Skocz do zawartości
TheDiize

Wystarczy kropla wody 61l- nowe zdjęcia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

zacznę może od mojej historii związanej z akwarystyką morską, która wcale nie jest taka oczywista. Każdy zna film "Gdzie jest Nemo". Wszyscy widzieli tam akwarium morskie. Piękne ryby, niesamowite "małe drzewka". Ilu ludzi pomyślało, chcę takie w domu? Niewielu. Gdy film wchodził do kin miałam 6 lat, do głowy by mi nie przyszło, że to akwarium jest inne niż to z gupikami, które miałam w domu. Wiadomo, bajka, wszystko jest animowane, więc sądzę, że nie byłam jedyna. Później o tym nie myślałam. Za każdym razem oglądając bajkę moją uwagę przyciągał bardziej wulkan w akwarium niż ono samo. Chociaż rozgwiazda też była niczego sobie. Z czasem poznawałam dalej świat, ale oczy otworzyłam dopiero, gdy poszłam do domu mojego przyjaciela. Wszyscy dobrze wiedzieli, że ma akwarium, ale chyba nikt nie zdawał sobie sprawy z tego, jakie ma akwarium. Usiadłam na krześle przed akwarium i śmiało mogę stwierdzić, że nie widziałam czegoś tak pięknego, a zwiedziłam pół Europy, ciężko było wtedy ze mną porozmawiać, bo dosłownie byłam w innym świecie. Patrzyłam i nie mogłam uwierzyć, w niektóre słowa, to wszystko żyło, musiało się odżywiać. Owy przyjaciel został moim chłopakiem i wciągnął mnie całą w podwodny świat. Kiedyś może i bym się z tego śmiała, ale teraz z dumą się przyznaję, chodzimy na spotkania akwarystyczne. To pokazało mi, że akwarystyka i cały świat, który jest z nią związany, nie tylko znajduje się pod wodą. Ludzie, których poznaję na spotkaniach okazali się być pomocni w każdej dziedzinie. Jednak akwarystyka ich połączyła i to ona ich ciągle sprowadza w swoje grono. Na spotkaniach od razu ustalamy termin następnego. Można tam się dosłownie wszystkiego dowiedzieć, wymienić spostrzeżeniami, a przede wszystkim nauczyć się wielu rzeczy, dlatego jest to takie potrzebne. Kolejna rzecz warta pochwalenia się to na spotkaniach przy 20 mężczyznach jestem jedyną kobietą. Codziennie zastanawiam się, dlaczego akwarystyka nie jest pasją kobiet. Ja chcę to zmienić. Akwarystyka jest czymś, co łączy ludzi. Nawet "najlepsi" chcą się uczyć od innych i przekazują wiedzę dalej. Nie ma rywalizacji, każdy dla każdego jest "wielkim bratem". Jak to mówią im więcej słonej wody piję, tym bardziej chce mi się pić. Akwarium podziwiam chwilowo u mojego chłopaka, ale mam już swoje plany na zbiornik. Mam swoje ulubione rybki, zoasy. Mam wiele planów, co do akwarystyki. Jak każdy chciałabym rozmnażać mandaryny wspaniałe (które są moimi ulubionymi rybami), to jest dopiero sztuka. Jestem pełnoletnia, a cieszę się, jak dziecko na widok błazenków chowających się w ukwiale, codziennie poznaję nowe nazwy i uczę się rzeczy dotyczących akwarystyki. Chciałabym u siebie patrzeć, jak dorastają błazenki, cieszyć się, gdy mój pterapogon będzie jadł z mi z ręki. Chciałabym poszerzać wiedzę, a uda mi się to, gdy będę mieć swoje, nawet małe akwarium. Od czegoś trzeba zacząć, bo fora już przeczytałam całe. Czas na level up. Tak pisałam jeszcze rok temu na temat tego wszystkiego. A dziś?

