Skocz do zawartości
Iceberg

Shallow na bialym taborecie...

Rekomendowane odpowiedzi

Heja...

Powoli zbliza sie czas przesiadki na nowy zbiornik, tym razem jeszcze nizszy bo tak jakos upodobalem sobie laguny na ktore takze mozna patrzec z gory...

Bardzo duzo czasu zeszlo mi na przemyslania, by stworzyc cos co bedzie jak najbardziej work friendly i cos w czym nie bede musial moczyc sobie lokci...

Najwiecej czasu zabralo mi kombinowanie z wysokoscia, pomiedzy 29 cm a 30 cm i po wszystkich za i przeciw, zdecydowalem sie na 29 cm...

Oczywiscie bedzie obszerny panel bo juz dawno zauwazylem ze padanie co tydzien na kolana przed zbiornikiem jest co najmniej ponizajace...

Nigdy nie mialem bialego tla, wiec pomyslalem ze warto sprobowac i chyba na tym poprzestane, chyba ze sen proroczy mi sie przysni z np. czerwonym tlem...

Dzisiaj dostalem akwarium jak i gyre jump Maxspecta, na razie w pojemniku sobie chodzi a ja sie bawie ustawieniami...

Po wyprobowaniu wszelkich pomp, najbardziej wlasnie gyre, ustawiony wertykalnie do mnie przemawia...

Jestem w trakcie robienia stelaza, zalaczonym na zdjeciu, ktory potrzebuje jeszcze wzmocnien i polek bo tych nigdy za duzo...

Stelaz jest wysoki co widac w porownaniu do wysokosci obecnego akwarium, mysle ze dojde do 105-110 cm, gdyz podczas prac przy takiej wysokosci, zachowuje najbardziej naturalna postawe...

Tym razem bedzie bialy zwirek syntetyczny o grubosci dekoracyjnej (Nie wiem ile bede go potrzebowal by bylo go z centymetr)...

Lampa glowna bedzie obecna AI Hydra 26 HD i jakis spot albo dwa, skierowane na osobne skalki no i koniecznie niedoswietlenie po bokach, ktore zawsze na mnie robilo jakies wrazenie tajemniczej glebi...

Tyle teorii, zobaczymy jak to bedzie wygladalo w praktyce, gdyz najczesciej nasze wyobrazenia nabieraja ksztaltu podczas konkretnych prac i zawsze sa one troche inne od tych pierwotnych...

 

 

 

 

Stand.jpg

New Tank.jpg


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajesz, wiesz że też jestem fanem shallow więc zasuwaj co bym podpatrzył :icon_lampka:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nice! Ja miałem 35h, teraz mam 40 przy innym wymiarze i stwierdzam tyle, że obecny zbiornik mógłby mieć właśnie 35cm:)

Mialem białe tło i jest super tylko trzeba czyścić regularnie bo źle wygląda z glonami czy osadem. Teraz mam czarne bo akwarium stoi na tle czarnej ściany i białe by źle wyglądało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Konrad_Wwa napisał:

Nice! Ja miałem 35h, teraz mam 40 przy innym wymiarze i stwierdzam tyle, że obecny zbiornik mógłby mieć właśnie 35cm:)

Mialem białe tło i jest super tylko trzeba czyścić regularnie bo źle wygląda z glonami czy osadem. Teraz mam czarne bo akwarium stoi na tle czarnej ściany i białe by źle wyglądało.

Dokładnie planuję również 35cm.

Konkretnie 120x40(45)x35 gdzie 10 lub 20 na panel. 

Kusi mnie jak Iceberga 30cm i wystawić kawałek skały nad wodę ;)

https://www.youtube.com/watch?v=-KDY4vvna9I&feature=share

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, FajnyRadziu napisał:

Dajesz, wiesz że też jestem fanem shallow więc zasuwaj co bym podpatrzył :icon_lampka:

Pierwszy raz zauroczyla mnie laguna jakiejs Amerykanki, mila, przytulna sypialnia i taka fajna rzezba na scianie, ktora zwrocila moja uwage a potem poczulem ze te nizutkie akwarium pieknie w ten pokoik jest wkomponowane i calosc tworzy bardzo nieprozaiczny widok...Nie widzialem, ale pomyslalem ze wlascicielka musi byc filigranowoksztaltna...

 

2 godziny temu, Konrad_Wwa napisał:

Nice! Ja miałem 35h, teraz mam 40 przy innym wymiarze i stwierdzam tyle, że obecny zbiornik mógłby mieć właśnie 35cm:)

Mialem białe tło i jest super tylko trzeba czyścić regularnie bo źle wygląda z glonami czy osadem. Teraz mam czarne bo akwarium stoi na tle czarnej ściany i białe by źle wyglądało.

