Skocz do zawartości
afgi

Czarna Perła - 100x60x55 + DSB

Rekomendowane odpowiedzi

Molizesz - dzie za info.te rozwiązanie, to może kiedyś, faktycznie to by było pewnie najlepsze, ale teraz nie mam jak tego fizycznie poprowadzić 

 

co do ballinga, to także to planuje. Pojemniki jednak ustawione z boku sumpa :)

 

Chwialek - dzieki, poczytam sobie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Moljzesz napisał:

 

Jak bym miał co trzy tygodnie prochy rozrabiać, jak kolega powyżej,  to bym jobla dostał

Po za tym ustawienie tak pojemników to jak spacer po linie nad przepaścią, niech Cie dziabnie choćby wieloszczęt podczas przycinki glonów w dsb albo jakiś innych czynności plum i całe kh w zbiorniku 

Nie wiem dlaczego każdy pisze , że problem jest z pojemnikami. Ustawione sa na szybie 8mm która opiera się na przegrodach w sumpie o tej samej wysokości. Pojemniki są szczelne i jak ubywa płynu to muszę je czasami otwierac aby wyrównać ciśnienie w pojemniku ( zasysają się). Druga sprawa że w sumpie mam tak mało miejsca na pojemniki. Nie ma fizycznej możliwości aby się choć pochyliły, jasne że trzeba uważać przy wyjmowaniu do uzupełnienia , ale nikt przeciez nie wrzuca ich specjalnie do sumpa :)

DSB nie używam gdyż jest to dla mnie przerost formy nad treścia. Widziałem piękne zbiorniki gdzie w sumpie był jedynie węgiel aktywny i nic więcej z absorberów ( baniak z akrami).

Dorabianie prochów raz na trzy tygodnie to wcale nie tak często , a i tak spędzam czas przy akwarium, przecież o to chodzi , aby nasze hobby cieszyło , a nie sprawiało byśmy się denerwowali. Jopla to ja juz mam i to wielkiego jeśli chodzi o baniak, Ci co mnie znają to wiedza dobrze o czym mówię. :) 

Prożba do piszących, jeśli macie jakieś pomysły to zamiast krytykować dajcie chłopu swoje rozwiązania , przecież on zakłada baniak i każda rada jest dla niego cenna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎13‎.‎01‎.‎2017 o 12:41, afgi napisał:

Tomaszpro:

- rozumiem rozwiązanie drugiej przegrody, tak zrobię jak mówisz, ale z jedną modyfikacją, popraw mnie proszę jak źle myślę. Piasek chce mieć na 12 cm, wiec pierwszą część przegrody zrobię na 13 cm, pozniej przerwa 3 cm i dalej szyba 9 cm do łącznie 25 cm.

- trzecia przegoda – mowisz 23 cm, bez przerwy na dole. A co z bąbelkami? Nie lepiej będzie zrobić od dołu przerwe 3 cm i nastepnie szybę 20cm?

 

Przegrodę zrób nawet 13,5. Z trzecia przegroda z przerwą na dole będzie taki problem, że syf będzie ci leciał do komory z pompa. Dodatkowo nawet jak wkleisz następną 20cm to poziom wody w dsb będzie 20. Musiał byś zrobić na 23 ale naprawdę szkoda miejsca. Tak jak wcześniej pisałem u mnie przez ostatnia przegrodę woda przelewa się górą (dużo śmieci zostaje pomiędzy przegrodami na dole) i nie mam żadnych problemów z bąbelkami powietrza, no chyba, że poziom wody spadnie na tyle, ze pompa zassie powietrze(nie odpaliłem jeszcze automatycznej dolewki).

Na nogi stelaża daj nakrętki żeby do skontrować. Zabezpieczą przed odkręcaniem się nóg i przeniosą cześć obciążenia.

Edytowane przez tomaszpro (wyświetl historię edycji)

7764_7979.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Alfik1980 napisał:

Nie wiem dlaczego każdy pisze , że problem jest z pojemnikami. Ustawione sa na szybie 8mm która opiera się na przegrodach w sumpie o tej samej wysokości. Pojemniki są szczelne i jak ubywa płynu to muszę je czasami otwierac aby wyrównać ciśnienie w pojemniku ( zasysają się). Druga sprawa że w sumpie mam tak mało miejsca na pojemniki. Nie ma fizycznej możliwości aby się choć pochyliły, jasne że trzeba uważać przy wyjmowaniu do uzupełnienia , ale nikt przeciez nie wrzuca ich specjalnie do sumpa :)

DSB nie używam gdyż jest to dla mnie przerost formy nad treścia. Widziałem piękne zbiorniki gdzie w sumpie był jedynie węgiel aktywny i nic więcej z absorberów ( baniak z akrami).

