Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki dari bo ten.. to ja nie wiem jakiś nadęty .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mega zdjęcia :D

Ale pokaż no te nowe twarde cukierasy...


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, felek napisał:

Mega zdjęcia :D

Ale pokaż no te nowe twarde cukierasy...

Coś pstryknę na dniach :-)


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, felek napisał:

Mega zdjęcia :D

Ale pokaż no te nowe twarde cukierasy...

Proszę bardzo ;-)

IB7A4227.jpg


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno Red Sea pokazało propozycję swoich nowych programów, po dłuższych przemyśleniach zrezygnowałem z programu dla LPS z mega wysokim kH i przechodzę na SPS dominant. Mimo tego LPSy mają się dobrze ;-)

Edytowane przez dari_a (wyświetl historię edycji)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotka jednego z moich LPSów, choć powoli zakochuję się w Acrach. Jak tylko uporam się z drobnymi cyjano, dokładam T5, a do zbiornika trafiają kolejne Acropory. Parametry ciągle jak najbardziej SPSowe. 

IB7A4417.jpg

Edytowane przez dari_a (wyświetl historię edycji)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100 pkt? Do czego przydają się dino w akwarium? Do wyciągania blików na zdjęciach ;-)

IB7A4533.jpg


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz do pełni szczęścia brakuje tylko zdjęcia całości ;) 


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24 maja 2017 o 17:45, felek napisał:

No to teraz do pełni szczęścia brakuje tylko zdjęcia całości ;) 

Może dziś znajdę czas żeby coś popstrykać...albo nie, w całości to możesz zobaczyć na żywo ;-)

 

IB7A4563.jpg


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mieszkam w Gdyni, a też chciałbym zobaczyć akwarium w całości. Daj zdjecie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26 maja 2017 o 23:39, maciej01 napisał:

Ja nie mieszkam w Gdyni, a też chciałbym zobaczyć akwarium w całości. Daj zdjecie :).

Proszę bardzo, ale oczywiście serdecznie zapraszam do Gdyni, z chęcią porozmawiam z bardziej doświadczonymi osobami i się czegoś nauczę. Przy okazji małe lokowanie produktu, może koledzy z Izraela zapłacą coś za reklamę ;-)

PS: Zdjęcie chwilę po podmianie wody, czyszczeniu i suplementowaniu lokowanych produktów, także korale nie w pełni napompowane.

IB7A4606.jpg


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero jak się przypatrzyłem to zauważyłem, że masz nieprawidłowo sklejony baniak. Przednia szyba powinna być dana od czoła akwarium a u ciebie jest między bocznymi szybami, znaczy można zrobić tak jak u ciebie ale trochę dziwnie to wygląda bo widać łączenia szyb ale zauważyłem to dopiero na tym ostatnim zdjęciu. Sam baniak oczywiście piękny i prowadzony jak trzeba, tylko pozazdrościć ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Cerb napisał:

Dopiero jak się przypatrzyłem to zauważyłem, że masz nieprawidłowo sklejony baniak. Przednia szyba powinna być dana od czoła akwarium a u ciebie jest między bocznymi szybami, znaczy można zrobić tak jak u ciebie ale trochę dziwnie to wygląda bo widać łączenia szyb ale zauważyłem to dopiero na tym ostatnim zdjęciu. Sam baniak oczywiście piękny i prowadzony jak trzeba, tylko pozazdrościć ręki.

Co gorsza idzie pod lekkim skosem, ma jakiś 1mm przesunięcia. Specjalnie się tym nie przejmuję, to tylko zbiornik testowy, na którym chciałem sprawdzić czy dam radę w morszczyźnie. Niedługo chcę postawić nowy, znacznie większy. Serdeczne dzięki za miłą opinię!

Edytowane przez dari_a (wyświetl historię edycji)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak wiać dajesz radę;) Baniak wprawdzie młody ale dla mnie to wzór jeżeli idzie o forumowe kostki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Cerb napisał:

No i jak wiać dajesz radę;) Baniak wprawdzie młody ale dla mnie to wzór jeżeli idzie o forumowe kostki. 

Dzięki Cerb!


