Skocz do zawartości
Iceberg

Shallow na bialym taborecie...

Rekomendowane odpowiedzi

Hej...

Mialem sporo czasu by przemyslec wiele popelnionych bledow, jak je naprawic i jak zrobic akwarium, ktore byloby funkcjonalne, latwe do czyszczenia, gdzie wszedzie mozna wlozyc reke, gdyz niemoc spowodowana ta opcja stala sie zbyt drazliwa, tzn. ja stalem sie zbyt drazliwy, kiedy nie moglem manipulowac reka, majac oczy na tym samym poziomie co przedmiot, ktorym manipuluje...

Rzecz, ktora tez mi dawala w kosc a raczej w kregoslup i nogi, byl sump, ktory tez dla mnie ma sens, jezeli jest wysoko a skoro postanowilem by byl wysoko, wiec padlo na panel, lecz na tyle obszerny i na tyle niski by grzebanie w nim nie sprawialo najmniejszych niedogodnosci a ze plan ten zbiegl sie z moja fascynacja niskich zbiornikow, znanych pod nazwa shallow rimless reef tank, postanowilem ze musze tego stylu sprobowac...

Zamowilem zbiornik 55x75x36h cm z czego prawie 1/3 przeznaczylem na panel, wiec zostala kostka, ktorych tez jestem zwolennikiem...

Akwarium ma wklejone listwy na dnie po bokach, patrzac na frontowa szybe, wiec mialoby to sens, gdybym chcial wsypac piasek, ale po dawnych doswiadczeniach piachu wiecej nie chce, zrobilem jednak sztuczny piach koloru czarnego, ktory wymieszalem z zywica epoxy i wylalem tym dno (wczesniej wkleilem dwie szyby 4mm pomiedzy listwami by wyrownac poziom, dzieki czemu wysokosc zbiornika zmniejszyla sie o trzy centymetry co jeszcze bardziej mi odpowiada...)

Ta operacja zostala wykonana bez odpowiedzi na pytanie czy zywica, ktora chwyci szklo po zaschnieciu nie peknie wraz z szyba pod cisnieniem wody (Pytalem na paru forach oraz fachowca od zywicy i nic sie nie dowiedzialem)...Na pewno bedzie adrenalina przy zalewaniu...

Bardzo wazna rzecza byla w moim sumpie skarpeta filtracyjna i postanowilem ja przeniesc do panelu wraz z solidnym mocowaniem po wycieciu niepotrzebnych elementow...

Grzebien zrobilem na 14 cm (nie jestem pewien jaki silny obieg zrobie)...

Jak wszystko wyschnie, bede zalewal na probe zwykla woda by wylapac i poprawic ewentualne bledy ktorych nigdy jeszcze nie udalo mi sie uniknac...

Chyba juz ostatnia mila i wieczorna sielanka z akwarium, ktore idzie na emeryture...

 

 

IMG_0567.HEIC.JPEG


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy zbiornik bardzo w moim typie.  :clapping

Czekam na zdjecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...

Pare fotek z powstawania tego projektu...

W tym momencie skonczylem wklejanie uchwytu do skarpety filtrujacej i na dzisiaj mam juz dosc...

Zastosowalem pare swoich pomyslow, ktore teoretycznie powinny sie sprawdzic a jak bedzie w praktyce, dowiem sie po probnym zalaniu za pare dni a teraz niech to wszystko schnie...

 

PenultimateFullSizeRender (2) (1961 x 1416).jpg

PenultimateFullSizeRender (1044 x 1554).jpg

IMG_0602.HEIC (500 x 375).jpg


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...

Dzisiaj mialem bardzo mokry dzien, czyli przeprowadzka do nowego akwarium, ktora nie zafundowala mi wiekszych niespodzianek...

Nowy zbiornik jest mniejszy od poprzedniego o 3,5 l, jednak wizualnie wyglada na duzo wiekszy...