Moj obecny zbiornik ma 36-c cm wysokosci i jest wygodny do wszelakich prac, jednak musialem sprobowac z czyms nizszym bo nie dawalo mi to spokoju...

Tlo zawsze czyszcze, kiedys codziennie i dlatego nigdy go nie widzialem w glonach a wapiennych na tle bym nie zniosl, niech porastaja skale...

Wystarczy piec minut po wstaniu z lozka poswiecic na przejechaniu szyb i nie bedzie nerwowego drapania w weekendy...

Moge miec brudne skarpetki ale nie szyby...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...                                                        
Skonczylem stelaż pod nowy zbiornik wraz z szubienica na lampe...

Teraz muszę położyć na blat 18mm ze styropianem 4mm, sam zbiornik i pewnie będzie potrzebne lekkie(oby) poziomowanie...

Całość będzie ważyć coś koło 200 kg i mam nadzieje ze 4mm styropianu wystarcza...

Na górna ramę na której jest blat, dałem 10c dość twardych, filcowych prostokątów by wszystko było równomiernie rozłożone...

miedzy filcami są małe szpary, myśle jednak ze ciężar zbiornika je dociśnie...

Czas za niedługo na przenosiny...

Pozdrawiam...

192E1276-2262-4B4A-BDC6-1DFB7ADAEE75.jpeg


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam, może zmienię zdanie bo mi się shallow odwidziało :D

No dobra, nie odwidzało, żona marudzi ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, FajnyRadziu napisał:

Czekam, może zmienię zdanie bo mi się shallow odwidziało :D

No dobra, nie odwidzało, żona marudzi ...

Nigdy nie rozumialem tego ze zony czy dziewczyny, maja  wplyw na nasze marzenia...

 


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Iceberg napisał:

Nigdy nie rozumialem tego ze zony czy dziewczyny, maja  wplyw na nasze marzenia...

 

Mają jak muszą się tymi marzeniami zajmować pod nieobecność ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja...

Wtargalem ze znajomym akwa na stelaz, nalalem wody z kranu by sprawdzic i naprawic niedociagniecia...

Mimo ze pobieznie wypoziomowalem zbiornik to jednak wciaz lewa strona jest ciut za niska i bede to musial poprawic...

Poza tym wszystko dziala poprawnie oprocz komory pompy, bo woda po kropelce przecieka dolem z displaya, wiec bede musial dac troche silikonu, choc mysle ze tak minimalny przeciek nie mialby zadnego znaczenia, jednak poprawie to dla wlasnego spokoju...

Ogolnie jestem bardzo zadowolony z dotychczasowej pracy i wkrotce bedzie przekladanie zycia z obecnego zbiornika...

Mam cicha nadzieje ze obejdzie sie bez dojrzewania i ze wszystko sie zaaklimatyzuje, no ale to zawsze jakas loteria...

Nie wiem czemu zdjecia nie oddaja rzeczywistego obrazu, gdzie akwarium wyglada na znacznie dluzsze i nizsze...

Pare fotek dla potomnosci...

fullsizeoutput_226.jpg

fullsizeoutput_224.jpg

fullsizeoutput_223.jpg


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wygląda akwa na tym "taborecie". Czekam na zasiedlenie.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten stolik będzie jakoś obłożony płytami czy to już zakończony artystyczny projekt?


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, norbi2222 napisał:

Fajnie wygląda akwa na tym "taborecie". Czekam na zasiedlenie.

Taboret zostal zrobiony w pewnym sensie z przymusu, gdyz jest to maksymalna szerokosc, ktora miesci sie do drzwi, natomiast blat jest tylko polozony na taboret, haha, podoba mi sie te skojarzenie...

Zasiedlenie juz wkrotce, czekam tylko na przyjaciolke wene bo bez weny to ja nic nie umiem zrobic...LOL...

7 minut temu, montymick napisał:

Ten stolik będzie jakoś obłożony płytami czy to już zakończony artystyczny projekt?

Nie, nie bedzie...Wkleje tylko polke na dozer i plyny,  mala poleczke z przodu by nie szukac w szafce rzeczy, ktorych uzywam codziennie, albo czesto np. pokarm...

Mysle ze okleje tylko czesc tylu, by nie bylo widac kabli...

Chce by ten zbiornik pasowal do znanego powiedzenia "keep it simple"...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Iceberg napisał:

Nie, nie bedzie...Wkleje tylko polke na dozer i plyny,  mala poleczke z przodu by nie szukac w szafce rzeczy, ktorych uzywam codziennie, albo czesto np. pokarm...

