Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jezeli nie potrzeba bajerow to czemu nie kupic gotowego np od wromaka albo diversy, tymbardziej w standardowym wymiarze? Poprzednie mialem wromaka i wytrzymalo 15 lat i posluzyloby dluzej gdybym go nie zapuscil. Teraz kupilem diverse, sam wycialem otwory pod przeloty i wkleilem komin, nie ma wiekszej filozofi w tym. Dla chetnych maja tez szkla opti. Baniaki standardowe chyba do 200cm, z czego takie 150-160 praktycznie od reki w dobrych zoo/akwarystycznych. I ceny przystepne. Za 120x40x50 zaplacilem 300pln(bez opti).

zastanów się nad zestawem od Red Sea, ich "reefery" są pięknie sklejone, sam zestaw wspaniale się prezentuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to tylko myciok.... jak powiedział, że baniak bedzie do odbioru w piątek to akwarium było w piątek. Nie musiałem dzwonić i prosić się o zapłacony towar. A erybka? No cóż ja po ostatnim zakupie pompy odpuszczę sobie już ten sklep...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanów się nad zestawem od Red Sea, ich "reefery" są pięknie sklejone, sam zestaw wspaniale się prezentuje.

Narazie nic nie bede zmienial. Nie mam miejsca. Moglbym zamiast 120x40x50 postawic max 130x60x60, ale to zbyt wiele zachodu i kosztu. Wymiana szafki/stelaza, wymiana pokrywy, wymiana szkla, hydrauliki. A kozysc nie az tak wielka.

Jak juz mialbym zmieniac to na takie 200x60x60-70. Ale to dopiero jak zmienie mieszkanie, bo teraz bym musial sie pozbyc:

A:regalow, szafki pod tv i TV.

B:kanapy sprzed TV.

C:zony, aby miec mozliwosc wyboru opcji A lub B (ja tam TV nie ogladam).

Ogolnie zgode na wiekszy baniak juz mam, tylko nie ma gdzie postawic. Ale jak juz zmienie mieszkanie (kiedys, jak fundusze pozwola)....

P.S No i na razie dopiero koncze kompletowac obsade aktualnego, takze mam troche czasu zanim mi wszystko wyrosnie z wody, sie przeje i znudzi.

Edytowane przez mnap86 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam akwarium z e rybki super kontakt bez żadnych problemów i wycena szybko i akwarium porostu bajka jestem mega zadowolony warto poczekać

Miałem wcześniej akwarium od Mycioka nawet 3 sztuki i jedna wielka porażka otwory pod śrubunki nigdy nie pasowały zresztą kumple zamówił u niego 500 litrów A otwory pod śrubunki miał wszystkie 20 mm czyli nic się nie zmieniło

Pozdrawiam i życzę cierpliwości


akwa 275L,sump 96L,

ekipa czyszcząca: Archaster typicus 1 szt.,Lysmata amboinensis 1 szt., Calcinus elegans 2 szt., Calcinus laevimanus 1 szt. Strombus luhuanus 2 szt.

rybcie: Paracanthurus hepatus, zebrasoma scopas, Halichoeres chrysus, Synchiropus splendidus, Pseudocheilinus hexataenia.

Wykonuje na zamówienie odpieniacze, filterki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za sprzedawce, który ma cię gleboko w d....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za sprzedawce, który ma cię gleboko w d....

Nikt wam tam nie każę nic kupować.

Sklep ma tylu klientów że 3 nie zadowolonych marudzących akwarystów jakoś przeżyję.

Sklep ma już taką renomę i tylu klientów że i może z terminami nie wyrabiać.

Swoją drogą akwarium to nie Buty które po roku wymieniamy,więc chyba lepiej poczekać troszkę dłużej i mieć konkret,niż na siłę cisnąć człowieka żeby kleił byle jak bo klient się piekli.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez uwazam ze warto poczekac. Przynajmniej sklejone fachowo. Na rynku nie widzialem lepiej klejonych baniakow


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ja pojechałem po odbiór swojego baniaka do erybki ładny kawałek drogi, a na miejscu okazało się, że go nie ma, jest tylko sump.