Dorabianie prochów raz na trzy tygodnie to wcale nie tak często , a i tak spędzam czas przy akwarium, przecież o to chodzi , aby nasze hobby cieszyło , a nie sprawiało byśmy się denerwowali. Jopla to ja juz mam i to wielkiego jeśli chodzi o baniak, Ci co mnie znają to wiedza dobrze o czym mówię. :) 

Prożba do piszących, jeśli macie jakieś pomysły to zamiast krytykować dajcie chłopu swoje rozwiązania , przecież on zakłada baniak i każda rada jest dla niego cenna.

Jak każdy pisze to coś w tym musi być, co do rad to wywierć sobie małą dziurkę dodatkowo- będzie odpowietrznik. Jak zasysa pokrywkę to pompki mają ciężko ciągnąć, mi się tak spaliła jedna pompka kiedyś. Jeszcze co do zabawy z prochami, ja tam wolę spędzić czas na obserwacji awarium, zabawę z moimi dzieciakami lub czytaniu forum a rozpuszczanie prochów co trzy tyg. to dla mnie marnotrawstwo czasu. Ale każdy robi jak chce. Ja polecam 5L banieczki..

Sorry bo robi się offtop


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wskazówki do sumpa. Dzisiaj zrobię projekt i wrzucę na forum do Waszej oceny.

Mam tylko pytanie do koloru przegrudek i komina. Chce, aby były czarne. Czy ktoś z Was używał lacobela do tego. Czy macie jakieś inne rozwiązania?

Z nowości, to stałem sie szczęśliwym posiadaczem 27kg suchej skaly Pukani. Lekka i bardzo porowata-chociaż niosąc to w tym pudle tego nie odczuwałem:) Załączam foty ze sklepu z wstępnego ułożenia i z bagażnika z bliska.

Co do aquascapingu, to projekt wstępny zakłada:

- ułożenie wszystkiego na zasadzie zatoczki, coś w kształcie banana patrząc z góry

- będą jakby dwie góry połączone mostkiem

bc9ae5f7d1d11719be078db02e9f99a1.jpgd00f3c62bf6f37477ebaf69963d05797.jpg4aef8e59b3fef384bfb08cc5bcdd6f15.jpg8e04a42f0d742dcfbed601e9166e3854.jpgeba8a2117527eb7240e8b12ae0afdc79.jpgff29814086143a275a18b81eb6daf49d.jpg83636fd4eec0576602eddd4df347ff09.jpg52b19432b49fcd7dcd7451112f1b118c.jpg

Wysłane za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naniosłem zmiany na projekt sumpa. Mam nadzieję, że poprawnie. Proszę Was o opinie i z góry dziękuję za uwagi. 

 

p.s. ponawiam też pytanie do lacobela w sumpie i na kominie ;)

sump.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wymiarów wynika iż zabraknie ci około 3cm na długości = zapomniałeś uwzględnić grubość szkła... Wynik przy założeniu szkła 0,8cm.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, chwialek napisał:

Z wymiarów wynika iż zabraknie ci około 3cm na długości = zapomniałeś uwzględnić grubość szkła... Wynik przy założeniu szkła 0,8cm.

Dzięki Chwialek za Twoją uwagę. Ja wstawiałem przegrody 0,5 cm. Na załączonym projekcie wstawiłem szyby 0,8cm. 

 

Dodatkowo trochę zmniejszyłem całą długość sumpa w celu zwiększenia miejsca w szafce na pozostałe graty i ewentualnie dolewkę. Pojemnik na dolewkę, jak już mówiłem, chciałbym zrobić obok szafki albo w szafce. Na pewno chciałbym, aby był osobno od sumpa - zwiększenie wygody, mobilności, itp. 

Zmniejszeniu uległa także komora odpieniacza. Sama komora ma wymiary 35 na 20 cm, co w zupełności powinno starczyć dla Delteca 1456 i zrzutu

 

Planuje także wstawić pojemniki na Ballinga, pewnie te 5 litrowe. Tutaj przychodzą mi różne pomysły. Pewnie ostateczna forma wyjdzie w praniu. 

