Skocz do zawartości
bialaorchidea

Mini rafka koralami malowana

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów,

Jak większość kobiet zakochałam się w błazenkach ocierających się o ukwiał:) Było to jakieś 15 lat temu, gdzie posiadanie akwarium morskiego było tylko marzeniem. Marzenia się jednak spełniają i to w najmniej oczekiwanym momencie:) Będąc w sklepie zoologicznym w moim mieście ujrzałam akwarium z błazenkami w ukwiale no i....przepadłam:) Po powrocie do domu przekonywanie męża, który nie był chętny na posiadanie morszczyzny, ale jako zodiakalny lew nie poddałam się. Zaczęłam szukać w necie informacji dotyczących tego hobby i tak trafiłam na to forum. Wybór padł na kostkę Aqua Medic blenny 80 l. Kupując akwarium równocześnie zamówiłam żywą skałę z innego sklepu. Akwarium miało do mnie dotrzeć tydzień przed świętami, a do dnia dzisiejszego jeszcze nie ma. Zostałam z żywą skałą i jedyne co mi przyszło do głowy to kupić małą kosteczkę aquaela.

Start 22.12.2016

-żywa skała ok 3kg

-woda z działającego zbiornik

-żywy piasek ok 1kg

-w kaskadzie (siporax, phosguard, purigen, chemii pur)

-bakerie microbe life nite out , special blend

-falownik nano koralia

-czekam na nową lampę 27w led

06.01.2017

Skały i piasek pokryte brązowym nalotem. Na skałach pojawia się zielony glon.

Testy salliert

KH- 10,2

PH- 7,7

NO2- 0.025

NH4- 0

NO3- 25

PO- 0,5

TEM - 25

Jak dotąd w skale żyją 2 kraby dzikuski, małża, wieloszczet. Na jednej ze skał pojawił się taki bodowy wyrostek co to może być proszę o identyfikację.

Będę wdzięczna za wszelkie sugestie, ponieważ nikt z mojego otoczenia nie prowadzi akwarium morskiego.

Pozdrawiam Magda

post-27724-0-32883100-1483737502_thumb.jpg

post-27724-0-17204100-1483738706_thumb.jpg

post-27724-0-96922900-1483740077_thumb.jpg

post-27724-0-83254000-1483740098_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie to można Ci pogratulować spełnienia marzenia.

Teraz cierpliwość i powściągliwość ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w Trójmieście na pewno jest sporo morszczaków i pewnie za jakiś czas ich zlokalizujesz. Na razie czytaj ile wlezie. Sam najwięcej wiedzy posiadam z tego forum i z https://reefhub.pl/ ale stron i for jest znacznie więcej.

Nie bój się pytać i staraj się zawsze zapytać i poszukać odpowiedzi przed podjęciem decyzji.

Jak na razie widać że wszystko idzie w dobrym kierunku.

W identyfikacji nie pomogę bo nie wiem o co dokładnie chodzi. Ale jak zrobisz parę dokładniejszych fotek na pewno ktoś podpowie co to. Polecam też spróbować zidentyfikować kraby póki nie są w stanie narobić szkód (o ile to łobuzy).

Gratuluje i życzę powodzenia.


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wywalił te wszystkie phosguardy, purigeny, chemipury i dołożył to miejsce siporax + jakiś mechaniczny filtr - po co tyle tego na starcie akwarium? Kh w dół, pH lekko do góry. Już powinny tam biegać jakieś nassariusy w tym piasku. Przykrecił bym też trochę białe światło i będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów,

Jak większość kobiet zakochałam się w błazenkach ocierających się o ukwiał :) Było to jakieś 15 lat temu, gdzie posiadanie akwarium morskiego było tylko marzeniem. Marzenia się jednak spełniają i to w najmniej oczekiwanym momencie:) Będąc w sklepie zoologicznym w moim mieście ujrzałam akwarium z błazenkami w ukwiale no i....przepadłam:) Po powrocie do domu przekonywanie męża, który nie był chętny na posiadanie morszczyzny, ale jako zodiakalny lew nie poddałam się. Zaczęłam szukać w necie informacji dotyczących tego hobby i tak trafiłam na to forum. Wybór padł na kostkę Aqua Medic blenny 80 l. Kupując akwarium równocześnie zamówiłam żywą skałę z innego sklepu. Akwarium miało do mnie dotrzeć tydzień przed świętami, a do dnia dzisiejszego jeszcze nie ma. Zostałam z żywą skałą i jedyne co mi przyszło do głowy to kupić małą kosteczkę aquaela.

Start 22.12.2016

-żywa skała ok 3kg

-woda z działającego zbiornik

-żywy piasek ok 1kg

-w kaskadzie (siporax, phosguard, purigen, chemii pur)

-bakerie microbe life nite out , special blend

-falownik nano koralia

-czekam na nową lampę 27w led

06.01.2017

Skały i piasek pokryte brązowym nalotem. Na skałach pojawia się zielony glon.

