Skocz do zawartości
Osseniak2

Wysokie NO3

Rekomendowane odpowiedzi

Na czym oparty jest ten preparat Reefflowers i z jakich wartosci zbiles parametry i po jakim czasie?

Edytowane przez Piotr1 (wyświetl historię edycji)

200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Silvia ten kordon Ci tylko ukryl no3 jak go odstawisz to bedziasz mial bum w zbiorniku.

nie używam go "na co dzień" a podałem (po wakacjach) 3 czy 4 dawki dla zbicia, teraz sprawę załatwia mi DSB i makroglony

(i nic nie wybuchło :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czym oparty jest ten preparat Reefflowers i z jakich wartosci zbiles parametry i po jakim czasie?

Jest to preparat naturalny, poprawiający pracę bakterii denitryfikacyjnych, także myślę że bezpieczny dla życia nawet przy ewentualnym przedawkowaniu, trzeba oczywiście sprawdzać stale poziomy NO3 i PO4 aby nie przedobrzyć. Ja z ok. 30ppm zbiłem w dwa tygodnie do 5ppm, stosując jak w ulotce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Jest to preparat naturalny

Co to znaczy? Na jakiej podstawie twierdzisz, że jest on "naturalny"? Czy znasz jego skład chemiczny?

Rozumiem że jeśli jest naturalny to do jego wytworzenia nie przyczynił się człowiek. Jeśli do jego wytworzenia nie przyczynił się człowiek to w dalszym ciągu jest on tak samo naturalny jak złote monety albo granitowe drogi - bo jest w butelce...

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie sciagniesz jakiegos pienidla z polski no. Od twistman ? 500 funa i nic specjalnego .

http://www.twistman.eu/pl/p/Odpieniacz-bialek-TWISTMAN-OB-200-IN/234 Cena podobna a moc inna


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam po co lejesz dwie nakrętki phytoplanktonu na dobę ???? I raczej tu bym szukał źródła problemu...


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam po co lejesz dwie nakrętki phytoplanktonu na dobę ???? I raczej tu bym szukał źródła problemu...

tak jak wspomniałem wczesniej jestem swierzakiem w akwarystyce morskiej mam znajomego angola który ma sklep z akwarystyką morska wiec podpytuje jego ale z tego co widze nie zawsze jest tak jak on mowi a na phyto planktonie pisze że 1 nakretka na 100l wody raz na dobę

A jak dawkowac twn phytoplankton według was? A moze wogle zmienic na coś innego lepszego?

Dlaczego nie sciagniesz jakiegos pienidla z polski no. Od twistman ? 500 funa i nic specjalnego .

Ja kupilem o wiele taniej ten odpieniacz bo jak juz wspomnialem mam znajomego angola ktory ma sklep z morszczyzna i on mi załatwił po cenie hurtowej mówił ze to bardzo dobry odpieniacz czytalem opinie na angielskich forach i ludzie pisali że są zadowoleni z produktu

Odpieniacz jest duze wiec może wystarczy pompe mocniejszą wsadzic skoro mówisz ze to nic specjalnego?

http://www.twistman.eu/pl/p/Odpieniacz-bialek-TWISTMAN-OB-200-IN/234 Cena podobna a moc inna

Doszedł wczoraj wieczorem falownik wiec są 2 teraz 3000lh plus pompa obiegowa tunze 2500lh powiedzcie mi czy tej cyrkulacji wystarczy czy dorzucić jeszcze? Skała jest ustawiona po środku tak aby ryby mogły pływać w koło akwarium wymiary akwa 90x45x45 falowniki ustawione tak aby dmuchały po obu stronach skały na przykładzie xeni buja ją ale bez jakiegoś mocnego szarpania

Jeśli uda mi się wstawić fotkę to narysuję na kartce jak to jest rozmieszczone tylko z tel piszę i nie wiem czy fotka nie będzie zbyt duża aby dodać

tak jak wspomniałem wczesniej jestem swierzakiem w akwarystyce morskiej mam znajomego angola który ma sklep z akwarystyką morska wiec podpytuje jego ale z tego co widze nie zawsze jest tak jak on mowi a na phyto planktonie pisze że 1 nakretka na 100l wody raz na dobę

A jak dawkowac twn phytoplankton według was? A moze wogle zmienic na coś innego lepszego?

