Skocz do zawartości
Iceberg

Shallow na bialym taborecie...

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, grzegorz.p napisał:

Dobry wieczor Iceberg,twoj temat przeczytalem z zapartym tchem,bardzo lubie i podobaja mi sie akwaria w "tych klimatach". Ja juz dawna takze "przeklnolem" technike akwa z sumpem-i tu masz racje-prostota obslugi akwa bije na glowe sumpownie pod spodem.Zawsze sa jakies  bledy do poprawienia i ja takze dzis zrobilbym kilka rzeczy inaczej.Mam akwa i sump na jednym poziomie a nadal trzeba poprawic hahahah.Teraz twoj projekt juz miesza mi w glowie-coz zycie...Projekt naprawde ma potencjal,wiec zycze wiele radosci i satysfacji z akwa,pozdrawiam serdecznie i bede obserowac watek,grzegorz 

P.S. za bledy przepraszam ,pewnie ich bez liku,

Hej i dzieki...

Powiem Ci ze po tych wszystkich zbiornikach, ktore mialem z tego jestem naprawde zadowolony i od przesiadki, odpukac wszystko idzie dobrze, nie bylo powtornego dojrzewania, kielze zasiedlily piasek i zaczyna pachniec oceanem...

Parametry tez takie jak chcialem, choc wolalbym miec PO4 wykrywalne, tak jak po dobrym karmieniu bo te "zerowki" srednio mi pasuja, choc korale wygladaja na szczesliwe...

Powoli usuwam skale z panela, pilnujac by siporax dawal rade, no i trzymam sie starej zasady, mocny skimmer, wydajna biologia i zero jakiejkolwiej innej filtracji...

Z czasem zobaczymy gdzie mnie to zaprowadzi...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja...

Minelo troche czasu od restartu (udanego) i od owego czasu wprowadzilem pare poprawek,  pozbylem sie skaly z panelu, wiec nie ma co w nim sprzatac, gdyz odpieniacz wciaga wszystko na biezaco a oprocz niego nie mam zadnej innej filtracji mechanicznej...

Caly serwis zbiornika ulozylem sobie w taki sposob, ze podczas cotygodniowej podmianki niewiele jest tam do roboty, gdyz spedzam codzien troszke czasu, wykonujac rutynowe czynnosci...

Siporax, ktory robi za biologie, spisuje sie bardzo dobrze. Kupilem nawet jeszcze jedno pudelko, ktore jednak nie jest potrzebne, pomimo karmienia korali trzy razy w tygodniu...

Skale, ktora byla po lewej stronie, rozdzielilem na pol, zostawiajac tylko jedna z kepkami Xeni. Ten drugi, falujacy koral miekki (?) wyrzucilem i chce by srodkowa skala zostala porosnieta Briareum...

Parametry mam dobre (dolewam fosforu, bo nie chce by byl niewykrywalny a moje LPS-y wygladaja znacznie lepiej przy wartosciach 0.06-0.08 )

NO3 oscyluje pomiedzy 5-10 a KH 7.3-7.6 i tak chce utrzymywac, gdyz moja sol ma wlasnie taka wartosc...

Mialem problem z Micromussami i wydaje mi sie ze to jakies zarazliwe chorobstwo, ktore zabieralo bardzo powoli jedna za druga i w ten sposob stracilem moja ulubiona o pieknym rozowym zabarwieniu. Te co zostaly sa zdrowe, gdyz od dluzszego czasu na takie wygladaja...

Docenilem bardzo prace przy niskim zbiorniku i w moim przypadku byl to dobry wybor...

Pozdrawiam...