Od dawna podobaly mi sie bardzo niskie zbiorniki i jestem zadowolony z caloksztaltu a juz zdazylem poczuc roznice, podczas ukladania skaly oraz lokowania korali, sama przyjemnosc grzebac w zbiorniku, gdzie wszedzie mozna bez wysilku dosiegnac a to byl jeden z powodow , ktory bardzo dawal sie we znaki , podobnie jak sump do ktorego trzeba bylo nurkowac, powodowal u mnie niechec robienia w nim czegokolwiek, dlatego zaplanowalem sobie obszerny panel i jak na pierwszy dzien, sprawdza sie doskonale...

Zastosowalem w wiekszosci ten sam sprzet z poprzedniego zbiornika i mam w planie dokupic jeszcze pare rzeczy...

Na zdjeciach zbiornik zaraz po przenosinach ...

Pozdrawiam...

 

IMG_0638.HEIC_Easy-Resize.com.jpg

Easy resi.jpg


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...

Pstryknalem pare nowych fotek po lekkim aquascaping'u i wciaz brakuje mi jakiejs lekkosci w konstrukcji...

Jezeli chodzi o prowadzenie tak niskiego akwarium to jest bajecznie, widze cos co mi sie nie podoba to manipuluje majac oczy na wysokosci tego czegos...

Zastosowalem tu troche inowacji i z czasem bede wiedzial czy byly one dobrym posunieciem, choc do tej pory wszystko dziala prawidlowo, kontrola jest a troche sie obawialem jak bedzie ze skarpeta filtrujaca w panelu, no bo w sumpie to wiadomo, takie skarpety ktos wymyslil dla sumpa a nie dla panela...

Cieszy mnie fakt ze akwarium ma dostep z kazdej strony co niesamowicie ulatwia prace a pipete, ktora uzywalem przede wszystkim do przedmuchiwania skaly i "zamiatania" detrytusu w jednym czy dwoch miejscach , by to latwo bylo odessac, bede musial troche skrocic...

Po przeniesieniu sie na nowe akwarium nie mam zadnego wtornego dojrzewania, ale tez nie za bardzo sie o to martwilem, gdyz nie myslalem ze w akwarium bez piasku bedzie duze prawdopodobienstwo jego wystapienia...

Sprzet o ktorym teraz mysle to ozon i pompa powrotna, przydalaby sie regulowana, gdyz swoja musialem troche zdlawic, wsadzajac kawalek cienszego weza w oryginalny a nie chce wylamywac zebow grzebienia...

Jedna rzecz, ktora mi sie nie podoba to tony spaghetti z kabli i tez bede musial tu pomyslec a w przyszlosci chce zrobic otwarta szafke pod zbiornik na kolkach, by akwarium mozna bylo przesunac...

Nigdy nie mierzylem PH, ale zauwazylem ze dziennie paruje wiecej wody co przy tych wymiarach jest normalne, wiec mysle ze i PH musialo podskoczyc...

Zrobilem tez cos w rodzaju odkurzacza wodnego z pompy, gdzie jeden waz zasysa dno, kiedy drugi umieszczony jest w skarpecie i bardzo to ulatwia zycie podczas sprzatania...

Wiele w tym zbiorniku nie ma, lecz nigdy nie bylem tak zadowolony z zadnego poprzedniego akwarium...

Pozdrawiam...

 

 

 

NEW 1 res.jpg

NEW 3 res.jpg

NEW 5 res.jpg

NEW 2 res.jpg


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej kto tu wchodzi i hej kto tu nie wchodzi... 

Kurcze, ostatnio mialem niezla jazde z PO4 o czym napisalem w oddzielnym temacie...

Nie spodziewalem sie ze wlasnie ten parametr podetnie mi skrzydla a debatujac z samym soba, jestem niemal pewny ze robil to juz w przeszlosci... 

Jak pisalem, fosforany pojechaly u mnie pod samo niebo i tylko zastanawia mnie fakt, dlaczego korale w tym zyly a glonow cale wieki nie widzialem...