Doszedł wczoraj wieczorem falownik wiec są 2 teraz 3000lh plus pompa obiegowa tunze 2500lh powiedzcie mi czy tej cyrkulacji wystarczy czy dorzucić jeszcze? Skała jest ustawiona po środku tak aby ryby mogły pływać w koło akwarium wymiary akwa 90x45x45 falowniki ustawione tak aby dmuchały po obu stronach skały na przykładzie xeni buja ją ale bez jakiegoś mocnego szarpania

Jeśli uda mi się wstawić fotkę to narysuję na kartce jak to jest rozmieszczone tylko z tel piszę i nie wiem czy fotka nie będzie zbyt duża aby dodać

tak jak wspomniałem wczesniej jestem swierzakiem w akwarystyce morskiej mam znajomego angola który ma sklep z akwarystyką morska wiec podpytuje jego ale z tego co widze nie zawsze jest tak jak on mowi a na phyto planktonie pisze że 1 nakretka na 100l wody raz na dobę

A jak dawkowac twn phytoplankton według was? A moze wogle zmienic na coś innego lepszego?

Doszedł wczoraj wieczorem falownik wiec są 2 teraz 3000lh plus pompa obiegowa tunze 2500lh powiedzcie mi czy tej cyrkulacji wystarczy czy dorzucić jeszcze? Skała jest ustawiona po środku tak aby ryby mogły pływać w koło akwarium wymiary akwa 90x45x45 falowniki ustawione tak aby dmuchały po obu stronach skały na przykładzie xeni buja ją ale bez jakiegoś mocnego szarpania

Jeśli uda mi się wstawić fotkę to narysuję na kartce jak to jest rozmieszczone tylko z tel piszę i nie wiem czy fotka nie będzie zbyt duża aby dodać

Chyba nie dam rady wstawić tej fotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Nie ma czegoś takiego jak "phytoplaknton". Po Polsku pisze się fitoplankton.

To czy do zbiornika naleje się jedną czy 20 nakrętek fitoplanktonu nie ma żadnego znaczenia.

Fitoplanktonu można lać do akwarium bardzo dużo. Nawet takie ilości, że woda zrobi się na kilka godzin zielona [ nawet 5 litrów na 100 l zbiornika]. Jeśli zbiornik jest stabilny a fitoplankton jest hodowany na odpowiedniej mieszance to nie będzie to miało dużego wpływu na azotany i fosforany.

Chcesz żeby ktoś podał ci odpowiedź na tacy - sam lepiej poczytaj. Jest masa metod które służą do obniżania stężenia azotanów i fosforanów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulacja jest jak najbardziej ok.

Na przyszlosc proponuje wypelnic w "stopce" dane o akwarium, to nie bedziesz musial przy kazdym pytaniu podawac ile litrow ma akwarium, jakie swiatlo itp. :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak "phytoplaknton". Po Polsku pisze się fitoplankton

Drogi Panie Nanokaczorze,nie ma czegos takiego jak "po Polsku"...Poprawnie pisze sie "po polsku"...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak "phytoplaknton". Po Polsku pisze się fitoplankton.

To czy do zbiornika naleje się jedną czy 20 nakrętek fitoplanktonu nie ma żadnego znaczenia.

Fitoplanktonu można lać do akwarium bardzo dużo. Nawet takie ilości, że woda zrobi się na kilka godzin zielona [ nawet 5 litrów na 100 l zbiornika]. Jeśli zbiornik jest stabilny a fitoplankton jest hodowany na odpowiedniej mieszance to nie będzie to miało dużego wpływu na azotany i fosforany.

Chcesz żeby ktoś podał ci odpowiedź na tacy - sam lepiej poczytaj. Jest masa metod które służą do obniżania stężenia azotanów i fosforanów...

jaka odpowiednią mieszankę masz na myśli ?

lejąc 30-50ml fito dziennie ,powiedzmy hodowanej na nieodpowiedniej mieszance jak mocno jest wstanie podbić parametry ?


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulacja jest jak najbardziej ok.

Na przyszlosc proponuje wypelnic w "stopce" dane o akwarium, to nie bedziesz musial przy kazdym pytaniu podawac ile litrow ma akwarium, jakie swiatlo itp. :thumbup:

musze zrobic 2 raz korzystam z tego forum dopiero nawet nie bylem pewny czy post dodaje w odpowiednim miejscu

Ktoś pisał o fitoplanktonie no ja napisalem phytoplankton bo tak sie pisze po angielsku myślałem że tak jest poprostu poprawnie wrazie co to przepraszam za niepoprawność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.