Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Obecnie w kostce o wymiarach 40 x 40 i 50 cm wysokości pracują dwa cyrkulatory, Koralia 900 i 1600, a układ skały i akwarium widać na foto. Trudno znaleźć inne miejsce na jeden z cyrkulatorów, a na 'przednich' szybach raczej bym żadnego nie chciał. Obecnie dookoła przy szybach mocno wieje, a czym bliżej pionowej osi akwarium tym większa cisza. Co drodzy sądzicie o zastosowaniu falownika np. RW 04?

Pytania są dwa:

Jaki będzie odpowiedni jeżeli chodzi o wydajność?

Czy w akwarium o kształcie kostki falownik się sprawdzi w praktyce(małe odległości między szybami, czyli krótki okres fali)?

Oczywiście chciałbym zrezygnować z cyrkulatorów. W tylnym narożniku znajduje się komin.

IMG_20170114_174723.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja...Ja mam dwa wave box'y w kostce i Tunze robi fale,jezeli ustawiony jest na najkrotszej fali,jezeli chodzi o dluzsze falowania to pieknie bujaly sie LPS'y...WP-25 tez zrobi fale jezeli dmucha na powierzchnie,ale tego typu fale sa raczej dla efektu wizualnego,czyli dla nas...Dluzsze czasy sa zarezerwowane dla bujania korali a nie powierzchni wody...Kombinacji jest naprawde sporo,moja WP-25 ustawiona jest na samym dole w rogu i bije w przeciwlegla szybe,tworzac zawirowania,gdyz zawsze zalezalo mi na jak najbardziej wzburzonej powierzchni dla dobrej wymiany gazowej...Wiecej wody wtedy paruje,no ale cos za cos...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Wave box'a raczej obecnie nie zastosuję, nie chcę kolejnego dużego sprzętu w akwarium i kwestia ceny. Bardziej chodzi o zastosowanie samego falownika jak WP-25 lub RW 04. Miałem w rękach RW 08, ale okazał się o wiele za silny i nie można było go w żadan sposób przetestować. Nie chcę kupować w ciemno mniejszego, jak nie mam pewności, że bedzie spełniał zadanie pracując jako jedyne źródło ruchu wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoja przygode rafowa skonczylem,kiedy WP-25 byla nowoscia a widze ze sa te nowsze RW,ktorych nie znam...Z WP to jest dobre ze jak bedzie robic pralke to mozna ja podlaczyc pod 12v,zamiast 24v,ale masz podobny wymiarowo zbiornik do mojego i jestem pewien ze ustawisz go tak ze bedziesz zadowolony,jezeli wogole jeszcze te falowniki sa produkowane...Masz racje tez ze wave-box troche szpeci zbiornik i mysle ze uda mi sie go czyms zamaskowac,jakims briareum.Wlozylem go do akwarium bo akurat mialem no i fajnie buja wode...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem i z mojego doświadczenia wiem ze WP25 jest za mocny do tego akwa ,mam go teraz w  120x50x50 chodzi na minimum i moim zdaniem jest dobrze ,wcześniej sprawdzalem go w  80x40x40 i najnormalniej w świecie wylewał wodę z akwa .


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WP 25 ma podobną wydajność maksymalną jak RW-8, które próbowałem testować. Na min. robiło mi tsunami. Dlatego jestem ciakawy czy RW-4 będzie odpowiednie i czy, co najważniejsze może od strony praktycznej zastapić cyrkulatory. Chodzi mi też o min. sprzętu w zbiorniku. Czy ktoś miał/ma RW-4 w podobnej kostce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rw4 w kostce 40x40. Skręcony na minimum.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, piernik napisał:

Mam rw4 w kostce 40x40. Skręcony na minimum.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
 

Czy jest to jedyne źródło ruchu wody w akwarium? Ja to się sprawdza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie się sprawdza. Kostkę mam 4 miesiące i już robię przymiarkę do czegoś większego

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem właśnie RW4 do akwarium o wymiarach 40x25x33 sugerując się danymi producenta, że można zejść nawet do 500l/h. Do tej pory było JVP110, ale zdechło i FZN3. Po założeniu i uruchomieniu miałem taką pralkę, że zarówno RW4 jak i FZN3 są skręcone na minimalne obroty. 

Wiem, że to nadmiar mocy na taki zbiornik, ale obecnie większość korali to SPS-y a cyrkulator ma służyć w akwa o wymiarach 80x40x40 (wtedy dojdzie drugi RW4).

Także RW4 jest potężne i do niewielkich zbiorników w pojedynkę poradzi sobie bez problemu.


"Uśmiech bogaci obdarzonego, nie zubożając dającego."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.