Piszę już zupełnie nową historię, ponieważ założyłam akwarium 30.12.2016r. Po ostatnim spotkaniu akwarystów w Łodzi stwierdziłam, że to jest mój czas i nie ma na co czekać. Postanowienie noworoczne było następujące, do następnego spotkania mieć własne akwarium. Plany były na akwarium mniejsze o połowę, ale znając mnie zaraz chciałabym je powiększać. Takie jest idealne na początek (dla mnie), a moja przygoda właśnie się zaczęła na dobre. Jestem o poziom wyżej :icon_yes:

Akwarium 61l (50x35x35)

Filtr Aquael Versamax FZN-3
Cyrkulator Jecod
Grzałka 25W
Lampa LED 120W

Skała ilość niesprecyzowana

Życie:
-ryby itp.
2 błazenki
3 Pseudanthias squamipinnis
Krab czerwononogi
Lysmata Amboinensis
Lysmata debelius Krewetka szkarłatna

-koralowce
Caulastrea
Zoa (rózne)
Ukwiał quadricolor 2x i zielono-różowy 2x
Pavona
Montipora digitata
Briareum
Turbipora Musica Green
Capnella
Xenia
Rurówki
Grzybki (czerwony, zielony, niebieski, niebieski z paskami fluo)
itp.

Wszystkie rzeczy (woda, skała, życie) pochodzą z działającego już długi czas akwarium @Co-2
Na zdjęciach ukwiał i błazenki są z tyłu, dzisiaj po wielu wycieczkach ukwiał znalazł sobie idealne miejsce na środku skały z przodu, więc wszyscy są zadowoleni :)
Dziękuję za uwagę i pozdrawiam :lol:

 Bp5hKU.jpg

3ibHTJ.jpg

Rt9U0l.jpg

Zdjęcia @Co-2

Edytowane przez TheDiize (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na żywo jest ok, niestety nie jestem w syanie dobrze dobrać balansu bieli w taki sposób żeby było realistycznie i ładnie- taki minus ledów


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuję że będzie to piękny baniak, wychuchany, wydmuchany, poprowadzony z wielką dozą odpowiedzialnością i kobiecym wyczuciem estetyki. Już po pierwszym wątku widać że będzie się go miło czytać a za sprawą Mikołaja będzie co oglądać.

Do pełni szczęścia w systemie brakuje piasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już w najbliższych tygodniach ;)


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuję że będzie to piękny baniak, wychuchany, wydmuchany, poprowadzony z wielką dozą odpowiedzialnością i kobiecym wyczuciem estetyki. Już po pierwszym wątku widać że będzie się go miło czytać a za sprawą Mikołaja będzie co oglądać.

Do pełni szczęścia w systemie brakuje piasku.

Dokładnie tak :yes piasek to kwestia kilku tygodni, do tego Cryptocentrus cinctus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne dni za mną :thumbsup:

Akwarium ma się bardzo dobrze, błazenki zadowolone, ukwiał usadowił się w miejscu, które było specjalnie dla niego przygotowane (sam środeczek z przodu), zoasy pootwierane, briareum faluje, czyli tylko siedzieć i podziwiać.

Cder1S.jpg

t1XEoR.jpg

aVWzta.jpg

P2BvE9.jpg

gKg1sH.jpg

477uKa.jpg

Pg6ArX.jpg

lKtQIi.jpg

X6DRjx.jpg

Wpj9MH.jpg

vpnP86.jpg

Zdjęcia tym razem mojego autorstwa

Edytowane przez TheDiize (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepiękne zdjęcia!!! Życzę powodzenia :) Sam będę startował lada tydzień!

P.S. Startowałaś na RRR? Bo nie ukrywam, że zastanawiam się nad wyborem - RRR czy normalna żywa skała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te briareum szybko "łyknie" tą skałkę, ja bym dał je na osobne skale..

A tak to fajne szkiełko się zapowiada :) I miło się czyta ;)


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to LR ode mnie z akwarium, briareum jest na oddzielnej skale ;-)

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała wygląda cudownie :D Pomyślałem, że to RRR (fioletowy kolor itd.). Szkoda... właśnie się zastanawiam czy LR czy RRR na start i liczyłem na poradę ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super wygląda , bardzo ładny zbiornik :thumbup:


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolejną kobietę na forum, podzielającą tak piękne hobby jakim jest wszelaka akwarystyka. Jak już poprzednicy napisali, zapowiada się ciekawe akwarium z interesującymi opisami. Z przyjemnością będę obserwował i życzę sukcesów oraz czerpania przyjemności z pracy przy akwarium.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takim zapałem coś mi się wydaje, że niedługo będzie ciebie czekać przeprowadzka na większy litraż.

Akwarium bardzo fajne i zadbane. Życzymy duuuuużo cierpliwości i samych sukcesów.