Mysle ze okleje tylko czesc tylu, by nie bylo widac kabli...

Chce by ten zbiornik pasowal do znanego powiedzenia "keep it simple"...

Heh czekam na venę ( Twoją ) żeby zobaczyć jak to będzie wyglądać. W moim salonie by to nie wyglądało ale u Ciebie pewnie będzie świetnie się komponować.


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, montymick napisał:

Heh czekam na venę ( Twoją ) żeby zobaczyć jak to będzie wyglądać. W moim salonie by to nie wyglądało ale u Ciebie pewnie będzie świetnie się komponować.

Dzis nad ranem przyszlo natchnienie, wiec sie zerwalem, zapominajac ze wlasciwie prawie nic nie spalem, za to udalo mi sie wypoziomowac stelaz, choc to troche trwalo i jestem z siebie zadowolony, mimo ze ze zmeczenia przysypialem u przyjaciol nad talerzem z dziczyzna...

Musze sobie to wszystko przemyslec, cale te przenosiny by to poszlo sprawnie...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja...

Wczoraj udalo mi sie bez wiekszych problemow przeniesc  na nowe akwarium...

Pracochlonne i czasochlonne ale juz po wszystkim...

Jako ze troche stresu korale przezyly, to potrzebuja pare chwil by sie zaaklimatyzowac do nowych warunkow i tylko mam nadzieje ze nie rozpocznie sie jakies nowe dojrzewanie, gdyz zmieszalem ze stara woda kolo czterdziestu litrow nowej i wywalilem sporo skaly, ktorej czesc wlozylem do panelu wraz z siporaxem a ktora systematycznie bede usuwal, ewentualnie dodajac troche nowego siporaxu, niech tylko bakterie sie rozhulaja i skolonizuja co sie da...

Panel mial byc na 20 cm, jednak przymierzajac sie do niego, zauwazylem ze przy wysokosci 29-c cm bez problemu manipuluje w calym panelu przy szerokosci 15-stu cm co dalo troche wiecej miejsca w displayu...

Maxpect mial byc zamocowany wertykalnie, jednak wybralem mocowanie poziome i jest jeszcze szansa ze wloze pol CP-25 do lewego boku, zakrywajac go skala, ktora tam stoi...

Na razie nie mialem wiekszych niespodzianek, tylko teraz jeszcze tu i tam troche poprawiam...

Niesamowite jest to ze inny ksztalt zbiornika tak bardzo moze zmienic logike, ktora dzialala w poprzednim akwarium...

Ciekawe czy ten zbiornik okaze sie dla mnie idealny czy tez bedzie to nastepny prototyp do perfekcji...LOL...

Po lampie Hydra spodziewalem sie niedoswietlonych krawedzi, jednak lampa wisi na tyle wysoko ze niedoswietlenia nie ma, oczywiscie intensywnosc swiatla z odlegloscia sie zmienia...

W nowym akwarium postawilem na minimalizm i nie chce zadnych zbednych skal, zbiornik musi oddychac...

Teraz bede monitorowal parametry by zobaczyc ile Ballinga mam lac, gdyz poprzednio musialem wlewac 30 ml KH na dobe, chcialbym by tym razem Balling schodzil rowno a wiadomo ze nie zawsze tak jest...

Zadowolony jestem z kultury pracy nowego sprzetu, ktory kupilem specjalnie na te przeprowadzke i musze przyznac ze jest bardzo cichy, az sie boje bo ja lubilem spac przy troche glosniejszym odpieniaczu a nowego wlasciwie nie slychac...

Coz, dzisiaj dzien drugi od odpalenia mojego shallow...

Pozdrawiam...

 

 

 

1%20100%%20Edit.jpg

Edytowane przez Iceberg (wyświetl historię edycji)

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny zbiornik, taboret nie mój gust, za dużo tych poprzeczek no i grzebień jak ci wodę spiętrzy to przecież ci przeleje ;)

Powiem krótko zazdroszczę wysokości bo sam się skusiłem na większy litraż,a ale żeby nie było, to współczuję białego tła, różnica w częstotliwości czyszczenia jest drastyczna:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Konrad_Wwa napisał:

Bardzo fajny zbiornik, taboret nie mój gust, za dużo tych poprzeczek no i grzebień jak ci wodę spiętrzy to przecież ci przeleje ;)

Powiem krótko zazdroszczę wysokości bo sam się skusiłem na większy litraż,a ale żeby nie było, to współczuję białego tła, różnica w częstotliwości czyszczenia jest drastyczna:)

Jesli chodzi o grzebien to jest tylko tak wstawiony i bede musial go przyciac a wody nie przeleje bo panel jest troszczke nizszy od samego zbiornika...Nie skonczylem jeszcze paru rzeczy, np. lampa wisi na sznurowce i kabel od lampy nie jest umocowany na szubienicy...