Ale ogólnie temat rozwiązali wzorowo, bo w ramach rekompensaty kupiłem odpieniacz i pompy z bardzo dobrym rabatem, a potem dowiezli zbiornik za free. co do wykonania nie było do czego się przyczepić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

COP moje trafiło się nie takie, ponadto sump z pomylonymi wymiarami i źle wklejonymi przegrodami (sumpa sam Łukasz mi rysował)


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cóż człowiek nie jest nieomylny


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bynajmniej nie marudzę. W moim przypadku aż tak mi się nie śpieszy, jednak skoro sprzedający podaje termin realizacji to powinien się go trzymać.

Nawet jakby termin był 60 dni zdecydowałbym się na Erybkę bo zbiorniki robią profesjonalnie.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja erybkę mam 4 km od domu....po co zamawiać na krańcu świata....


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się wypowiem, zamawiałem Akwarium w E-rybce rok temu, jakoś tak trafiłem że wycenę dostałem w ten sam dzień lub na drugi. Przy zamówieniu od razu dostałem informację że trzeba będzie trochę dłużej poczekać na akwarium ( umówiliśmy się na 6 tygodni), wpłaciłem zaliczkę i czekałem na info odnośnie realizacji zamówienia, też miałem trochę obaw co do czasu realizacji ale mi się nie śpieszyło.

W końcu po po jakichś 5 tygodniach otrzymałem informacje że akwarium jest już gotowe i można go odebrać w Zabrzu, kilka razy musiałem porozmawiać telefonicznie z Panem Tomkiem ale wszystko odbyło się zgodnie z planem, akwarium z Opti, przód i boki, a tył i komin z czarnego szkła lacobel black o ile dobrze pamiętam.

Jeśli Ci się nie śpieszy spokojnie można zamawiać w E-rybce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary każdy chce zarobić.Myślisz że jak Tomek będzie sprzedwał towar za kasę za którą kupił to coś zarobi? A przejmij Ty tak interes a ja od Ciebie kupię


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ola boga, a co ludzie widzą w tej e-rybce? czy to jeden jedyny sklep w polsce który skleja baniaki???, w końcu w każdym większym mieście zawsze jest jaki sklep zoo który skleja baniaki, a ta cała erybka to nie jest taka znowu tania. Dajcie spokój niech ta e-rybce trochę jeszcze pożyje ;)

Edytowane przez mario_mario (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zadnym wypadku nie mowie, zeby ktokolwiek sprzedawal po kosztach, bo to biznes jak kazdy inny i ludzie z tego zyja.

Uswiadamiam tylko, ze jesli ktos na tego typu produkty daje 10% rabatu ze wzgledu na specjalne okolicznosci, to tak naprawde nikomu laski nie robi.

Do tego rynek jest wolny i kazdy moze kupowac i sprzedawac co chce i za ile chce. Dopoki sa klienci na to i biznes sie kreci.

Ja tam na eRybke nie moge narzekac, kilka zamowien co robilem byly zrealizowane szybko i prawidlowo. I smiertlenosci tez zadnej nie doswiadczylem. Kilka razy rozmawialem zp.Marzena czy to nt zamowienia, czy nt doboru produktow, mily kontak, rzeczowa obsluga, sprawa zalatwiona od reki. Takze w moim doswiadczeniu sklep, dobry, aczkolwiek... konkurencja jest silna, jak nie w niektorych tematach, silniejsza.

No i ciezko tez winic cala firme z tego powodu, ze np wykonaniem i obsluga zbiornikow na wymiar zajmuje sie ktos nie do konca zorganizowany.

P.S Aha, co do konkurencji, niestety wybor korali u nich lezy. Duze, drogie okazy moze tak. Ale zupelnie brakuje szczepek.

Edytowane przez mnap86 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mario mario, a zże zapytam, masz lub miałeś od nich baniak? założe się że NIE!

daję rabat 10% - a jak nie pasuję do konkurencji, rynek wolny.

Takie prawa gospodarki.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy mamy spore zmiany kadrowe m.in. wśród osób wyceniających, przyjmujących i przekazujących akwaria do realizacji, niestety może to wpłynąć na czas realizacji, za co najmocniej przepraszamy. Aura też nie jest sprzyjająca, panujące mrozy sprawiają że spada temperatura na hali gdzie schną zbiorniki, a w niższej temperaturze silikon wiąże wolniej - co przekłada się na ogólny czas realizacji. Szczerze mówiąc, wolimy poczekać aż akwarium będzie w 100% gotowe do transportu niż wypuścić nie do końca wyschnięty zbiornik, to plus nowi pracownicy którzy nie zawsze się skontaktują i powiadomią w opóźnieniu przekłada się na tak długie terminy.