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i się zapełnia , w takim tempie to na święta powinieneś myśleć już o większym :D


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, felek napisał:

No i się zapełnia , w takim tempie to na święta powinieneś myśleć już o większym :D

Raczej tak, w następny weekend zamierzam zakupić sporo nowych koralowców :-)


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,zbiornik na prawde robi wrazenie i dajesz sobie swietnie rade...Mimo ze system mlody ale juz widac ze "zaskoczyl"...Wiesz kupilem kontroler do Kessil'ka i roznica jest duza,mam dlugie wschody i bardzo dlugie zachody teraz a sama lampa zmienia natezenie i kolor bardzo plynnie,wiec moze sie pokusisz...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Iceberg napisał:

Hej,zbiornik na prawde robi wrazenie i dajesz sobie swietnie rade...Mimo ze system mlody ale juz widac ze "zaskoczyl"...Wiesz kupilem kontroler do Kessil'ka i roznica jest duza,mam dlugie wschody i bardzo dlugie zachody teraz a sama lampa zmienia natezenie i kolor bardzo plynnie,wiec moze sie pokusisz...

Dzięki Icebrag! Sterownik już bym kupił, tylko chcę dokupić małą T5 i nie wiem czy w zestawieniu z nią będzie to miało sens.

Edytowane przez dari_a (wyświetl historię edycji)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze te T5 moglbys zapalac i gasic zawsze w czasie swiecenia Kessil'em przy szczycie (poludnie) a reszta to juz bylby sam Kessil...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Iceberg napisał:

Mysle ze te T5 moglbys zapalac i gasic zawsze w czasie swiecenia Kessil'em przy szczycie (poludnie) a reszta to juz bylby sam Kessil...

Może i tak spróbuję :-)


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, dari_a napisał:

Proszę bardzo, ale oczywiście serdecznie zapraszam do Gdyni, z chęcią porozmawiam z bardziej doświadczonymi osobami i się czegoś nauczę. Przy okazji małe lokowanie produktu, może koledzy z Izraela zapłacą coś za reklamę ;-)

PS: Zdjęcie chwilę po podmianie wody, czyszczeniu i suplementowaniu lokowanych produktów, także korale nie w pełni napompowane.

IB7A4606.jpg

Dziękuję za zaproszenie i za zdjęcie. Ja tam nie jestem doświadczonym morszczakiem, dopiero raczkuję, dokładnie wczoraj minęło 2 lata i 3 miesiące od startu mojej pierwszej solniczki. Bardzo ładne akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, dari_a napisał:

Proszę bardzo, ale oczywiście serdecznie zapraszam do Gdyni, z chęcią porozmawiam z bardziej doświadczonymi osobami i się czegoś nauczę. Przy okazji małe lokowanie produktu, może koledzy z Izraela zapłacą coś za reklamę ;-)

PS: Zdjęcie chwilę po podmianie wody, czyszczeniu i suplementowaniu lokowanych produktów, także korale nie w pełni napompowane.

IB7A4606.jpg

Widzę że korzystasz z suplementów RED SEA (Red Sea Reef Foundation A Ca/Sr supplement, Red Sea Reef Foundation B kH supplement, Red Sea Reef Foundation C Mg supplement, Red Sea Coral Colors ABCD,  Red Sea Reef Energy AB Complete 2 Part Formula, Red Sea Reef Foundation ABC+, Red Sea NO3:PO4-X) czy mógłbyś napisać dokładnie jak je podajesz tzn. jak często, w jakich dawkach oraz czy używasz jakiś testów wg których je suplementujesz czy po prostu wg instrukcji (masz jakiś automat do suplementacji czy ręcznie wlewasz)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, @mirek napisał:

Widzę że korzystasz z suplementów RED SEA (Red Sea Reef Foundation A Ca/Sr supplement, Red Sea Reef Foundation B kH supplement, Red Sea Reef Foundation C Mg supplement, Red Sea Coral Colors ABCD,  Red Sea Reef Energy AB Complete 2 Part Formula, Red Sea Reef Foundation ABC+, Red Sea NO3:PO4-X) czy mógłbyś napisać dokładnie jak je podajesz tzn. jak często, w jakich dawkach oraz czy używasz jakiś testów wg których je suplementujesz czy po prostu wg instrukcji (masz jakiś automat do suplementacji czy ręcznie wlewasz)?

Używam testów Saliferta, kh, Ca, Mg, NO3 mierzę codziennie, resztę raz w tygodniu.

Foundation A,B I C daję codziennie według zużycia, tak by trzymać przyjęte parametry. Colors ABCD daję według spadku wapnia, 1ml każdego komponentu na spadek 20ppm wapnia. Energy AB dozuję w połowie zalecanej dawki, tj. 1ml/100l. NOPOX na razie nie używam, gdyż mam No4 i No3 równe zero.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.