Trzymamy kciuki i obserwujemy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała wygląda cudownie :D Pomyślałem, że to RRR (fioletowy kolor itd.). Szkoda... właśnie się zastanawiam czy LR czy RRR na start i liczyłem na poradę ^^

Może prydatny będzie artykuł odnośnie całego dojrzewania, opisane są tam dwa typy skał, podare różnice, wady i zalety :Dhttp://reefhub.pl/skala-a-dojrzewanie-w-akwarium/ na pewno warto się z tym zapoznać, jeśli masz problemy lub wątpliwości

Ja miałam o tyle ułatwione zadanie, że ominęło mnie całe dojrzewanie, ponieważ wszystko mam ze zbiornika @Co-2 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cel na to akwarium to cukierkowe korale zoa, lps, sps. Osiągniemy to malymi krokami co zajmie trochę czasu. Dużo korali aktualnie jest tylko tymczasowo, zeby akwarium już jakoś wyglądało i cieszyło oko :-)

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ominęło mnie całe dojrzewanie, ponieważ wszystko mam ze zbiornika @Co-2 :)

Odważna teza - baniak trwa zbyt krótko aby na obecnym etapie określić to jednoznacznie. Może będzie łagodnie ale wg mnie coś z "przyjemności" się zjawi. To zawsze zmiana przepływu przez skałę, oświetlenia, czynnika X, dojdzie piasek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A już po tych kilku dniach cieszy nie tylko oko, ale i "umysł". Właśnie sobie uświadomiłam jakie smutne było moje życie (no tylko troszkę) , gdy nie mogłam codziennie zerkać na błazenki, które są tak pocieszne w tym, co robią (chociaż niby tylko pływają i jedzą). Mikołaj codziennie doświadcza mojej fascynacji (jakby to jej nie było do tej pory) i dzielnie cieszy się ze mną. Zapał mnie nie opuszcza.

Z rzeczy ważnych i ważniejszych temperatura się trzyma, nowy filtr już się wysłał, więc oczekuję. Coś myślę, że czeka mnie szybkie czyszczenie, żeby nie zaniedbać.

8IqDBo.jpg

Dnia 4.01.2017 o 19:53, chwialek napisał:

Odważna teza - baniak trwa zbyt krótko aby na obecnym etapie określić to jednoznacznie. Może będzie łagodnie ale wg mnie coś z "przyjemności" się zjawi. To zawsze zmiana przepływu przez skałę, oświetlenia, czynnika X, dojdzie piasek...

Oczywiście na wszystko muszę się przygotować i nie mówię, że od razu wszystko się udało. A tutaj miałam na myśli bardziej dojrzewanie i oczekiwanie na włożenie życia itp.

U mnie można to uznać za pewien "eksperyment". Wszystko się zobaczy. Będziemy obserwować :D

Edytowane przez TheDiize (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie cukierkowe zoa , sps i lps to piasek + C.cinctus stanie wam na przeszkodzie.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj malutkie zakupy, wszystko widocznie na zdjęciach (no prawie, bo krab nie był na tyle uprzejmy, aby wyjść spod skały, za to bicolor spisał się fenomenalnie, jak na pierwsze zdjęcia)

Ecsenius bicolor rozmiar XXS

Krab czerwononogi

Alveopora

Akwarium wyczyszczone

Od następnego tygodnia zaczynam lać fito

Dziękuję za uwagę :thumbup:

qAqYSH.jpg

PisD7e.jpg

16Ysdz.jpg

UjaFFV.jpg

RC6Q8a.jpg

Zdjęcia @TheDiize

Edytowane przez TheDiize (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Aiptasia obok szczepki zoanthusów. Masz to na podstawce więc wyciągnij i zniszcz dzida ;)

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aiptasia obok szczepki zoanthusów. Masz to na podstawce więc wyciągnij i zniszcz dzida ;)

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Wiedziałam, że nie ujdzie to uwadze bacznych akwarystów :smiling:

Już planuję zakup killera na aiptasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...Ladnie sie zapowiada,zauwazylem tylko jedna niezbyt prawidlowa rzecz,skala po obu stronach jest za blisko szyb i jezeli nie jest to zludzenie optyczne to bedziesz miala problem z czyszczeniem tych szyb...Pozdrawiam.


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...Ladnie sie zapowiada,zauwazylem tylko jedna niezbyt prawidlowa rzecz,skala po obu stronach jest za blisko szyb i jezeli nie jest to zludzenie optyczne to bedziesz miala problem z czyszczeniem tych szyb...Pozdrawiam.

Czyszczenie już mam za sobą i skała pomimo tego, że stoi fakt blisko szyby to zupełnie nie przeszkadza. Wszystko się mieści na tyle, żeby bez problemu wyczyścić każdy fragment szyby :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.