 

1 Ready_Easy-Resize.com.jpg

_2 Ready_Easy-Resize.com.jpg


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey….                                                      
Dawno nie dałem żadnego wpisu, wiec chciałbym powiedzieć ze zbiornik się kręci i ogólnie wyglada dobrze…

Mialem trochę jazd z ustawieniem lampy, gdyż światło było za agresywne i popalilo pare korali a gotowe presety, choć były piękne to nie znalazłem czegoś konkretnego do płytkich lagun… Teraz lampa wisi 39 cm nad lustrem wody, swieci w szczycie na max 60watt i od długiego czasu jest git…

Zrobilem pare zdjęć całokształtu telefonem i pomniejszylem, wiec nawet nie wiem jak będą wyglądać na większym ekranie bo pisze z fona

Jak będzie tragicznie to wyciągnę  bezlusterkowca, który najlepiej się sprawdza w filmowaniu…

Filtracja wciąż ta sama, odpieniacz i siporax…

Pozdrawiam…

F62DD617-97AD-4BB1-B443-7432C850A4A6.jpeg

AE518916-265D-4BF5-B2CE-B42EB588E75E.jpeg

C5D3C075-3369-4E7F-BE75-0AF3A8C53E42.jpeg

A8ACE138-7747-4D6D-B8FE-66267A19BDB2.jpeg

B46D7632-5CC6-41AA-B525-FE530A840FCC.jpeg

FE4E9065-FC9A-436B-89A5-28A22B8B9D32.jpeg

681286A4-5152-4868-A00F-5A4C1BA25B6C.jpeg

B09763DE-42E7-49F0-A376-9281282EF618.jpeg


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Iceberg napisał:

Hey….                                                      
Dawno nie dałem żadnego wpisu, wiec chciałbym powiedzieć ze zbiornik się kręci i ogólnie wyglada dobrze…

Mialem trochę jazd z ustawieniem lampy, gdyż światło było za agresywne i popalilo pare korali a gotowe presety, choć były piękne to nie znalazłem czegoś konkretnego do płytkich lagun… Teraz lampa wisi 39 cm nad lustrem wody, swieci w szczycie na max 60watt i od długiego czasu jest git…

Zrobilem pare zdjęć całokształtu telefonem i pomniejszylem, wiec nawet nie wiem jak będą wyglądać na większym ekranie bo pisze z fona

Jak będzie tragicznie to wyciągnę  bezlusterkowca, który najlepiej się sprawdza w filmowaniu…

Filtracja wciąż ta sama, odpieniacz i siporax…

Pozdrawiam…

F62DD617-97AD-4BB1-B443-7432C850A4A6.jpeg

AE518916-265D-4BF5-B2CE-B42EB588E75E.jpeg

C5D3C075-3369-4E7F-BE75-0AF3A8C53E42.jpeg

A8ACE138-7747-4D6D-B8FE-66267A19BDB2.jpeg

B46D7632-5CC6-41AA-B525-FE530A840FCC.jpeg

FE4E9065-FC9A-436B-89A5-28A22B8B9D32.jpeg

681286A4-5152-4868-A00F-5A4C1BA25B6C.jpeg

B09763DE-42E7-49F0-A376-9281282EF618.jpeg

Fajny baniak, a shallow reef to coś co mnie kręci. I myśle nad tym w przyszłości. Jaki dokładnie wymiar ma Twoje akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 hours ago, sith114 said:

Fajny baniak, a shallow reef to coś co mnie kręci. I myśle nad tym w przyszłości. Jaki dokładnie wymiar ma Twoje akwarium?

Hey...

Zbiornik jak w opisie 75x80 (minus 15cm panel) i 29cm wysokosci.

W zalozeniu panel mial miec ponad 20 cm ale okazalo sie ze przy tak plytkim akwarium, reke wloze w kazdy zakatek bez pocenia sie...

Polecam shallow'a to zupelnie inny sposob prowadzenia, mniejsza moc swiatla i znacznie wieksze pokrycie, lepsze natlenienie ze wzgledu na powierzchnie w stosunku do glabokosci, latwosc czyszczenia i ksztalt bryly, ktorej jestem wielbicielem...

Ogolnie troche inna planeta...LOL...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja...

