Skocz do zawartości
tedeus63

Coś dzieje się z chrysusem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tydzień temu temu kupiłem Halihoeresa Chrysusa ,dziś zauważyłem że ma spuchnięty pyszczek i cały czas otwarty ,takie jakby spuchniete. białe usteczka na około cały czas jadł nic nie wskazywało by mu coś było . reszcie całej obsady 10szt nic się nie dzieje. Czy ktoś spotkał się z czymś takim ?? ,a może rybka wsadziła gdzieś pyszczek do ukwiała czy innej parzącej gadziny?

post-25813-0-37668100-1483377170_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz piasek ? Te ryby spia w piasku


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęcia wynika że piasku brak.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wina braku piasku

Raczej bym obstawiał jakiaś bakteria ( coś w stylu pleśniawki)


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz piasek ? Te ryby spia w piasku

dokładnie , te ryby śpią w piasku , może nie wyspana , albo próbowała zanurkować w szkle .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chrysusa i ta ryba co wieczór z impetem nurkuje w piach do spania. Moze probowal sie zakopać i przywalil w dno, a potem wdala sie infekcja?

Tez bym sie chciala dowiedzieć, czy nie masz piachu, czy moze akurat w tym miejscu go cyrkulacja wywiala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wydaje że poszedł po szkle bo próbował się zakopać i może skończył na stałe


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilam na temacie autora, on nie ma ani grama piasku. A ta ryba potrzebuje piachu :( autorze, nie czytales moze wystarczajaco o tej rybie ale mysle, ze musisz go oddać jak najszybciej albo w trybie pilnym wsypac piach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryba nie tworzy kokonu na noc jak Labra.

Jak nie ma piachu przez pewien okres czasu wyglada jak by miała otarcia na boku ciała

Z utratą paru łusek ale i tak się ladnie goi ale ślady widac na rybie

Mój śpi w dunca między krzakami nawet kumplowi chciałem go dac,ale gagatka złapac to nie takie proste.

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ant, tez trzymasz chrysusa bez piachu?! Ja probowalam mojego przyuwazyc, kiedy sie zakopuje, ale nigdy mi sie to nie udało. Światło mam z zachodem "slonca" i kiedy konczy przygasac rybka nagle znika z oczu. Czasem tylko widzę "dym" zza skal, a raz udalo mi sie zauwazyc nagłe podniesienie sie piachu w jednym miejscu i dym, co pewnie znaczyło, ze chrysus poszedł spać. To trwa ulamek sekundy (z tego, co czytalam), wiec rybka musi nurkować z impetem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ;)

Jak nie było dane :)

Do spania

Pobudka

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cienka warstwę piachu więc chrysus miał na początku problem z zakopaniem się, ostatecznie w jednym miejscu usypałem mu trochę więcej piachu i tam już spokojnie może się zakopać na noc.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te ryby muszą mieć piasek, nurkuja z impetem do tego uwielbiają gonić wieloszczety, rano widać po okrągłym brzuchu, mój jest w kolorze zielonkawym , trochę inna odmiana ale ma już dobre 12 cm

post-25350-1483386893,54_thumb.jpg

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


Start 02-04-2015 ,akwarium 200x60x70cm szkło optiwhite 12mm 840l + sump 90l,

Odpieniacz - ATI 250 POWER CONE , Lampa - 2xbelki LED SANRISE A015-90-W + 8 rury 80W ATI

Obieg - Jebao DCT12000 ,Pompa cyrkulacyjna - Jebao 1x RW-20, 1xRW-15, 2xRW-8,

 Żywa skała - pochodzenie Indonezja – Bali – 100 kg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Twój sito2300 to chyba halichoeres chloropterus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, najważniejsze że robi świetną robotę tępi wieloszczety, minus że trzeba wszystkie korale kleić, w pogoni za robalem nie ma skałki której nie przesunie.


Start 02-04-2015 ,akwarium 200x60x70cm szkło optiwhite 12mm 840l + sump 90l,

Odpieniacz - ATI 250 POWER CONE , Lampa - 2xbelki LED SANRISE A015-90-W + 8 rury 80W ATI

Obieg - Jebao DCT12000 ,Pompa cyrkulacyjna - Jebao 1x RW-20, 1xRW-15, 2xRW-8,

 Żywa skała - pochodzenie Indonezja – Bali – 100 kg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam sorki nie odpowiadałem ale sciągneli mnie do pracy ( solę drogi :) bo śnieg pada ) ,cały tydzień nic się nie działo a teraz nagle piasku zabrakło ? nie wiem spróbuję ją wyłowić ale i tak nikt mi nie weżmie rybki w takim stanie . Wiem że żle zrobiłem ale czytałem gdzieś że mają chrysusa bez piachu. Możliwe że uderzyła w dno akwa ale jakoś nie wydaję mi sie obserwowałem ją od początku . Jest możliwe że poparzył ją quadri ? .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie zrobić tak jak to robią w sklepach, wstawić pojemnik z piaskiem np.połowę szklanki do whisky.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też bym radził wstawić trochę piasku w pojemniku, rybka bardzo pożyteczna