1435184841_pojemnik.jpg

balling_2.jpg

IMG_4240.jpg

 

sump.png

Edytowane przez afgi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie tam gdzie jest przepływ 3 cm,przepływ do ostatniej komory będzie zbierał się syf


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzieś chyba musi... powinien. Jak przemyśli i zostawi miejsce na włożenie węża będzie miał jeden punkt do odsysania. Chyba lepsze to niż pchanie całego osadu obiegówką do baniaka głównego.

afgi - zaplanowałeś wystarczająco miejsca na odpieniacz ? trochę luzu nie zaszkodzi - a ułatwi wyjęcie body do czyszczenia. Pamiętaj uwzględnić rury spływu i rewizji. Pod bailinga zostaw miejsce na 5l baniaki od wody demineralizowanej - tanie łatwe w wymianie, można przygotować zapas i przetrzymać. Pamiętaj iż czasami wypada spojrzeć na ich stan napełnienia.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwialek

Odpieniacz ma podstawę 15 cm na 25,5 cm, a komora ma wymiary 20 cm na 35 cm. To daje mi 5 cm z jednej i 9,5 cm z drugiej strony. Na zrzut i rewizje powinno spokojnie starczyć. Jeżeli sie gdzieś tu machnąłem, albo uważasz, ze powinienem powiększyć te komorę, to oczywiście jeszcze ja powiększę.

Co do baniakow, to kupiłem już zrobionego ballinga w kanistrach po wodze demineralizowanej od kolegi z forum. Na pewno zacznę od nich, ale jak coś będzie sie niezgadzać, to będę kombinować z innymi opakowaniami

Wysłane za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na bailinga to czas przyjdzie za pół roku :)

Przeliczałeś sobie ile pozostaje ci rezerwy w sumpie np w przypadku braku zasilania... Licząc na szybko (100*55*3+28*13*56)/1000=36,88 tyle wody powinno spływać w sytuacji woda w baniaku do górnej krawędzi grzebienia, w kominie woda poniżej grzebienia. należało by dodać wodę z rury spływu i powrotu(zasilania).
Miejsce w sumpie ponad przegrodami  71,4*35*16/1000= 39,98
Daje to różnicę 3l nie licząc wody z rur.

Ale nie uwzględniam różnicy poziomu jaka powstanie w komorze pompy obiegowej - bo najprawdopodobniej zrównoważy to woda z odpieniacza który bez prądu również cofnie swoją zmagazynowaną wodę. więc masz 1,2cm luzu.

Niby wydaje się że to jazda na krawędzi... ale jak dodasz wodę z rur i dolewkę - bo prędzej czy później pojawi się w systemie. To masz już naukę chodzenia po wodzie możliwe iż nawet pod napięciem.

Może ktoś z kolegów weteranów się jeszcze wypowie potwierdzając lub zaprzeczając szybkiej analizie.
 

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jeszcze pamiętać, że po zaniku prądu woda wraca do sumpa przez rurę powrotu wody do akwa i trzeba wziąć pod uwagę kiedy się zapowietrzy. Można wyżej w rurze wywiercić otwór, ja taki miałem i 10 razy się zapowietrzyło a raz zbierałem wodę z podłogi bo jakimś cudem woda leciała dalej aż się odkrył koniec rury.


7764_7979.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za tak profesjonalne wyliczenia. Mi jednak trochę inaczej to wyszło, ale to tylko dlatego, ze nie wspomniałem o planowanej budowie komina i hydrauliki. Chciałbym skorzystać z tego artykułu - http://gmacreef.com/herbie-overflow-reef-tank-plumbing-method-basics/.

W tym przypadku wodę z sumpa sciaga tylko około 20cm. Czyli moje wyliczenia wyglądają tak (100*55*3+13*28*21)/1000=24,15 + powrót + rewizja + spływ + odpieniacz - (13*28*3). Moim niedoświadczonym zdaniem powinno starczyć.

Co myślicie o tych wyliczeniach i w ogóle o tej metodzie Herbiego z linku? (P.s. Jeżeli ktoś nie zna angielskiego, to rysunki w tym artykule dają pełen obraz metody)

Wysłane za pomocą Tapatalk

Trzeba jeszcze pamiętać, że po zaniku prądu woda wraca do sumpa przez rurę powrotu wody do akwa i trzeba wziąć pod uwagę kiedy się zapowietrzy. Można wyżej w rurze wywiercić otwór, ja taki miałem i 10 razy się zapowietrzyło a raz zbierałem wodę z podłogi bo jakimś cudem woda leciała dalej aż się odkrył koniec rury.

Mam jeszcze pytanie do tej dziurki na powrocie. Jeżeli dobrze rozumiem, to powoduje ona zapowietrzenie powrotu ? Czy źle zrozumiałem...