Na szczescie cos mnie tknelo i sprawdzilem dawno nie uzywanym Salifertem, ktory nigdy wczesniej sie nie zabarwil sie naniebiesko, ale tym razem tak bylo...

Pokazal 0.25 a ja, czlowiek ufny, tym razem cos mi sie nie podobalo i kupilem mala Hanne checker, ktorej skala sie konczy na 2.5 a rozrabiajac na pol z RODI o czym podpowiedzial mi Bartek,  doszedlem do ponad 3.5!!!...

Kupilem pol litra Elimi-Phos-Rapid od TM i dzien po dniu zjechalem do 0.00 (Dzisiaj rano), wiec teraz musze wejsc troszeczke w gore, gdyz same zera nie podobaja mi sie a taka jazda troche sie odbila na koralach...

Prawie wyrzucilem piekna Catalaphyllie podeirzewajac ze ma ECS (Elegance Coral Syndrom), gdyz wygladalo to prawie tak samo a teraz pieknie sie otwiera...

Parametry, oprocz zerowego PO4 mam ksiazkowe, chociaz chcialbym miec ciut wiecej NO3...

Nauczylem sie troche na wlasnych bledach a strach przed PO4 musze zaakceptowac jako skutek uboczny...

Samo akwarium sie kreci a pamietajac bledy z poprzednich zbiornikow daly efekt zadowalajacy, chociaz teraz zrobilbym je dluzszei szersze o 10 cm i 3 cm nizsze, lubie takie wanny, gdzie mozna cos majstrowac na dnie i widziec swoje dwie rece przez szybe jak majstruja w tym samym czasie...

A te 10 cm to ze wzgledu na lampe, ktora nie doswietlala by bokow i przodu a oprocz tego te niedoswietlone miejsca sluzyly by jako aklimatyzacja dla nowych korali a Acanthastree o glebokich kolorach pieknie wygladaja w takim polcieniu...

Zdjecie z dzisiaj, bardzo przeklamane, w rzeczywistosci akwarium jest bardzo niskie, czego nie widac, tzn.efektu tej niskosci...

Zobaczymy jak to wszystko dalej pojdzie a wiem ze to dopiero poczatek...

Mialy byc tylko LPS-y, jednak podczas projektu razil w oczy brak ruchu, tym bardziej ze nie mam ryb (Jeszcze?...), wiec chce by Briareum i te machajace raczki porosly skale na szybie...

 

 

 

 

RESI 1.jpg


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję się bez bicia przegapiłem twój wątek i żałuję bo mogłem kilka rzeczy podpatrzeć przy moim zbiorniku. No to zaczynamy.

Jak Ci się sprawdza skarpeta i jaki ma kołnierz szeroki.

Jak często czyścisz skarpetę?

Widziałem ciekawy pomysł z piachem a nie myślałeś o żwirze?

Jak masz ustawionego Kessila?

Jaki masz sprzęt w panelu?

Masz ryby? Ok napisałeś że nie masz a jakie planujesz

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja z chęcią poobserwuję ten zbiornik.Bardzo ciekawie to wszystko wygląda.Ile cm masz przeznaczone na panel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Jointela napisał:

 

Jak Ci się sprawdza skarpeta i jaki ma kołnierz szeroki.

Jak często czyścisz skarpetę?

Widziałem ciekawy pomysł z piachem a nie myślałeś o żwirze?

Jak masz ustawionego Kessila?

Jaki masz sprzęt w panelu?

Masz ryby? Ok napisałeś że nie masz a jakie planujesz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hej...

Kiedys bylem zacietym wrogiem skarpet bo nie dalo sie tego w zaden sposob domyc, jednak trafilem na jakies forum i gosciu mowil ze po wymianie skarpety, zuzyta wklada do chloru i zalewa goraca woda, wiec sprobowalem i skarpety dosc szybko sa biale, potem plukanie i suszenie...

