Skocz do zawartości
pecetowiec

Używana Lustrzanka Nikona do fotografowania rafy

Rekomendowane odpowiedzi

Jak na razie wielokrotnie spotkałem się z opinią jakoby Nikon D40 z obiektywem kitowym 18-55+ pierścienie był najlepszą alternatywą dla taniego fotografowania naszych koralowców. Pytanie czy w granicach 500-700zł to jedyny sprzęt wart uwagi? Chyba nie skuszę się w tym roku na zakup nowej lustrzanki, dlatego rozglądam się za używanymi. D40 to jednak wiekowy sprzęt i martwie się czy znajdę nie przetyrane body.

Macie doświadczenia ze sprzętem wystarczającej jakości do uchwycenia i macro i całego baniaka w odpowiednich barwach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

poproś ewent. sprzedającego o przesłanie nieedytowanej fotki - są programy którymi można sprawdzić która to fotka :) "w życiu" tego sprzętu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również jestem zainteresowany tematem, pytanie czy podobna sytuacja jest w przypadku Nikona D50 ? Jakaś aparaty mają "żywotność", ile zdjęć wytrzymują?

Wysłane z galaktyki S6


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, big daddy napisał:

Również jestem zainteresowany tematem, pytanie czy podobna sytuacja jest w przypadku Nikona D50 ? Jakaś aparaty mają "żywotność", ile zdjęć wytrzymują?

Wysłane z galaktyki S6
 

W lustrzankach żywotność liczy się w liczbie zrobionych zdjęć. Żywotność migawki. Średnio w nikonach żywotność jest około 100 - 150- tyś. Ale u mojego kolegi w d200 strzeliła 360 tyś i dopiero coś zaczęła mu się sypać. Wymiana na nową i dalej aparat sprawny.

P.S Jak by ktoś coś to myślę nad sprzedaniem d300 +  50 mm 1.4 G.  

Edytowane przez p_szubert (wyświetl historię edycji)

90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A to już proponuję wygooglować - ile "klapnięć" średnio który model wytrzymuje

dane producenta czy fora tematyczne ... czy jakiś test lustrzanek

o ile się nie mylę to wytrzymują coś koło 300 000 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytuj

 

Żywotność migawki zależna jest od modelu, czym wyższy model tym więcej klapnięć wytrzyma. Czasem wytrzymuje więcej, ale czasem mniej. Nie jest to jednak jedyna eksploatacyjna część lustrzanki.

Edytowane przez dari_a (wyświetl historię edycji)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Pytanie czy na początek, do nauki i fotografowania naszych akwariów warto interesować się takimi "starymi" aparatami, których cena oscyluje w granicach 500-700 zł?
Czytałem tutaj na forum opinie że właściwie firma nie ma znaczenia i takim aparatem można robić całkiem fajne zdjęcia.


Wysłane z galaktyki S6


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie , że najważniejszy jest obiektyw a później dopiero body. 

Dlatego najlepiej kupić jakąś fajną markową jasną stałkę , a później dobrać do tego tańsze body.

 


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra bo idzie to w złym kierunku :)
Mam świadomość że kupując body którym klepnięto 160tys zdjęć to jest to mina. Staram się znaleźć sprzęt który w tej cenie max 700zł pozwoli robić foty przy oświetleniu ledowym- kompakciki sobie nie radzą, smartphony choć przeganiają kompakty to ja osobiście zauważyłem że jakość zdjęć po kilku miesiącach spada. Mam w tym swój udział ponieważ jestem fajtłapa i telefony często u mnie zaliczają gleby.

Macie racje że to szkło robi zdjęcia a nie body ale jak taki nikkor 18-55 robi spoko foty to po co kupować do niego d200...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie szkło a fotograf :) Można mieć super sprzęt a dwie lewe ręce do zdjęć. Pod ledami przystaw do obiektywu filtr żółty i nawet kompakt powinien sobie poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam dylemat, mogę kupić nikona d 50 z dwoma obiektywami 18-55 i 50-200 za 700 zł. Przebieg to około 13 tyś zdjęć.
Waszym zdaniem warto wydać kasę na taki sprzęt?

Wysłane z galaktyki S6


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym za tą kasę brał, bo przebieg nie jest duży jak na kilkuletni sprzęt. Zwłaszcza że ten nikkor "rzekomo" nieźle sobie radzi.

Ja mam docelowy budżet 1000zł albo przyzwoity kompakt albo używamy nikon. Też rozglądam się za d40-50 ale wpadł mi w oko d3000 za całość budżetu, za to pierwszy właściciel, komplet dokumentów, torba, karta, i przebieg 13k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem absolutnie  nie warto... to body ma iso bodajże tylko do 1600... Do tego kiepską rozdzielczość, wysokie szumy, ogólnie to nie będziesz za bardzo zadowolony ze zdjęć. Moim zdaniem warto dozbierać do lepszego body, poza tym nie ma sensu inwestować w teleobiektyw, jeśli zamierzasz focić tym aparatem jedynie akwarium.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem dam sobie spokój, czego mógłbym szukać w niewielkim budżecie, a wartego uwagi?
Znajomy ma do sprzedania d3000 , jak tutaj wygląda sprawa?

