostatnie podmianki zacząłem mieszać pół na pół z Blue Treasure bo na niej startowałem, ale po jakimś czasie stwierdziłem, że chyba jest ciut za mało bogata bo Ca miałem ok 380-390,a Mg 1280. Teraz po podmianach pół na pół mam Ca 400 i Mg 1300, Kh 9,2. A podobno BT ma wysoki Mg :D i mam trochę zonka co robić

euphylia nano.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałeś dobre parametry i wszystko było dobrze na Reef Crystals  to prowadź dalej akwarium na tej soli. Jest jeszcze dobra, stosunkowo tania, z dobrymi opiniami sól Red Sea Salt niebieska i sam chcę na nią przejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

akwa3.jpg

akwa.jpg

akwa2.jpg

Akwarium w sumie się dość fajnie rozwija. Euphylie maja się dobrze, główki się dzielą. Serco zwiększyło swoją wielkość znaczeni. Inne korale też się rozrastają szybciej bądź wolniej, ale rosną :) jedynie eksperyment z SPS-em nie do końca się powiódł. Bo wprawdzie koralowiec rośnie, rozrasta się, zalewa podstawkę, ale jest bez koloru. Pewnie za dużo papu pływa w akwa bo fito idzie codziennie co ewidentnie pasuje reszcie koralowców :D 

Edytowane przez Ceragl (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

morskie4.jpg

morskie3.jpg

morskie.jpg

morskie2.jpg

Sorry ale kolorów aparatem od telefonu nie potrafię w żaden sposób oddać :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne akwarium wszystko ładnie wygląda ;)


c2f86a6bafadd49b25ef4206ff325303u1810a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Tomek92 napisał:

Bardzo ładne akwarium wszystko ładnie wygląda ;)

A dziękuje bardzo :)
Jak na pierwszą solniczkę ever to nie jest najgorzej, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Akwarium mniej więcej w czerwcu przeżyło załamanie teraz już wiem, że przez mój błąd. Akwa było intensywnie karmione fito ok 20ml dziennie. Miękasy i LPS-y rosły jak na drożdżach. Euphylie szybko dzieliły się i pojawiały się nowe główki, aż pewnego dnia rano woda zrobiła się zielona i mętna. Zawaliłem bo nie sprawdzałem NO3 i PO4 przez jakiś czas i chyba po prostu przekarmiłem akwarium. Akwa chodziło bez odpieniacza. Jakis leżał w szafie to odpaliłem, zrobiłem podmianki i udało się uratować, obyło się praktycznie bez strat. Poza jakimś SPS-em który sobie stał ale w większości czasu był biały. 

w lipcu była przeprowadzka wiec musiałem przenieść całe akwa, udało się praktycznie bez strat, ale stwierdziełem, że będe ostrożniej karmił koralowce i podłączyłem znowu odpienacz Resuna Sk-300. Bo mam jakieś dwa SPS-y (nazw nie pamiętam, ale raczej nie są wymagające), ale chciałbym je wybrawić. Tylko nie wiem na ile uda się pogodzić tak różne koralowce w takim małym akwa. 

SPS zaczął rosnąć, zaczął polipować, miejscami zrobił się lekko zielony, zobaczymy co będzie dalej. Mam parę dylematów. Czy światła jest na tyle? Są 4x8W, dwie 18000K i dwie Actinic Blue (jakoś udało sie znależć) zdjęcie dołączę. I ok 20W w ledach większość RB, Full Spectrum i jakies pojedyczne różowe, pomarańczowe i czerwone. 

Parametry:

Kh  6,5-6,7

Ca   ok390

Mg   1210

NO3  0

PO4  0

Ph  7,7

Zasolenie 1,025

 

Karmie teraz po zgaszeniu światła na przemian: fitoplankton ok 15ml + AF Aminomix w jeden dzień, a w drugi AF Fit i do tego każego dnia JBL Koral Fluid, mrożonki dla euphylli ok 2-3 razy w tygodniu do mordek w ciągu dnia. 

I chciałbym, żeby zaczeły mi bardziej SPS-y rosnąć, żeby miały ładne kolory, ale nie chce przy okazji zagłodzić moich miękasów i LPS-ów. Może spróbuje przez jakiś czas tak jechać, a za jakies 2mc zobaczę co będzie. Nie wiem :) autentycznie nie wiem :/ 

świetlówka.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

new one nano reef.jpg

new one 3 nano reed.jpg

new one 4 piękna nano.jpg

W końcu akwarium mi się podoba :) 
Niestety aparat słaby, żeby oddać kolory, ale już i tak lepiej niż ostatnio :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.