Skocz do zawartości
Protection2000

Tropic Marin SYN-BIOTIC sól

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś testował tą sól ? co o niej myślicie? i zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, dlaczego sole Tropic Marin są tak słabo dostępne na naszym rynku mimo że są w czołówce jeśli chodzi o jakość? sam używam Tropic Marin pro-reef jak dla mnie najlepsza sól jaką dotąd używałem, ale coraz mniej dostępna ostatnio.

 

Opis soli:

 

Nowa sól Tropic Marin® Syn-biotic zawiera bakterie probiotyczne dla ryb i krewetek oraz pożywkę dla tych bakterii aby maksymalnie obniżyć poziom azotanów i fosforanów w akwarium. Określenie Synbiotic odnosi się do dodatków, które łączą probiotyki i prebiotyki w postaci synergizmu.

Tropic Marin® Syn-biotic jest idealna do zalewania nowych zbiorników oraz w sytuacjach gdy powiększamy obsadę rybną. Udowodniono, że bakterie probiotyczne pomagają łagodzić stres i choroby przy jednoczesnej poprawie kondycji i dobrego samopoczucia ryb i skorupiaków.

Zawarte dodatki prebiotyczne pomagają wbić azotany i fosforany w biomasę obniżając poziom nutrientów w akwarium, uwypuklając piękne kolory koralowców.

Dla trwałego efektu oraz dla stworzenia równowagi mikrobiologicznej zaleca się ciągłego używania soli syn-biotic. Każda podmiana wody z Syn-biotic Sea Salt automatycznie dodaje bakterie probiotyczne niezbędne do utrzymania zdrowych procesów biologicznych.

 

Tropic Marin® Syn-biotic zawiera wszystkie główne i śladowe pierwiastki, jak również bakterie probiotyczne i pożywkę do nich.

Główne elementy:

Wapń; Chlor; Magnez; Potas; Sód; Siarka.

Pierwiastki śladowe:

Aluminium; Antymon; Arsen; Bar; Beryl; Bizmut; Bor; Brom; Kadm; Cez; Węgiel; Cer; Chrom; Kobalt; Miedź; Dysproz; Erb; Europ; Fluor; Gadolin; Gal; German; Złoto; Hafn; Holmium; Ind; Jod; Iridium; Żelazo; Lantan; Prowadzić; Lit; lutet; Mangan; Rtęć; molibden; neodymowy; Nikiel; niobu; Azot; Osm; Paladium; Platyna; prazeodym; Ren; Rod; Rubid; Ruten; Samar; Scandium; Selen; Krzem; Srebro; Stront; Tantal; Tellur; Terb; Tal; Tor; Tul; Cyna; Tytan; Wolfram; Wanad; Iterb; Itr; Cynk; Cyrkon.

 

Aby osiągnąć poziom zasolenia 32 - 35 ‰ (PSU), należy rozpuścić 35ml(38-40g) Tropic Marin® SYN-biotic na każdy litr wody w zbiorniku, stale mieszając.

Gęstość roztworu soli morskiej powinna wynosić 1,025 do 1,027 w temperaturze 25°C.

Sól jest gotowa do użycia jak tylko się w pełni rozpuści.

Uwaga: Zawsze dodawaj sól morską do wody - nie na odwrót!

Podczas sprawdzania poziomu zasolenia świeżo przygotowanej solanki refraktometr/salimetr pokaże zaniżony o ok. 10% wynik, ponieważ zawarte substancje organiczne wpływają na pomiar. 

Świeża solanka może być mętna - jest to normalny proces.

Zaleca się robić co tygodniowe podmiany w ilości 10% całości wody w zbiorniku.