Start 02-04-2015 ,akwarium 200x60x70cm szkło optiwhite 12mm 840l + sump 90l,

Odpieniacz - ATI 250 POWER CONE , Lampa - 2xbelki LED SANRISE A015-90-W + 8 rury 80W ATI

Obieg - Jebao DCT12000 ,Pompa cyrkulacyjna - Jebao 1x RW-20, 1xRW-15, 2xRW-8,

 Żywa skała - pochodzenie Indonezja – Bali – 100 kg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, ze to nie quadri. Ja mam w 360l duzego quadri, wielkiego radianthus magnifica, 4 crassa i 2 szorstniki. Dotad zadna rybka nie ucierpiala przez zadnego ukwiala, procz szorstnika. I to jedynie slad na boku u jednej strzałki. Chrysus unika wszystkich ukwialow i trudno mi sobie wyobrazic sytuację, zeby akurat pyszczek ucierpiał.

Pytanie, jak mu pomóc teraz? Rybka pewnie nie moze jeść. Ja wiem, ze na mnie nakrzycza, ale ja zapewnilabym mu piasek i podala lek przeciw infekcjom. Myślę, ze jesli byl dobrze odzywiony, to spokojnie wytrzyma bez jedzenia tydzień czy dwa, ale trzeba mu dac czas, zeby pyszczek sie wyleczył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam trochę piachu si spróbuję wsypać przez rurę któraą dam na dno akwa by nie było burzy piaskowej .

wiecie co chyba mieliście racje ,moja culpa :wallbash: przyznaję sie bez bicia miałem 5 kilo piachu usypałem jej 3 cm warstwę 10cm na 10 cm w rogu akwa . nie minełą minuta a chrysusek zniknął w piachu plukałem w ro di . Mam nadzieję że dojdzie do siebie . miałem zamiar powolutku dodawać piach ale tylko z tyłu akwa ale w pózniejszym terminie bo jak wiecie robiłem przekładkę na wieksze akwa i bałem sie ze za bardzo ruszę parametry a na razie są w porządku .

Edytowane przez tedeus63 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje zakupić w sklepie małe pudełeczko z koreczkami śledziowymi, śledzie zjesz ty, w pudełko nasyp piasku i połóż na dnie inaczej cyrkulacja rozdmucha, po stłumieniu światła długą wykałaczką delikatnie pogrzeb w piasku i jak trafisz na chrysusa wystrzeli jak z procy ale będziesz maił pewność że domek mu pasuje. te ryby są bardzo wytrwałe i głód mu nie straszny,


Start 02-04-2015 ,akwarium 200x60x70cm szkło optiwhite 12mm 840l + sump 90l,

Odpieniacz - ATI 250 POWER CONE , Lampa - 2xbelki LED SANRISE A015-90-W + 8 rury 80W ATI

Obieg - Jebao DCT12000 ,Pompa cyrkulacyjna - Jebao 1x RW-20, 1xRW-15, 2xRW-8,

 Żywa skała - pochodzenie Indonezja – Bali – 100 kg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sito już mnie tak nie linczuj rybka już śpi w piachu beż śledzi :) ,granulację mam taka grubszą 1 mm więc rozdmuchanie nie grozi. jutro woda ro/di i zrobie mu z tyłu wiekszy domek .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, nie miałem takiego zamiaru, a przy każdej pracy przy akwarium przydają się śledzie i coś %


Start 02-04-2015 ,akwarium 200x60x70cm szkło optiwhite 12mm 840l + sump 90l,

Odpieniacz - ATI 250 POWER CONE , Lampa - 2xbelki LED SANRISE A015-90-W + 8 rury 80W ATI

Obieg - Jebao DCT12000 ,Pompa cyrkulacyjna - Jebao 1x RW-20, 1xRW-15, 2xRW-8,

 Żywa skała - pochodzenie Indonezja – Bali – 100 kg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh nie przepraszaj bo nie ma za co tak bardzo sie nie gniewam , juz wystarczy że moja druga połówka mnie zbeształa i powiedziała że nie pójdę spac puki coś nie zrobię dla chrysuska . A z % do śledzi to nie za bardzo bo muszę być teraz do dyspozycji w pracy 24godz na dobę. .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i super :) dawaj znac, jak tam jego pyszczek. Jeśli za dwa-trzy dni bedzie sie poprawiać, to rewelacja, ale jesli jutro bedzie gorzej, to ja bym zasuwala po lekarstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.