Prosimy tylko o nieco wyrozumiałości, a z naszej strony obiecujemy poprawę a za powstałe opóźnienia raz jeszcze serdecznie przepraszamy.


1203002473.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i minął 49 dzień od zamówienia,

Kasa nie zwrócona, 0 kontaktu.

Jeśli chodzi o dzwonienie: dzwoniłem do Pani Marzeny z 20 razy ( dodzwoniłem się 20 razy, a dzwoniłem pewnie ze 100).

Z Panem Tomkiem kontakt był tylko mailowy, przy czym kontakt - oznacza, że wysłałem prośbę o zwrot zaliczki i oczywiście zero odpowiedzi. Myślę, że najwyższy czas na choć jeden telefon, czy mail z drugiej strony.

Jeśli chodzi o Reefera - oglądałem, fajnie wyglądają, niestety nie pasują mi wymiary, ale dzięki za poradę.

Wszyscy, którzy zachwycają się jakością akwarium erybki.

Fajnie że jesteście zadowoleni z jakości wykonania, cieszę się Waszym szczęściem,

Ale kochani na litość boską - to nie jest zderzacz hadronów, tylko akwarium, trochę szlifowanego szkła połączonego silikonem. Czy naprawdę jest to taka filozofia i musi to trwać 2 miesiące, lub dłużej? Dom prefabrykowany idzie postawić w 2 tygodnie, a to jest tylko akwarium.

Ja w żadnym przypadku nie złego powiedzieć o jakości akwarium - bo nie udało mi się go doświadczyć.

Wiem tylko, że są nieterminowi, co oznacza dla mnie niesolidni. Czuje się jakbym składał podanie do USA o zieloną kartę, a ambasada łaskawie mi odpowie ... kiedyś, albo i nie.

Widzę, że się erybka odnalazła.

Po raz kolejny proszę o zwrot zaliczki ( zamówienie 2986).

Edytowane przez Luz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

mario mario, a zże zapytam, masz lub miałeś od nich baniak? założe się że NIE!

daję rabat 10% - a jak nie pasuję do konkurencji, rynek wolny.

Takie prawa gospodarki.

oczywiście, że nie miałem banki z erybki, wszystkie jakie miałem i mam to z firmy WROMAK z wrocka, kupuje na miejscu lokalnie tak ja ty w erybce:) sory ale tak sami mi ryby pływają jak w baniaku z erybki i w każdym innym baniaki będa tak samo żyły i pływały. Temat rzeka :)

Edytowane przez mario_mario (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ ludzie się spinacie.Faktycznie są mrozy a firma wytłumaczyła się i grzecznie przeprosiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, w każdym temacie robicie offtop.

Jechać każdy po każdym może. Nie bronię Erybki, ale każdy ma coś za uszami, nawet szczecin....

Temat jest o Erybce a Wy jedziecie z jakimś szczecinem itp. zamykam do czyszczenia :close:

Edyta: Wyczyszczone z offtopu. Proszę - jeśli macie coś rzeczowego do napisania w temacie Erybki to piszcie - o niczym więcej.

Kolego Luz - skontaktuj się z Tomkiem a na pewno temat załatwicie - tylko nie rób tego przez forum bo wątpię że on tu siedzi. Jeśli nie masz do niego telefonu to złap go np na FB ;)

Skoczek


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Erybka się ze mną kontaktowała - ładnie przeprosili ( a to doceniam), obiecali szybka realizację i ogólnie cud miód malina.  Jak tylko coś więcej się będzie działo - zamelduję.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dotarło akwarium i sump z lekkim poślizgiem. Wszystko ok.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie eRybki mogę tylko powiedzieć, żę nigdy nie miałem z nimi problemu i rzeczywiście jakościowo bardzo dobrze ogarniają baniaki i stelarze. Tak samo polecam do kontaktu Tomka z Marek - zawsze wszystko było bez problemu do załatwienia. 


[105 l] ReefMAX, start 20.04.2010 ::: 13kg LR, 9kg LS ::: Cyrkulacja Tunze 6025 ::: oświetlenie 3 x 24W + nocny LED

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=28572&n=last#bottom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.