Oczywiscie musisz miec ich tyle by wymieniana miala czas wyschnac i odparowac (Ja mam cos ponad siedem)...

Wymiana ich zalezy od tego co jest w wodzie, jesli stosujesz wodke i wlejesz za duzo, gluty pojawia sie w srodku i ja zapchaja..

Ja przy normalnym prowadzeniu wymieniam co dwa, trzy dni, ale na poczatku zapychaly sie szybciej...

Srednica standardowa 10 cm...

Kiedy przenosilem sie z sumpa na panel, wiedzialem ze skarpeta byc musi i wymyslilem sobie ze szklo, ktore ja trzyma musi isc pod katem by w razie zapchania woda miala ujscie...

Panel ma troche ponad 20 cm szerokosci co przy tak plytkim zbiorniku bez zadnego stresu, mozna bez problemu pracowac a nawet czyscic odpieniacz codziennie...LOL...

W panelu mam Siporax a woda przechodzi przez niego od dolu do gory, by zapobiegac odkladaniu sie w nim detrytusu , lecz nie spodziewalem sie ze bedzie az tak czysto, coz, skarpeta filtruje cala wode a jako podloze jest czarny zwir zmieszany z czarnym piaskiem  i to wszystko jest mieszane z zywica epoxy i wylane na dno...

Ustawienia Kessila zmienialem pare razy i teraz w szczycie jest 55 czy 60-siat mocy i duza ilosc niebieskiego bo niesamowity kolor niebieski jest wizytowka tej firmy, jak i niesamowite bliki...

Do ryb sie przymierzam i chcialbym miec z trzy, cztery, ktore nie beda se zabijac...

 

 

Godzinę temu, Sebastiano napisał:

I ja z chęcią poobserwuję ten zbiornik.Bardzo ciekawie to wszystko wygląda.Ile cm masz przeznaczone na panel?

Jak wyzej napisalem, cos kolo 20 cm...Dla mnie 20 cm to jest absolutne minimum i to jeszcze w plytkim zbiorniku, wyzsze potrzebowalo by duzo wiecej by tam dwie rece wlozyc...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację z racji że w panelu mam 5cm luzu pomiędzy odpieniaczem a spływem planuje użyć skarpety w inny sposób. Nakładając ją na grzebień. W przednim akwarium używałem w taki sposób worka z Siporaxu ale obecnie mam nowy siporax a stary worek wyrzuciłem i planuje sprawdzić skarpetę w tej samej roli. Podobają mi się płytkie akwaria i pod obecnym mam już przygotowany zbiornik o wysokości 20cm.

W twoim zbiorniku fajnie będzie wyglądał jakiś ślizg.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć?

Podmianki nadal Na soli AF?? Jakaś dodatkowa suplementacja? Też się przymierzam do odpalenia zbiornika tylko z LPS lub przewagą LPS

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, flower napisał:

Cześć?

Podmianki nadal Na soli AF?? Jakaś dodatkowa suplementacja? Też się przymierzam do odpalenia zbiornika tylko z LPS lub przewagą LPS

 

 

Hej...

Wiele sie zmienilo i zawsze zwlekam by o tych zmianach napisac a wiesz ze jak robi sie wiele rzeczy na raz to trudno powiedziec co doprowadzilo do zmian...

Walczylem z PO4 i wygralem, chociaz wyniki troche sie roznia (Na forum dzisiaj zaczalem dyskusje)...

Podaje Ballinga 10 ml na dobe, oprocz magnezu, ktory musze kupic, gdyz zaczelo go ubywac...

Jezeli chodzi o sol to probowalem pare i najlepiej  mi pasuje TM Pro Reef, ale ze ostatnio nie moglem jej znalezc a wlasciwie byla tylko na zamowienie a ja nie mialem czasu i wzialem Red Sea niebieska...

