Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

z po4 mam problemu od początku

Paletki AiO nic teraz nie leje bo twardzieli brak.

Na razie nic nie kupuję ponieważ patrząc jak kolejny tysiąc zdycha .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaj dwie belki po 2x54w po dlugosci . Wtedy zauwazysz roznice .


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo nie zejdzie nawet przy słabszym karmieniu. Absorbenty aż do skutku a potem trzeba się pilnować.

Jeśli od początku był problem to obym się mylił ale może coś w skale siedzi. A nie masz przypadkiem siporaxu w sumpie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i włąśnie myślę czy on nie jest winien tym kiepskim po4 .

Czy syf się tam nie zbiera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj to na początku PO4 jest niewykrywalne i dopiero później wraz z zasiedlaniem zbiornika rośnie

Mam i włąśnie myślę czy on nie jest winien tym kiepskim po4 .

Czy syf się tam nie zbiera

No właśnie... był niedawno temat. Nowy siporax dawał wynik PO4- około 2 (był płukany)

Edytowane przez Przemek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siporax nalezy systematycznie wstrzasac i plukac


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na starcie był prawie nie wykrywalny ale po około miesiącu się zaczęło.

No3 Po4 gloniska .

Do tej pory mam trochę takiego g....

No to mój spirolax leży na dnie sampa nie ruszany odkąd zalałem zbiornik z 8 l go tam wrzuciłem

post-24970-0-21233000-1482872400_thumb.jpg

Edytowane przez Maciej K. (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej dołożyć po 80 W świetlówki to te 54 w to Ci za dużo nie doświetlą, i rzeczywiście dość ciemno tam masz w tym akwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są wężowidła ale nie dużo bo wrzuciłem z 20 sztuk z dwa miechy temu ślimaki też są , nie dużo bo drogie.

W okolicy nie ma żadnego maniaka soli więc mam tylko sklep.

A teraz też zimno na wysyłki.

uuu, to niedobrze, to może być przyczyna takiego PO4

Podejrzewam go od miesiąca ale mam gips na łapie i nie mam go jak wywalić.

Po ostatniej pomocy kumpla miałem zbitego sampa i zalaną chatę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywal siporax wszytkie pompy umyj i mam na mysli rowniez obiegowke i te od pienidel . Z reszta mozesz calosc dobrze sprzatnac . Skale pezedmuchac , zalozyc skarpete na splyw ibzrobic wieksza podmiane , i oczywiscie oswietlenie. Lej jakies bakterie i moze jeszcze cos na fosforany .

A masz cos co vi piasek czysci ? Babke , rozgwiazdy , limaki ?


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym jeszcze sprawdził odciek na reaktorze wapnia. Jaki masz reaktora, zasyp? U siebie miałem problem z PO4 właśnie spowodowany wysoką zawartością w odcieku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no czas zrobić z tym akwa porządek.

Dlatego tu napisałem .

Jak się patrze na nie które akwa to ....

Reaktor gro tech na bajpasie

post-24970-0-37422200-1482873692_thumb.jpg

Edytowane przez Maciej K. (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli z glowa i do przodu . Pamietaj swiatlo , wywal siporax i go dobrze wyczysc , i jesli chcesz go stosowac musi byc w koszyku lub woreczku by mozna bylo go czyscic . Obieg masz slaby ale to nie tragedua mozna zwiekszyc cyrkulacje lub dac jeszcze jedna pompe powrotna na zewnatrz .


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sucha suchej nierówna. Jeżeli były to Marco Rocksy lub Real Reef Rock i podobne to nie powinna oddawać (przynajmniej moja nie oddawała nigdy, a dokładałam już 3 razy skałę). Jeżeli natomiast to była skała wysuszona to tu może być pies pogrzebany... tj. robal pogrzebany, bo w takiej skale jest masa zaschniętego padniętego życia (miałam kilka kilo takiej i po kilku tygodniach lub raczej miesiącach kręcenia w wiadrze z odpieniaczem i dodatkiem bakterii wyleciała, bo śmierdziała, nijak nie dało się usunąć syfu z niej).

Co do zwiększania przepływu przez sump - nie demonizowałabym. IMHO nie tutaj jest problem. Najlepiej jakbyś zagadał z kimś z dużym doświadczeniem w prowadzeniu tak dużych zbiorników i podpytał, a następnie zastosował się do rad tylko tej jednej osoby. Metod wiele, pomyslów masa, ale tak na prawdę to tylko Ty widzisz co się dzieje w szkle. My wróżymy nieco z fusów.

Na pewno warto poprawić oświetlenie (u mnie nad 250l jest 216W w ledach, choć faktycznie przez większość czasu skręcone). Mając sumpa i taką sytuację zastosowałabym algae scrubber lub analogiczne rozwiązanie, ale to długoterminowo. Mając padające korale osobiście wrzuciłabym phosguard, może węgiel (dla pewności, że to nie coś innego w wodzie pływa), mycie sumpa i siporaxu oraz pomp + duża podmianka (nie wiem czy akurat na AF, ale to dłuższa historia). To tak na gorąco.. trzymam kciuki, bo zbiorniczek ma potencjał, można wyprowadzić cudo.


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała była dobrej jakości , płukałem ją w akwarium bez życia , żwiru na gołym szkle dwa tygodnie.

Po dwóch dniach śmierdziała woda starym mopem :)

Wymieniłem po tygodniu opłukałem skałę i zalałem znów na tydzień.

Już nie było żadnych zapachów .

Spuściłem i zalałem świeżą osmozą i zasoliłem zbiornik za pomocą dwóch wiader soli :)

Start tego zbiornika to kurcze był majątek ;)

Plan mam taki że od poniedziałku zaczynam czyścić sampa.

Wywalam ceramikę całkiem.

Zobaczymy co będzie się działo.

Na razie dorzucam 2 x 54w bo też nie chcę od razu dowalić.

Boje się że wywali mi jakieś gloniska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Jak wywalisz siporax, będzie jeszcze gorzej.

Czym mierzysz po4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o wymianie całego oświetlenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam ledy maxpect razzor i było jakoś słabo a jak dałem z przodu dwie i z tylu dwie t5 to od razu więcej światełka i korale znacznie lepiej się maja .Pozdrawiam

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.