Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.11 otrzymałem wycenę od erybki.

Wycena nie najtańsza, ale wiadomo prestiż jakość i inne takie dyrdymały - które spowodowały, że się zdecydowałem.

23.11 wpłaciłem zaliczkę na akwarium.

Czas realizacji - do 21 dni roboczych. Krótko mówiąc miesiąc. Na święta będzie akwarium - dzieciaki się ucieszą, a i ja będę przed świętami miał chwilę czasu - by zająć się tematem.

W konkurencyjnej firmie miałem ofertę tańszą i czas wykonania do 14 dni.

Dziś mija 47 dzień od czasu wpłacenia zaliczki.

Kilka dni temu napisałem maila do właściciela z prośbą o zwrot zaliczki, albo może jakiś rabat, czy realny termin wykonania akwarium.

0, słownie ZERO odpowiedzi.

Erybka ma mnie tak głęboko w d****, że aż im migdałkami wystaję.

I tu pytanie - koledzy i koleżanki - co dalej z tym fantem zrobić?

Czekać cierpliwie na łaskawą realizację?

Czy umowa którą potwierdziłem opłacając zaliczkę obowiązuje tylko jedną stronę?

Czy tak ciężko jest odpowiedzieć klientowi, powiadomić o opóznieniu, podać termin realizacji i przeprosić za zwłokę?

Na co dzień zajmuję się handlem, również internetowym - i szczerze mówiąc takie podejście do klienta jest zdumiewające. Jeśli coś nie wyjdzie ( a czasami tak się zdarza) przepraszam klienta, posypuję głowę popiołem, dodaje gratisy - tak by zatrzeć złe wrażenie.

Erybka - no cóż jak widzę ma alternatywne podejście do załatwiania sprawy.

Ale czekanie aż klient umrze czekając na akwarium nie jest moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadzwoń do Tomka. To spoko gość tylko chyba mają za dużo i na pewno się dogadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też uważam że najlepiej zadzwonić i się dogadać.

Ale z drugiej strony do wykonawca tu Erybka powinna zadzwonić, napisać maila, do klienta i powiedzieć o opóźnieniu i się dogadać, a nie czekać na to aż klient zacznie się upominać.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne ja przy zamawianiu zbiorników maiłem świetny kontakt od początku do końca...Akwaria były gotowe po 16 dniach...

Zadzwoń i zapytaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd ten temat znam :) U mnie to samo rok temu , nic nie pomagało , w końcu odebrałem po 3 tygodniach spóźnienia .

Ciągle się wykręcali , oczywiście gdybym ja nie zadzwonił to była by cisza w eterze .Dopiero jak wyznaczyłem ostateczny termin ,po którym nie odbiorę , to wywiązali się z zamówienia .

Niestety nie mam dobrych doświadczeń z erybka , stracili klienta .

Wypowiedz umowę, termin nie został dotrzymany wiec masz do tego prawo. Zażądaj zwrot zaliczki i tyle . Nic więcej nie zrobisz .


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie ja też zamawiałem akwarium w erybce z optiwhite a dostałem ze szkła flota to było 2,5 roku temu.Odebrałem osobiście z Zabrza i jakie było zdziwienie w domu że jest z innego szkła a w Zabrzu zapewniali mnie że jest z optiwhite.I tak już zostało to akwarium u mnie do dzisiaj.Reklamacji nie uznali.Ale muszę powiedzieć sklep jest OK jak zamawiam towar w erybce to jest dostarczany dość szybko i zgodnie z opisem tylko szklarza mają coś nie takiego jak powinnien być.Jak będę zamawiał kiedyś akwarium to na pewno nie w erybce.Musiał byś osobiście wizytę tam złożyć :blushing:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem. Zamawiałem zimą i czekałem ponad półtora miecha. Tylko miałem pełen kontakt ze sklepem telefoniczny. Podobno sylikon dłużej schnie zimą. Odczekałem odebrałem i jestem zadowolony.


Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to żeście mnie pocieszyli :wallbash:

Do Pani Marzeny dzwonię codziennie, od chyba 3 tygodni - ale "jeszcze nie zeszło" z produkcji.