Chcialbym ogolnie przejsc na Tropic Marine, gdyz pare produktow, ktore kupowalem zawsze byly dobrej jakosci i czulo sie solidnosc, nie mowiac juz o pieknych rysunkach na opakowaniach...LOL...

Mam plage kielzy i mysis a nie spodziewalem sie ze to robactwo zacznie obgryzac korale a zawsze wybieraja najslabsze miejsca, male uszkodzenia lub po prostu najciensza tkanke...

Teraz mysle nad rybami, ktore by zrobily z tym robactwem porzadek, nastawilem sie na dwa Synchiropus Moyeri...

 


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

pytanko - mam zbiornik 77x39x25 (h) mam panel ale boczny na makroglony (coś a'la Artur Tokajuk w wersji mini)

Cała filtracja oparta jest na Tidal 110 z 2 blokami od maxpecta, lifebiofillem i martrixem

mysle o lampce jak Twoja

poczatkowo chciałem zaszaleć i kupić a360x ale wydaje mi sie wielkim overkillem szczególnie przy takiej głebokości

Z doświadczenia powiedz mi czy sterownik jest niezbędny do codziennego użytku? Odkładając na bok wschody i zachody co jest miłe dla oka. Czy korzystasz np z moonlight, storm i tym podobnych ?

Bo samą moc i kolor moge wysterować w lampie a załączać i wyłączać timerem...


1a0ce180c548df629102e55854e0d745u1476a17

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem długą przerwę w czytaniu forum, a tu takie ciekawe zbiorniki powstały.
Zastanawia mnie oświetlenie. Czy ten Kessil nie jest za słaby na twoje akwarium? To tylko 40W a napisałeś że masz ustawionego na 55-60% mocy, czy to wystarcza dla koralowców?


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.10.2019 o 11:44, Yarccom napisał:

czesc

pytanko - mam zbiornik 77x39x25 (h) 

Z doświadczenia powiedz mi czy sterownik jest niezbędny do codziennego użytku? 

Hej...

Kessil nie obejmie tych 77-miu centymetrow , chyba ze podoba Ci sie, podobnie jak mnie zbiornik niedoswietlony z bokow, chociaz te 25 cm wysokosci da Ci mozliwosc podniesienia lampy wyzej, ale wtedy oryginalny gooseneck bedzie za krotki, wiec bedziesz musial pokombinowac...

Jezeli chodzi o sterownik to dla mnie jest on wazny, gdyz moge sobie zrobic iles tam godzin szczytu slonecznego (u mnie siedem godzin)...

Lampa ta nie ma opcji ksiezyca ani burz, jednak kolor i bliki na wodzie sa genialne...

57 minut temu, rysio2000 napisał:

 Czy ten Kessil nie jest za słaby na twoje akwarium? To tylko 40W a napisałeś że masz ustawionego na 55-60% mocy, czy to wystarcza dla koralowców?

Tak, to 40w, ale Kessile to lampy punktowe z mocnymi soczewkami, wizualnie porownywalne do HQI 150w plus dwie aktyniczne rury, tylko kolor o niebo lepszy, niebieski bez zadnego fioletu, jak to ma miejsce w podrobkach chinskich...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...

Wieki cale nie pisalem a wiadomo ze z czasem wiele moze sie zmienic a przemyslen przez ten czas mialem tyle ze nie pamietam jednego...

Mimo ze obiecalem sobie rozwod z eksperymentowaniem to dlugo bez tej damy nie wytrzymalem i eksperymentom wszelakim sie oprzec nie potrafilem...

Cala zabawa zaczela sie dawno temu, kiedy zbijalem PO4 co mnie sie udalo a oprocz tego ze je zbilem to potrafilem je trzymac w ryzach (Nie cierpie momentu, kiedy na Hannie pojawia sie 0.00 i widac to po kondycji korali)...