Wysłane za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli spłynie tylko 3 cm wody z akwarium to masz faktycznie spory zapas (biorąc pod uwagę wyliczenia sumpa przez Piotrka). Otwór faktycznie jest po to aby się powrót zapowietrzył, ale jak pisałem raz wycierałem wodę z podłogi, powrót miałem 20 a średnica wywierconego otworu 8mm i nie była "zapchana". Teraz mam tez wywiercony otwór ale i tak sumpa zrobiłem żeby przyjął cała wodę nawet jak się powrót przez otwór nie zapowietrzy.


7764_7979.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym tematem będę sie jeszcze głowił przy działającym akwarium, tzn. zrobię oczywiście próbne wyłączenie prądu i kontrolowany spływ wody. Taka tragedia pozbawiłaby mnie pozytywnego nastawienia do hobby drugiej połówki [emoji6]

Mam jeszcze pytania:

1. Komin

-czy czarny lacobel, to dobry pomysł

- czy 3x przelot 32, to dobry pomysł

- czy sitko na wysokości około 40 cm to dobry pomysł - metoda Herbie

2. Co to jest i do czego służy "opóźnienie załączenia odpieniacza". Czy kupować?

3. Ile wyłączników czasowych kupić, gdzie je stosujecie?

Wysłane za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.1

-kolor komina jak będzie czarny to będzie mniej widoczny, nie będzie widać z zewnątrz rur.

-u siebie przy wymiarach 100x55x50 mam spływ i rewizja 32 a powrót 25 (pompę mam DCT400)

-mam komin zewnętrzny, sitka nie mam ale rura wystaje na 1/3 wysokości komina. Rewizję mam ściętą pod kątem, delikatnie przez nią przelewa się woda i jest cisza

Ad.2

Opóźnienie załączenia odpieniacza stosuje się po to aby odpieniacz nie przelał po powrocie prądu. Zauważ, że jak zniknie prąd, w sumpie od razu znacząco podnosi się poziom wody.

Ad.3

Ilość wyłączników czasowych jest zależna od tego ile urządzeń będziesz stosował, które maja się włączać o określonych godzinach. 

Edytowane przez tomaszpro (wyświetl historię edycji)

7764_7979.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ad.1
-kolor komina jak będzie czarny to będzie mniej widoczny, nie będzie widać z zewnątrz rur.
-u siebie przy wymiarach 100x55x50 mam spływ i rewizja 32 a powrót 25 (pompę mam DCT400)
-mam komin zewnętrzny, sitka nie mam ale rura wystaje na 1/3 wysokości komina. Rewizję mam ściętą pod kątem, delikatnie przez nią przelewa się woda i jest cisza
Ad.2
Opóźnienie załączenia odpieniacza stosuje się po to aby odpieniacz nie przelał po powrocie prądu. Zauważ, że jak zniknie prąd, w sumpie od razu znacząco podnosi się poziom wody.
Ad.3
Ilość wyłączników czasowych jest zależna od tego ile urządzeń będziesz stosował, które maja się włączać o określonych godzinach. 


1. Komin: z jednej strony będzie widoczny. Nie podoba mi sie widok rur, dlatego tak planuje.

3. Lampy mam ledowe z możliwością programowania, wiec tu nie użyje. Pozostaje jedynie lampa nad refugium. czy używacie ich do jeszcze czegoś innego?


Wysłane za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po małej przerwie. W przyszłym tygodniu planuje zamówić szkiełko. Rozmawiałem już ze znanym szklarzem ze Szczecina i polecił mi stelaż stalowy na 6 nogach (więcej oparć i pewnie mniejsze straty na panelach:) ), na profilu 30. Stelaż uda się zrobić bez pionowych belek wzmacniających/podtrzymujących.

Szkło będzie wykonane na 10mm, bez wzmocnień. Komin wykonany z Lacobela, 5cm niżej niż wysokość szkła (czyli 55 cm). Przeloty na 2 x 32 mm i powrót na 25mm

Z całego sprzętu brakuje mi w sumie tylko piachu do akwarium (planuje Caribsea Fiji Pink) i do DSB do sumpa (szczegóły później, ale tutaj kieruje się doświadczeniem głównie Grzegorza Dyzmy i Dr. Shimmka) oraz uchwyt pod radiona XR30 (jak ktoś chce sprzedać, to chętnie). Dodatkowo oświetlenie DSB i Refugium - ale to na aliexpress coś z hydroponiki - pewnie jakaś żarówka. Planuje także zakupić małe Hanki do Kh i fosforanów, ale tu mam duzo czasu. 