 

Po lewej stronie mam mase spaghetti z kabli i cos tez z tym bede musial zrobic, jednak nie spiesze sie, zbiornik jest w sypialni a tam nie zaprasza sie znajomych, wiec moze stac w stanie surowym...LOL...

Jesli chodzi o tlo to nauczylem sie w poprzednim akwarium czyscic je codziennie co przy dobrej organizacji zajmuje dwie minuty, lacznie z szybami i dzieki temu nie musze niczego skrobac co tydzien...

46 minut temu, Ejdzej88 napisał:

Ta skała w panelu to żywa?

  Tak, to ozywiona skala, ktorej po kawalku chce sie pozbyc...                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Iceberg napisał:

Jesli chodzi o grzebien to jest tylko tak wstawiony i bede musial go przyciac a wody nie przeleje bo panel jest troszczke nizszy od samego zbiornika...Nie skonczylem jeszcze paru rzeczy, np. lampa wisi na sznurowce i kabel od lampy nie jest umocowany na szubienicy...

 

Po lewej stronie mam mase spaghetti z kabli i cos tez z tym bede musial zrobic, jednak nie spiesze sie, zbiornik jest w sypialni a tam nie zaprasza sie znajomych, wiec moze stac w stanie surowym...LOL...

Jesli chodzi o tlo to nauczylem sie w poprzednim akwarium czyscic je codziennie co przy dobrej organizacji zajmuje dwie minuty, lacznie z szybami i dzieki temu nie musze niczego skrobac co tydzien...

  Tak, to ozywiona skala, ktorej po kawalku chce sie pozbyc...                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

O tym grzebieniu to tak przekornie i w żarcie napisałem, widziałem że masz niżej panel bo również tak mam u siebie:) to wszystko z lekkiej zazdrości także nie gniewaj się:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Konrad_Wwa napisał:

O tym grzebieniu to tak przekornie i w żarcie napisałem, widziałem że masz niżej panel bo również tak mam u siebie:) to wszystko z lekkiej zazdrości także nie gniewaj się:)

Nigdy na nikogo o nic sie nie gniewam, od kiedy odkrylem ze jest to szkodliwe dla samego gniewajacego sie...

Powiem krotko, stawiaj shallowa...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...

Powoli porobilem male poprawki a w zbiorniku zaswiecilo pustka koralowa, jednak to dobrze, gdyz bede mogl lepiej rozplanowac miejsce dla nowych korali no i pare rybek by urozmaicilo calosc...

Jeszcze nie jestem pewien lewej strony, wciaz wyglada troche ciezko i byc moze oderwe ten kikut z xenia i wkleje w cos lzejszego...

W tego typu zbiornikach robi sie czesto wysepki z tego samego gatunku, urozmaiconych kolorystycznie korali i tak mysle ze po prawej beda acany i musze tez pomyslec o gotunkach, ktore sie nie pozazeraja nawzajem...

Na razie leje bakterie i odpukac nie widze ponownego dojrzewania, jednak trzeba sie z tym liczyc...

Przy kazdej podmianie chce wyciagac po kawalku skaly z panela i nie chce w nim nic poza odpieniaczem i siporaxem trzymac...

Dzisiaj zrobilem testy KH-7.6 i Ca 420, czyli tak jak sie spodziewalem, NO3 i PO4 na razie nie mierze, niech woda zlapie troche zycia...

Jako ze lampa wisi znacznie wyzej nizeli poprzednio, to wgralem nowy program, ktory po swojemu stuningowalem i niech to wszystko teraz sie kreci...

 

Today-kopia.jpg


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczor Iceberg,twoj temat przeczytalem z zapartym tchem,bardzo lubie i podobaja mi sie akwaria w "tych klimatach". Ja juz dawna takze "przeklnolem" technike akwa z sumpem-i tu masz racje-prostota obslugi akwa bije na glowe sumpownie pod spodem.Zawsze sa jakies  bledy do poprawienia i ja takze dzis zrobilbym kilka rzeczy inaczej.Mam akwa i sump na jednym poziomie a nadal trzeba poprawic hahahah.Teraz twoj projekt juz miesza mi w glowie-coz zycie...Projekt naprawde ma potencjal,wiec zycze wiele radosci i satysfacji z akwa,pozdrawiam serdecznie i bede obserowac watek,grzegorz 

P.S. za bledy przepraszam ,pewnie ich bez liku,


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.