Do Pana Tomka dostałem maila - to tak jak mówiłem napisałem z 4 dni temu, to na razie zaszczyt odpowiedzi nie kopnął w potylicę.

A szczerze mówiąc, dość mam już tego dobijania - chyba wolał bym zwrot kasy i pójść do konkurencji - której zależy na kliencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na drugi dzień po upływie terminu dostawy zażądałem zwrotu kasy, pieniądze dostałem i kupiłem w innym sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jakiś czas temu dałem sobie spokój z erybką, były jakieś tam niedogadania, ale teraz nic ta nie zamawiam, nie kupuję u nich i nie myślę że taka firma istnieje - mam święty spokój, kupuję może drożej ale lokalnie - życie uczy :guitar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez problemów. Dokładnie 30 dni. Rzeczywiście słabo odpowiadają na mail ale telefonicznie rzetelnie informują o przebiegu realizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegow i kolezanki od pewnego momentu wszyscy sie w firmie zatracili porostu ida na ilosc a nie na jakosc, ceny wcale nie sa konkurencyjne itd można by wyliczać pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegow i kolezanki od pewnego momentu wszyscy sie w firmie zatracili porostu ida na ilosc a nie na jakosc, ceny wcale nie sa konkurencyjne itd można by wyliczać pozdrawiam

Dokładnie lubie ten sklep . Obsługa super ale widziałem tam takie zwierzaki które kompletnie nie nadają się do akwarium .

Edytowane przez Zabster (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydatny temat... w piatek miałem jechac zamawiac tam akwarium ale w takim razie jak widze ze to nie był jednorazowy zonk to poszukam gdzie indziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mnie też nie dostarczyli mojego pierwszego zbiornika na czas i musiałem się dopominać, choć była to zaledwie kostka opti, bez żadnych bajerów typu panel,komin. Obsuw był ze 2-3 tygodnie z tego co pamiętam. Nie obyło się bez ponaglania w postaci telefonów z mojej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kronikarskiego obowiązku

Dziś minął 48 dzień od złożenia zamówienia,

sytuacja bez zmian.

Kasa nie wróciła, zero kontaktu. :rtfm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłeś, czy pisałeś maile?


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam, nie wiecie, że to jest hobby dla cierpliwych? :)

a tak poważnie to też mam akwarium z erybki, trochę się spóźnili ale nie miałem dokładnie wyznaczonego terminu (połowa miesiąca czy jakoś tak).

Ale jakość wykonania - pierwsza klasa i jestem bardzo zadowolony.

Proponuję zaczekać aż będzie gotowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem. Zaliczka wpłacona 17.11.2016.

Podobno w tym tygodniu będę mógł odebrać . Zobaczymy.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak... Obsuwa byla, ale byl tez rabat, dobre wykonanie, warto poczekac, dzwon do p.Marzeny do skutku

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również potwierdzam bardzo solidne , estetyczne wykonanie akwarium - więc dzwoń , marudź , nękaj bo warto mieć od nich zbiornik.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 4 razy miałem nieciekawą sytuację z rybką i zrezygnowałem z nich całkowicie.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, że nie tylko ja miałam z nimi balet... Czekałam na samą wycenę dobre 2 tygodnie. Odpusciłam. Jeśli na wycenienie szkła bez bajerów wielkich, w standardowym układzie, nijak nie skomplikowanego typu kształt L lub opuszczenie części dna zajmuje 2 tygodnie to aż strach pomyśleć ile zajmie klejenie.. 180l zbiorniczka.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Areya (wyświetl historię edycji)

Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie otrzymalem wyceny na baniak 120/60/60 a pytalem @dwa razy


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie potrzeba bajerow to czemu nie kupic gotowego np od wromaka albo diversy, tymbardziej w standardowym wymiarze? Poprzednie mialem wromaka i wytrzymalo 15 lat i posluzyloby dluzej gdybym go nie zapuscil. Teraz kupilem diverse, sam wycialem otwory pod przeloty i wkleilem komin, nie ma wiekszej filozofi w tym. Dla chetnych maja tez szkla opti. Baniaki standardowe chyba do 200cm, z czego takie 150-160 praktycznie od reki w dobrych zoo/akwarystycznych. I ceny przystepne. Za 120x40x50 zaplacilem 300pln(bez opti).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.