Wysłane z galaktyki S6


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj sprawa wygląda lepiej, w zasadzie całkiem to porządny aparat dla początkującego. Gdyby tak jeszcze dało się nazbierać do D5000, to byłoby już nawet całkiem dobrze, D5000 oferuje tryb LiveView oraz tryb filmowania, to się naprawdę przydaje w fotografii akwarystycznej. Ja wiem, że to dość wyświechany slogan, że lepiej poczekać i dozbierać na coś lepszego, ale w przypadku sprzętu fotograficznego to się naprawdę sprawdza w 100%. Zakładam, że wciągnie Cię fotografowanie twojego akwarium - bądźmy szczerzy, praktycznie każdego to wciąga :) Kupując bardzo tani aparat szybko dojdziesz do granic jego możliwości i nie pomoże Ci nawet najlepszy obiektyw, jeśli matryca nie będzie miała dobrej rozdzielczości i będzie szumiała przy iso 800 jak stary telewizor... Dlatego aby uniknąć frustracji i ponownego wydatku, lepiej kupić od razu coś lepszego, naprawdę w fotografii kto tanio kupuje, zwykle dwa razy kupuje... Dobre body to podstawa, na której możesz sobie budować potem park obiektywów. Mówi się wprawdzie, że obiektyw jest ważniejszy od body i jest to w pewnym sensie prawda, ale jak pisałem - najlepszy obiektyw nie pomoże, jeśli matryca produkuje cyfrową sieczkę...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli D60 to też za mało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tutaj sprawa wygląda lepiej, w zasadzie całkiem to porządny aparat dla początkującego. Gdyby tak jeszcze dało się nazbierać do D5000, to byłoby już nawet całkiem dobrze, D5000 oferuje tryb LiveView oraz tryb filmowania, to się naprawdę przydaje w fotografii akwarystycznej. Ja wiem, że to dość wyświechany slogan, że lepiej poczekać i dozbierać na coś lepszego, ale w przypadku sprzętu fotograficznego to się naprawdę sprawdza w 100%. Zakładam, że wciągnie Cię fotografowanie twojego akwarium - bądźmy szczerzy, praktycznie każdego to wciąga [emoji4] Kupując bardzo tani aparat szybko dojdziesz do granic jego możliwości i nie pomoże Ci nawet najlepszy obiektyw, jeśli matryca nie będzie miała dobrej rozdzielczości i będzie szumiała przy iso 800 jak stary telewizor... Dlatego aby uniknąć frustracji i ponownego wydatku, lepiej kupić od razu coś lepszego, naprawdę w fotografii kto tanio kupuje, zwykle dwa razy kupuje... Dobre body to podstawa, na której możesz sobie budować potem park obiektywów. Mówi się wprawdzie, że obiektyw jest ważniejszy od body i jest to w pewnym sensie prawda, ale jak pisałem - najlepszy obiektyw nie pomoże, jeśli matryca produkuje cyfrową sieczkę...

Dziękuję za schłodzenie głowy i konkretne propozycje. Rzeczywiście Masz rację, chyba jednak pokombinuje tak żeby kupić coś lepszego na początek.

Wysłane z galaktyki S6


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa juz o sprzece używanym jaki proponujecie obiektyw?coś sprawdzonego za normalne pieniądze :)


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu. Body nikona d5100 z oryginalnym obiektywem 18-55. Co należy dokupić aby robić w miarę dobre ujęcia makro ? Jakieś pierścienie ?


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam pierścienie pośrednie do zdjęć makro. W drugiej kolejności obiektyw staloogniskowy 50-70mm ze swiatlem 1.8-2.8 (te myslniki to przedział) im jaśniejszy obiektyw tym droższy. Nie polecam chińskich zamienników po 300-400zl bo zdj są bardzo mydlane.
Statyw również się przyda.

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same pierścienie wystarczą na początek ? Nie chcę od razu kupować drogiego obiektywu.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Same pierścienie wystarczą na początek ? Nie chcę od razu kupować drogiego obiektywu.

Statyw Ci się przyda, nawet tani bo przy niektórych ustawieniach/ujęciach możesz poruszyć i wtedy klapa.

Jak masz kitowego nikkora to dokup pierścienie. Jak zacznie Cię ograniczać szkło które posiadasz to zaczniesz myśleć o innym. Na razie znajdź granice możliwości tego co masz :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadadzą, tyle że będziesz musiał ręcznie ostrzyć. No i nie wiem czy nie lepiej odrazu kupić  w r. 13 mm, 21mm i 31 mm. http://allegro.pl/pierscienie-posrednie-makro-nikon-z-automatyka-i6507661550.html


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.