Skocz do zawartości
afgi

Czarna Perła - 100x60x55 + DSB

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze to jeszcze nad tym nie myślałem. Możesz opisać coś więcej?

Nie bardzo kumam dlaczego aż o tyle chcesz cofnąć nogi?

Edytowane przez big daddy (wyświetl historię edycji)

7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to robi stolarz, wiec może nie jestem najlepsza osobą, ale może któryś z bardziej doświadczonych kolegów coś dopowie.

Nogi cofnięte są po to, aby było gdzie umieścić zawiasy do drzwiczek.

Czemu 10cm, to jeszcze jest do ustalenia. Wysłałem stolarzowi swój projekt i ma mi przesłać swoje uwagi w przyszłym tygodniu. Sam jest akwarysta, wiec ma w tym doświadczenie


Wysłane za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AAAA to już rozumiem o co biega.

U mnie stelaż kasy nieco mniejszy tak żeby co obłożyć płytami, blat jak i Sławoj będę wystawiał z przodu około 2cm tak że powierzchnie się zlicują.

Tak po prostu chcemy.

 


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Big daddy, w uzupełnieniu-nogi cofnięte będą o 8cm, tyle wystarczy.

Dodatków do statywu na tylnich nogach beda dołączone kątowniki, które maja za zadanie podtrzymać półkę na elektronikę. Ja w załączonym zdjęciu

IMG_1958.thumb.JPG.f62f76b6135253ab2d2db

IMG_1957.thumb.JPG.66939f35be83eda12698d


Wysłane za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegancką masz maszynownię w sumpie. Kibicuję fajny projekt. Mam taki sam litraż. Będę tu zaglądał. Może podpatrzę tu co u siebie zmienić.


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Elegancką masz maszynownię w sumpie. Kibicuję fajny projekt. Mam taki sam litraż. Będę tu zaglądał. Może podpatrzę tu co u siebie zmienić.

Hehe, chciałbym. To tylko projekt znaleziony na necie. Ale docelowo chce coś podobnego. Teraz czekam na szkło, sump i statyw ze Szczecina, potem właśnie obudowa statywu u stolarza z forum [emoji4] myśle, ze będę zalewał na początek maja. W międzyczasie zamówiłem dwie żarówki hydroponiczne LED Grow Light do refugium na Aliexpress. Szukam do tego obudowy, coś jak na zdjęciu. 4b1e4c04ae3f4cb57503c12cf0423f7b.jpg

Wysłane za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakas aktualizacja co do projektu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakas aktualizacja co do projektu

 

Faktycznie trochę się wydłużyło. W międzyczasie wziąłem ślub, wiec miałem kilka innych spraw na głowie [emoji6]

Żarówki przyszły, ale sie nie wypowiem, gdyż w praktyce sprawdzę je dopiero jak wszystko będzie działało. Obudowę do nich kupię chyba jako klosz do terrarium, nie znalazłem jeszcze ciekawego/taniego substytutu tego ze zdjęcia powyżej.

Obecnie czekam na akwarium, statyw i sump ze Szczecina. Ma być w połowie maja. Następnie będę obijał statyw u stolarza, fronty maja licować z krawędzią szkła.

Chciałbym pomalować tył akwarium na czarno. Czy możecie polecić jakaś farbę? Czy ktoś z Was może sam malował akwarium? Jakie macie doświadczenia z samym malowaniem i jego późniejszym użytkowaniem?

P.s. Trochę ostatnio poszperałem i na moje nieszczęście zakochałem sie w Zoa Ultra i Acanach. Niestety widzę, ze te pierwsze chyba trzeba będzie zamawiać z UK, te drugie chyba z Whitecorals. Do whitecorals pewnie się nawet kiedyś wybiorę [emoji4] może jakieś lokalne morszczuki sie skuszą na podróż, to przynajmniej na benzynie zaoszczędzimy [emoji4]

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej jest przykleić czarne tło, okleine do mebli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najprościej jest przykleić czarne tło, okleine do mebli.

Chce uniknąć robienia sie bąbelków powietrza lub odklejania sie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja proponowałbym tlo w kolorze blekitu duzo lepiej to wyglada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce uniknąć robienia sie bąbelków powietrza lub odklejania sie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To zrób to dobrze :)
Ja nigdy nie miałem problemów, tzn jaki zrobiłem to dobrze :)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, kapa napisał:

ja proponowałbym tlo w kolorze blekitu duzo lepiej to wyglada

Dzięki Kapa, ale decyzja już zapadła :) Wahałem się pomiędzy jednym a drugim, ale jednak czarny bardziej mi sie podoba


To zrób to dobrze :)
Ja nigdy nie miałem problemów, tzn jaki zrobiłem to dobrze :)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

A czy kiedyś próbowałeś malować tło? Wiesz, że jak to zrobię i nawet na początku będzie OK, a potem zacznie odchodzić, to mnie będzie szlag trafiał. Jak pomaluje, to ewentualne niedoskonałości po prostu zamaluje :) Naoglądałem się trochę amerykańskich kanałów YT i tam faktycznie raczej polecają malować. Zresztą, nie widzę minusów takiego rozwiązania...