W międzyczasie zmieniłem trochę wygląd sumpa. Wzorowałem się głównie na filmikach z youtube (chyba newyorksteelo lub fishofhex, ale już nie pamiętam). Spójrzcie proszę jeszcze tylko raz, czy może nie popełniłem jakiejś głupiej gafy, dzięki za Wasze komentarze :) 

projekt.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaprojektowałem sobie identycznego sumpa jak twój. Jedyna różnica to przegrody z czarnego szkła są u mnie równe od góry. Druga przegród zrobiłem z przerwą taka sama jak przy wejściu do dsb. Ma to w założeniu lepiej odizolowac resztę sumpa od światła z refugium. Moim zdaniem akwarium jest na tyle krótkie że pozbyłem się szóstej nogi i z przodu zamiast niej dałem zastrzały. Będzie wygodniejszy dostęp.

steklaż.jpg


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Big daddy,

Drugą przegrodę zrobiłem bez tej przerwy po środku jak w pierwszej na wejściu do DSB, ponieważ chce mieć także refugium i trochę boje sie tych farfocli, które przelecą do komory z pompą powrotną.

Przegrody są czarna właśnie ze względu na światło, które chce aby świeciło tylko nad tą komora. Mam plan także pomalować tył sumpa na czarno, tak samo jak i akwarium.

Statyw, na pewno nie bedzie miał tej nogi z przodu po środku. Nie wiem co do skośnych zastrzałów i tyłu, tu będę sie opierac na doświadczeniu Przemka ze Szczecina.

Wysłane za pomocą Tapatalk

Edytowane przez afgi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem o jakie farfocle chodzi [emoji4]

U mnie wygląda to tak choć nie jest to finalny projekt, bo usunąłem jeszcze później przegrodę przed pompą

162fc94fba73bf6accf17738ad9516cc.jpga3812a95a1715e102f83a3af1e955844.jpg

Tuż przed pompą będą dwie półki na siporax i wata u góry.

Wysłane z galaktyki S6


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny projekt.

Farfocle, czyli np. Cheato, które może sie w wirnik wkręcać.

Mam kilka pytań, oczywiście ;)

Widzę, ze masz 35cm wysokości. Liczyłeś czy Ci to przyjmie wodę w przypadku braku prądu. Ja mam 40cm, ale będę potrzebował trochę więcej miejsca nad sumpem, wiec myśle czy nie zmniejszyć.

Pierwsza przegroda, ta na 22cm-ja sobie ją odpuszczam w celu zaoszczędzenia przestrzeni na DSB.

Trzecia przegroda, ta z przerwa-powiedz mi proszę jaki jest cel tej przegrody na gorze na 6cm, z tego co widzę, to poziom wody nie przekroczy tych 21 cm. To mój pierwszy projekt, wiec mój wniosek jest tylko z domysłów ;)


Wysłane za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ostatniego pytania to jest tylko po to, żeby odsłonić resztę sumpa przed światłem woda i tak ustali się u mnie na wysokości 210mm, teraz mam te przegrody równo i światło nie będzie się rozchodzić do komory z siporaksem.

Tak liczyłem, z tego co pamiętam odejmowałem objętość wtedy z akwarium 3cm poniżej grzebienia. Dlatego tak, ponieważ trzeba jeszcze wziąć pod uwagę, że wylot zassa wodę. Ja mam zamiar dodatkowo nawiercić wylot tuż pod powierzchnią wody, tak żeby maksymalnie szybko się zapowietrzył/jak najmniej wody sciekło do sumpa. Dodatkowo jakby co komora dolewki jest 1cm poniżej trzy szyb, ma to działać w obie strony. Jeśli np zatnie się czujnik to nawet jak nie będzie już miejsca woda wróci do komory dolewki a pompa będzie cały czas promować.

Jeśli za dużo zleci z góry do sumpa jakimś cudem, to część przyjmie komora, tyle ile będzie tam akurat miejsca.

Szukam po porady miejsca nad sumpem, ale nie kosztem bezpieczenstwa :)

Co do tej pierwszej przegrody

to muszę to przemyśleć, może masz rację...

To również jest mój pierwszy projekt więc miej to na uwadze [emoji4]

Wysłane z galaktyki S6


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł z ta dolewka o 1 cm niższa. Ja planuje dolewkę ustawić jako osobny zbiornik, raczej nie będzie szklany. Chce, aby był w miarę "mobilny".

P.s. Przy projekcie statywy, czy pomyślałeś o miejscu na zawiasy? Ja właśnie dlatego mam cofnięte o 10cm dwie przednie nogi


Wysłane za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.