Testy salliert

KH- 10,2

PH- 7,7

NO2- 0.025

NH4- 0

NO3- 25

PO- 0,5

TEM - 25

Jak dotąd w skale żyją 2 kraby dzikuski, małża, wieloszczet. Na jednej ze skał pojawił się taki bodowy wyrostek co to może być proszę o identyfikację.

Będę wdzięczna za wszelkie sugestie, ponieważ nikt z mojego otoczenia nie prowadzi akwarium morskiego.

Pozdrawiam Magda

post-27724-0-90532700-1483782813_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ślimak osiadły. Zatkaj kejem do korali tą rurkę i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wywalił te wszystkie phosguardy, purigeny, chemipury i dołożył to miejsce siporax + jakiś mechaniczny filtr - po co tyle tego na starcie akwarium? Kh w dół, pH lekko do góry. Już powinny tam biegać jakieś nassariusy w tym piasku. Przykrecił bym też trochę białe światło i będzie dobrze.

Wyrzuciłam phosuard chemii pur,a w to miejsce dołożyłam siporax:) Nassariusy będą w poniedziałek.Czym podwyższć ph, a obniżyć kh ? Podać Kalkwsser przez kroplówkę w nocy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz mlody zbiornik , ph na takim poziomie w poczatkowej fazie to norma . Nic nie rob , wszytko sie ustabilizuje .


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrzuciłam phosuard chemii pur,a w to miejsce dołożyłam siporax:) Nassariusy będą w poniedziałek.Czym podwyższć ph, a obniżyć kh ? Podać Kalkwsser przez kroplówkę w nocy?

Woda wapienna to dobry pomysł tylko uważaj z dawkowaniem. Staraj się tak oscylowac żeby w nocy ph nie spadało poniżej 8 a w dzień nie było więcej niż 8,5.

Kh z czasem samo spadnie choć pewnie nie prędko ale tym się narazie nie przejmuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładna skała, pięknie to będzie wyglądać na nowym oświetleniu ;)

PS

17W nie 27 ;)


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładna skała, pięknie to będzie wyglądać na nowym oświetleniu ;)

PS

17W nie 27 ;)

Tak, już nie możemy się doczekać;)

Taka mała rzecz,a tak cieszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, już nie możemy się doczekać ;)

Taka mała rzecz,a tak cieszy :)

Marzenia trzeba realizować ,nawet te najmniejsze ,i podziwiam kobiety które to robią .

Mam znajomą która marzyła jeździć na rajdach , dziś puchary nie mieszczą jej się na ścianie .

Zgrabna ta skała :thumbsup: .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marzenia trzeba realizować ,nawet te najmniejsze ,i podziwiam kobiety które to robią .

Mam znajomą która marzyła jeździć na rajdach , dziś puchary nie mieszczą jej się na ścianie .

Zgrabna ta skała :thumbsup: .

:smiling:

Wczoraj w moim kwadraciku zamieszkali nowi lokatorzy :) Ślimaki: Nassariusy, Strombus, Trochus i maleńki krabik , który od razu zabrał się do pracy i pucował skałę:) Dzisiaj w dzień towarzystwo spało, a po wyłączeniu światła wszyscy zaczęli nocną zmianę :)Okrzemki pomału ustępują od góry skały widać przejaśnienia.

post-27724-0-54349300-1484084716_thumb.jpg

post-27724-0-37852500-1484084750_thumb.jpg

post-27724-0-37260900-1484084798_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super zbiorniczek , sam zaczynałem od takiego litrażu , trzymam kciuki , powodzenia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam zbiorniczek się ma ?  :D  

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium jeszcze istnieje? Tak ładnie Koleżanko wystartowałaś i zaczęłaś opisywać swoje poczynania z akwarystyką morskka, a teraz cisza w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Akwarium istnieje , a nawet dwa :) Nie pisałam , ponieważ nie było się czym chwalić. Zmagałam się z wieloma plagami (dino, cyjano, valonie)ale dałam rade i mam nadzieje, ze wszystko jest już na dobrej drodze. Problemy , które doświadczyłam nauczyły mnie cierpliwości oraz poszerzyły wiedze o tym pięknym hobby:)

30 l.jpg

30l 3.jpg

30l 4.jpg

30l 5.jpg

30l(2).jpg

Witam,

Akwarium istnieje , a nawet dwa :) Nie pisałam , ponieważ nie było się czym chwalić. Zmagałam się z wieloma plagami (dino, cyjano, valonie)ale dałam rade i mam nadzieje, ze wszystko jest już na dobrej drodze. Problemy , które doświadczyłam nauczyły mnie cierpliwości oraz poszerzyły wiedze o tym pięknym hobby:)

80l 2.jpg

80l 3.jpg

80l.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugie akwarium jaki ma litraż i możesz coś więcej o nim napisać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.