Skocz do zawartości
Rufio19

Odpadanie Lpsów

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Od kilku tygodni mam problem z dziwnym zachowaniem korali, zaczęło się od Caulaastrae pózniej Dunka a teraz Euphylia.

Problem wygląda tak, Tkanka miękka zaczyna się odrywać od szkieletu

Czy ktoś miał już taki problem i czy jest szansa by je uratować ??????

To parametry z dzisiaj

PH 7,6

KH 6,4

NO3 5

PO4 <0,03

NO2 0,1

CA 400

MG 1290

ZASOLENIE 1,024

Edytowane przez Rufio19 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja nie miałem takiego problemu ale wydaje mi się że kh powinno być w okolicach 8.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że NO2 jest wykrywalne. kiedy był start zbiornika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik ruszył w czerwcu ubiegłego roku, nigdy nie udało mi się zbić NO2 do poziomu nie wykrywalnego, jeśli chodzi o nagłe skoki KH czy też innych nie było.

Jeśli chodzi o NO2 to jest jakiś sposób na całkowite wyeliminowanie może to jest przyczyna........ spróbuje też podnieść powoli KH do poziomu 8 i zobaczę czy coś pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foto akwa + sump zapodaj


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik ruszył w czerwcu ubiegłego roku, nigdy nie udało mi się zbić NO2 do poziomu nie wykrywalnego, jeśli chodzi o nagłe skoki KH czy też innych nie było.

Jeśli chodzi o NO2 to jest jakiś sposób na całkowite wyeliminowanie może to jest przyczyna........ spróbuje też podnieść powoli KH do poziomu 8 i zobaczę czy coś pomoże

Po pierwsze: nie powinno być NO2 po takim czasie. Sprawdź innym testem.

Po drugie: KH 6,4 jest niebezpieczne. Jeśli testy przekłamują, może być nawet ok. 5,5 lub coś około tego. I wtedy nie dziwię się, że twarde korale mają dość. Raczej staraj się, aby KH oscylowało ok. 8 - mniej problemów, gdy test nie jest dokładny, gdyż jest większa tolerancja błędu.

Po trzecie: sprawdź dobrze zasolenie. Nie wiem, czym je mierzysz. Sprawdź dwa, trzy razy różnymi sprzętami.

Po czwarte: Nie staraj się doprowadzić parametrów do perfekcji jednym ruchem! Jeśli stwierdzisz, że są błędne, wprowadzaj zmiany powoli.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie brałem pod uwagę że testy mogą przekłamywać, jutro poproszę zaprzyjaźniony sklep aby sprawdzili swoim sprzętem.

Do pomiaru zasolenia używam refractometru ATC a od założenia takiej soli Mikrobe-Lift Premium Reef Salt, tak dla sprecyzowania start zbiornika nastąpił w 2015 roku.

Daniel w galerii z wielkimi trudami udał mi się wrzucić zdjęcie zbiornika z maja 2016, to był czas kiedy naprawdę bardzo cieszyło mnie moje akwarium, teraz to raczej desperacka próba uratowania marniejących koralowców.

Jeśli się mi uda dodam tam fotkę sumpa ..........

Dziękuje wszystkim za podpowiedzi, może dzięki nim znajdę przyczynę mojej klęski i uda mi się ją odwrócić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.