 

Mały Update do żarówek. Kupiłem 2 szt na alliexpress: większa za $14 , mniejsza za $7. Obie są dedykowane do upraw hydroponicznych. Ciężko jest doczytać w opisie na aukcjach alliexpress jaki jest zestaw kolorów o jakich parametrach, ale najprawdopodobniej mają one następujące:

1. Większa:

  • 54W, długość fali czerwonej - 630nm i niebieskiej 440nm. Łącznie 18 LED-ow

2. Mniejsza: 

  • 30W (22Red+12Blue+2White+2IR+2UV)    Total 40pcs
  • Red 630nm~660nm
  • Blue:430nm~460nm
  • IR:730nm
  • UV:380nm
  • White:6500K

 

Większa jest na pewno mocniejsza i ma bardziej różowy kolor świecenia, ale biorąc pod uwagę zakres led-ów raczej będzie słabsza w hodowli cheato. 

IMG_2148.jpg

IMG_2147.jpg

IMG_2149.jpg

IMG_2150.jpg

Edytowane przez afgi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałem ale myślę że powinno to wyglądać ok. Wadą malowanego tła jest taka, że raczej jest już nas stałe. Może jakiś kompromis, czyli np spienione pcv w kolorze czarnym?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo kwestia gustu

 

a co do sumpa? to zamówiles taki jak na ostatnim zdjeciu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, big daddy napisał:

Nie próbowałem ale myślę że powinno to wyglądać ok. Wadą malowanego tła jest taka, że raczej jest już nas stałe. Może jakiś kompromis, czyli np spienione pcv w kolorze czarnym?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Dla mnie wazny minimalizm. Spróbuje z tą farbą, powinno być ładnie :)

2 godziny temu, kapa napisał:

wiadomo kwestia gustu

 

a co do sumpa? to zamówiles taki jak na ostatnim zdjeciu?

Nie wiem o co dokładnie pytasz? Do sumpa kupiłem obydwie żarówki, ale będę używał tylko jedną na raz. Jeżeli jedna się nie sprawdzi, to użyję drugą. Jeżeli druga sie nie sprawdzi, to mam w zapasie trochę droższe rozwiązania, ale już przynajmniej sprawdzone (może jakiś używany Kessil 160). Tak czy inaczej, będę w stanie coś konkretnego powiedzieć pewnie dopiero za jakieś pół roku. 

Nad akwarium zawisną dwie lampy LED: Ecotech XR30 i XR15, obie trzeciej generacji. Lampy mają bardzo dobre opinie i świetny program (oraz aplikacje) do sterowania. Planuje korzystać z ich programu oświetlenia CoralLab pod LPS-y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2017 o 22:41, afgi napisał:

Dzięki Chwialek za Twoją uwagę. Ja wstawiałem przegrody 0,5 cm. Na załączonym projekcie wstawiłem szyby 0,8cm. 

 

Dodatkowo trochę zmniejszyłem całą długość sumpa w celu zwiększenia miejsca w szafce na pozostałe graty i ewentualnie dolewkę. Pojemnik na dolewkę, jak już mówiłem, chciałbym zrobić obok szafki albo w szafce. Na pewno chciałbym, aby był osobno od sumpa - zwiększenie wygody, mobilności, itp. 

Zmniejszeniu uległa także komora odpieniacza. Sama komora ma wymiary 35 na 20 cm, co w zupełności powinno starczyć dla Delteca 1456 i zrzutu

 

Planuje także wstawić pojemniki na Ballinga, pewnie te 5 litrowe. Tutaj przychodzą mi różne pomysły. Pewnie ostateczna forma wyjdzie w praniu. 

1435184841_pojemnik.jpg

balling_2.jpg

IMG_4240.jpg

 

sump.png

pytalem czy ten projekt sumpa zamowiles?

pytam bo za nie dlugo tez staruje z podobnym akwarium do twojego,juz jest zamowione w erybka i w tym tygodniu powinno mi wszystko przyjsc,muj sump bedze mial wymiary 90x40x40 bez przegrod,przegrody bede robil sam tez pod dsb,dla tego  pytam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę pozmieniałem :) Szczegóły poniżej. Projekt zmieniłem na wpływie do komory DSB - chce uniknąć zatykania pompy przez cheato.

Dodatkowo dodałem do statywu podpory pod półkę dla elektroniki

p.s. sumpa także będę malowal na czarno na tylnej szybie. Myślę czy nie pomalować także spodu, ale to chyba se podaruję. 

p.s. 

statyw

  • statyw stalowy
  • wymiary - jak w załączonym zdjęciu
  • 6 szt regulowanych nóżek
  • 4 kątowniki pod półkę - 22 cm poniżej górnego profilu

Sump

  • wymiary - 73 cm szerokość na 35 cm wysokość i 35 cm głębokość
  • dwie przegrody (jak w załączniku) z czarnego lacobela

 

 

statyw - kątownik.png

statyw całość.png

sump.png

Edytowane przez afgi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglada nie zle 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam i jak tam szkielko juz doszlo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam :(
Podobno mam dostać foty jutro lub pojutrze. Jak coś będę miał, zaraz umieszczę na forum :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec nadal czekam na akwarium. Pan szklarz Przemek ze Szczecina ma względne poczucie czasu. Zaliczkę dostał w 1 połowie marca i umówiliśmy sie na pięć tygodni. Od miesiąca słyszę od niego, ze wszystko będzie gotowe za dwa dni. I tak co dwa dni.....
Zaczynam powoli wątpić w to, ze w ogóle to zrobi. Jakość podobno niezła, ale terminowość tragiczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek robi dobre akwaria. Widziałem osobiście u kolegi akwarium jego wykonania, ale z terminami realizacji to u niego kiepsko. Musisz uzbroić się w cierpliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz uzbroic sie w cierpliwosc,wiem jak to jest czekac,u mnie trwalo to 20 dni zestaw zamowiony w erybce wszystko doszlo na czas wykonanie pierwsza klasa polecam na przyszlosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest juz szkielko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.