Dzisiaj nagralem krotki filmik, niestety telefonem (Ostatnio mam strasznego lenia by filmowac jak nalezy i czym nalezy)...

Wyskoczyl mi Chrysus i niestety za pozno zauwazylem. Co dziwne, dokupilem szesc Springeri i Damsel Bicolor je strasznie ganial az wylecial razem z jedna poza akwarium (tak mysle) bo znalazlem dwie martwe...

Ryby te zazwyczaj nie wyskakuja, wiec podejrzewam ze musialo sie dziac...

Parametry mam od dlugiego czasu stabilne, tylko musze czasami uzupelnic Mg i ogolnie wszystko sie jakos kreci...

 


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrysus przy takim akwarium to zawsze wyskoczy. Nie ma szans go utrzymać bez pokrywy. Jeszcze jak mały to pół biedy, ale jak urośnie, to już jest tylko statystyka.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 hours ago, katani said:

Chrysus przy takim akwarium to zawsze wyskoczy. Nie ma szans go utrzymać bez pokrywy. Jeszcze jak mały to pół biedy, ale jak urośnie, to już jest tylko statystyka.

Hej...

Zdawalem sobie z tego sprawe juz od poczatku, tylko on jak juz sie zadomowil na dobre to przestal skakac i tak pare miesiecy nie myslal o ucieczce, no niestety stalo sie...

Zrobilem nawet siatke na poczatku ale klocilo to sie z moimi przemysleniami ze akwarium musi byc zawsze gotowe do np. czyszczenia czy innej manipulacji a siatka to ograniczala, bo musialem ja zdejmowac, odkladac, zakladac a takie male niedogodnosci zaczely rzutowac na ogolna, codzienna dyscypline spedzenia paru minut dziennie przy rutynowej obsludze, by sie nie nawarstwila praca, ktora spowoduje niechec do weekendowego czyszczenia...

Nie wspominam juz o tym ze siatka nie wyglada za estetycznie, szczegolnie przy lagunie, gdzie zycie obserwuje tez sie z gory...

Coz, nigdy wiecej skoczkow, choc Chrysus jak i inne wargacze to sliczne i ciekawe ryby...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Iceberg napisał:

Hej...

Zdawalem sobie z tego sprawe juz od poczatku, tylko on jak juz sie zadomowil na dobre to przestal skakac i tak pare miesiecy nie myslal o ucieczce, no niestety stalo sie...

Zrobilem nawet siatke na poczatku ale klocilo to sie z moimi przemysleniami ze akwarium musi byc zawsze gotowe do np. czyszczenia czy innej manipulacji a siatka to ograniczala, bo musialem ja zdejmowac, odkladac, zakladac a takie male niedogodnosci zaczely rzutowac na ogolna, codzienna dyscypline spedzenia paru minut dziennie przy rutynowej obsludze, by sie nie nawarstwila praca, ktora spowoduje niechec do weekendowego czyszczenia...

Nie wspominam juz o tym ze siatka nie wyglada za estetycznie, szczegolnie przy lagunie, gdzie zycie obserwuje tez sie z gory...

Coz, nigdy wiecej skoczkow, choc Chrysus jak i inne wargacze to sliczne i ciekawe ryby...

Wyskoczył w nocy?
Polecam nawet lekkie nocne oświetlenie i u mnie problem skoczków to rozwiązało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minutes ago, sith114 said:

Wyskoczył w nocy?
Polecam nawet lekkie nocne oświetlenie i u mnie problem skoczków to rozwiązało ;)

Hej...

Nie, wyskoczyl w dzien. W nocy spal w piachu a oswietlenie nocne mam wpisane w program lampy...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nocy chrysus powinien spać w piasku.

U mnie skakał czasem wystarczyło do akwarium podejść, gwałtowny ruch i skakał. Jak był mały nie było problemu. Ale jak urósł to się bawił w Partykę.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.