Momentem, kiedy pojawily sie problemy byla chwila, gdy PO4 spadlo do 0.00 a NO3 skoczylo do 25 a wiadomo ze azotanow nie zbije bez fosforanow, natomiast  wieksze karmienie powodowalo tylko rosniecie tego drugiego bez efektu na fosforany...

W problemy te wpakowalem sie, kiedy chcialem sprobowac bez odpieniacza a probowac rozne rzeczy lubie...Trwalo to jakies dwa miesiace (Jak strasznie jest w nocy, kiedy spi sie bez szumu skimmera, majac wrazenie ze obok lozka stoi Malawi...LOL...)...

Bylem pewny ze w razie problemow wystarczy podlaczyc starego, dobrego Schurana, ktory czeka gotowy do boju jak rycerz w lsniacej od wypolerowania zbroi...

Jednak troche sie wystraszylem bo wszystko zaczelo mi sie rozjezdzac a zludny spokoj i piekne otwarcie korali, utwierdzilo mnie w przekonaniu ze testow czesto robic nie trzeba...

Fakt ze na poczatku wszystko kwitlo to jednak z czasem zaczynalo dostawac focha i widzialem ze cos jest nie tak a lana vodka po prostu nie dziala...

Gdzies czytalem ze PO4 mozna podniesc Coca-Cola i sprobowalem (10 ml podnosi u mnie PO4 o 0.02) a korale bardzo mocno sie otwieraja po takiej dawce i nie wiem czy dlatego ze dostarczam im male ilosci fosforanow czy tez tak dziala glukoza w Coli a moze jeszcze cos innego a wiadomo ze w morszczyznie o efekcie moze decydowac pare czynnikow, ktore zejda sie ze soba w odpowiednim czasie...

Jesli ktos probowal z Cola lub innym niekonwencjonalnym produktem to zapraszam do podzielenia sie swoim doswiadczeniem, jednoczesnie ostrzegam ze nie sugeruje nikomu swoich sposobow ani w ogole zadnych sposobow, wiedzac co znaczy ze "kazde akwarium jest inne i kazde inaczej zareaguje"...

Przez ten czas zeszly mi dwie dragonetki (szkoda)...Jednej po prostu nigdy nie znalazlem, choc dokladnie przeszukalem zarowno skale jak i miejsce dookola akwarium a druga padla przed przednia szyba i miala dosc spory brzuch...

Wraz z dragonetkami zniknely wredne, czarne kielze, ktore draznily mi korale i teraz zostaly tylko te biale, nieszkodliwe, ktore wychodza w nocy i wtedy dostaja phytoplankton...

Zeszlo mi pare korali przez ten czas, inne jak Acany pieknie sie rozrosly, Xenie trzymam w ryzach i zamierzam jeszcze dokupic cos miekkieg i falujacego, gdyz lubie taki widok...

Ogolnie wylania mi sie jakas wizja zbiornika jak i parametry, ktore chce otrzymac i utrzymac...

Pozdrawiam a tu jeszcze filmik:    

 

 

 

 


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie. Też mnie kręci niski zbiornik i chyba zrobię niższy a dłuższy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...

Dawno nie uzupelnialem moich poczynan a czas najwyzszy by zostal jakis slad w necie, gdyz bedzie nowy zbiornik, ktory juz sie robi a ktory powinien byc tym najbardziej przemyslanym pod kazdym wzgledem, jak latwosc i szybkosc codziennych i cotygodniowych czynnosci, choc obecnym akwarium prawie osiagnalem ten cel, jednak nowy ma byc bardziej dopieszczony...

Majac kilka zbiornikow pod rzad, wiele sie nauczylem a majac wiele nocy do przemyslen, powstal w mojej glowie ogolny zarys tego co ma w niedalekiej przyszlosci cieszyc nie tylko oko...Zauwazylem rzeczy ktore trzeba wyeliminowac i poprawic, zaczynajac od prawie gotowego stelaza na ktorym stanie plytka laguna...

Spalila mi sie niedawno lampa Kessila, ktora zastapilem obiecujaca AI Hydra 26 HD...

Dosyc duzo czasu poswiecilem na parametry wody oraz ich stosunek do siebie, ktore razem maja dawac mala i zdrowa namiastke kropli oceanu...

Spedzilem tez czas na najbardziej optymalna cyrkulacje, polaczona z obiegiem i jej ustawienia dla korali ktore sa i beda, czyli LPS-y i falujace korale miekkie...

Mialem tez czas by wyrobic sobie zdanie na temat produktow, ktore dalej bede uzywal, jak sol Tropic Marin Bio Actif, pare buteleczek KZ oraz bakterie i czestosc ich stosowania...

Jedyna rzecz, ktora nie daje mi spokoju to podloze bo byc ono musi i musi byc tym razem biale (Ostatnio zmienil mi sie gust z diabelkow na aniolki) a majac w pamieci gnojowke,  ktora dawno temu wyciagnalem wraz z piaskiem, nie chce tego powtorki...

W tej chwili mam czarny zwirek zalany zywica epoxy, ktory mi sie sprawdzil no i w jego przypadku jest dwa w jednym, mam podloze i nie mam podloza a latwosc czyszczenia tej iluzji piasku jest wielkim ulatwieniem sobie zycia...

Myslalem by to samo zrobic z bialym piaskiem, tylko nie wiem jak by to wygladalo z czasem a nigdzie takich informacji nie znalazlem. Alternatywa jest tez cieniutenka warstwa bialego zwirku, na tyle cienka by po jego wzruszeniu parametry ani drgnely bo to jest wlasnie wada jakiegokolwiek grubszego podloza...

Tymczasem pare zdjec ze zbiornika ktory mi dobrze sluzyl i wciaz jeszcze musi do czasu wymiany na nowe...

 

V Done (1).jpg

IV Done (1).jpg

III Done (1).jpg

I Done (1).jpg


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, aTomek napisał:

Jakie wymiary zbiornika planujesz?

Caly zbiornik 75x80x29 z tego tylny panel o szerokosci 21-23 cm (wyjdzie podczas obliczen panela)...

Display 75x+ - 60x29 cm...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Iceberg napisał:

Caly zbiornik 75x80x29 z tego tylny panel o szerokosci 21-23 cm (wyjdzie podczas obliczen panela)...

Display 75x+ - 60x29 cm...

Cudo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładna wysokośc

Ja obecnie 77*39*25

 

ale mam juz zamówione 90x90x45 na stelażu 100cm wysoki i wyżej niz to nie ide

Edytowane przez Yarccom (wyświetl historię edycji)

1a0ce180c548df629102e55854e0d745u1476a17

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Yarccom napisał:

 

Ja obecnie 77*39*25

 

ale mam juz zamówione 90x90x45 na stelażu 100cm wysoki i wyżej niz to nie ide

Czy mozna gdzies zobaczyc te obecne akwarium?... 25 cm musi super wygladac...

Ja przez chyba dwa tygodnie nie moglem sie zdecydowac na wysokosc pomiedzy 29cm a 30-sci i po obliczeniach zamowilem jednak 29-c...

Moj stelaz w polowie juz zrobiony ma 100 cm wysokosci do tego plyta 3 cm teoretycznie powinien sie sprawdzic, ale poczekam na szklo i wtedy zobacze czy w kazdym miejscu zbiornika bede bez problemu mogl pracowac obiema rekami, widzac przy tym z boku co te rece robia...

Stelaz zawsze mozna podwyzszyc do poziomu, gdzie manipulacja wewnatrz zacznie stawac sie juz problematyczna...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Yarccom napisał:

Super to wyglada, niestety nie moglem powiekszyc, gdyz nie mam konta na Instagramie...

O ile sie nie myle to sa tam zdjecia z ATI Sirius, jesli to jest ta lampa to bralem ja pod uwage po spaleniu sie Kessila...

Widze tez ze masz obszerny panel, moje klimaty...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.