Edytowane przez Protection2000 (wyświetl historię edycji)

c784772eaae958f7d513903bf06bf18du288a270.png?upd=20140710105418

Akwarium - Reefmax 105l, odpieniacz Hydor Slimskim Nano 135.35, oświetlenie led DIY, obieg - Newa Jet 1200, sól Tropic Marin Pro-Reef, Balling 123 Tropic Marin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do tej pory używałem TM Pro-Reef w zeszłym tygodniu skończyła się Pro-Reef i zakupiłem SYN-BIOTIC. Dziś przy okazji przemeblowania w akwarium zrobiłem podmiane 120 litrów na tej soli zobaczymy jak zareaguje akwarium.
Wziąłem próbkę wody z przygotowanej podmiany i podrzucę do Acropory żeby zrobili testy wody na tej soli.

5a8988fb616723892dbc52f570e93b1f.jpg

Dariusz Barcikowski

wysłane via Tapatalk Samsung Galaxy S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj Darek znac jak wyjdą pomiary oraz jak zareagowal zbiornik i korale na tej soli.  Z tego co pisal mi na maila Warner Balling to kh ma kolo 9, ciekawe czy to sie potwierdzi. Kto jest dystrybutorem Tropic Marin na Polske, ze sie tak slabo stara? 

Edytowane przez Piotr1 (wyświetl historię edycji)

200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto jest dystrybutorem...ja poprostu kupiłem ją w sklepie korale.pl
Co do pomiarów to sam jestem ciekaw...na opakowaniu nie ma słowa o składzie i wartościach jakie powinny wyjść. Co do samej podmiany mam niewiele korali..to ledwie szczepki zobaczymy... sól się rozpuszcza bez problemu w 15 min...woda do podmiany jest metna ale po kilku godzinach w akwarium woda już jest kryształowa ...zrobię kilka podmian będzie można oceniać. Parametry zmierzyłem przed podmiana ( a właściwie to Jarek je robił) zobaczymy jak wyjdą za miesiąc.

Dariusz Barcikowski

wysłane via Tapatalk Samsung Galaxy S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta sól jest chyba czymś podobnym do probiotycznej soli aquaforestu, do tej pory nie mieli odpowiednika dla tej soli to teraz mają  ☺ a przy galopującyh w górę cenach AF, TM może stać sie lepszym wyborem


c784772eaae958f7d513903bf06bf18du288a270.png?upd=20140710105418

Akwarium - Reefmax 105l, odpieniacz Hydor Slimskim Nano 135.35, oświetlenie led DIY, obieg - Newa Jet 1200, sól Tropic Marin Pro-Reef, Balling 123 Tropic Marin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie znam soli AF.
Przy tak rozbieżnych opiniach w temacie soli AF nie tylko w internecie ja wolałem zaufać wiedzy i doświadczeniu Warnera Ballinga. Z każdą złotówka wkładają w akwarium moja ochota na eksperymenty się oddala. Akwarium mam w końcowej fazie dojrzewania, stabilizuje parametry i zamierzam w przyszłym miesiącu zapełnić je w całości koralami więc chcę mieć pewność że nie wywale wszystkiego w kosmos.

Dariusz Barcikowski

wysłane via Tapatalk Samsung Galaxy S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupilem, na razie zrobiłem jedną podmiankę więc za wiele nie mogę powiedzieć. Na pewno na następny dzień ( podmiankę robiłem późno wieczorem) woda super klarowna. Korale zadowolone.

Sól ładnie się rozpuszcza ale woda jest mętna, co jest normalne jak wyczytałem.

Zobaczymy co będzie dalej


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Moljzesz napisał:

Ja też kupilem, na razie zrobiłem jedną podmiankę więc za wiele nie mogę powiedzieć. Na pewno na następny dzień ( podmiankę robiłem późno wieczorem) woda super klarowna. Korale zadowolone.

Sól ładnie się rozpuszcza ale woda jest mętna, co jest normalne jak wyczytałem.

Zobaczymy co będzie dalej

Moljzesz - jeżeli używasz "dopalaczy" dla bakterii w postaci np wódki to obserwuj czy się za mocno nie namnażają, w soli są bakterie które działają, ja już się o tym przekonałem w postaci glutów w sumpie tak się namnożyły, pomogła dopiero redukcja wódki o 50%

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, DarekB30 napisał:

Moljzesz - jeżeli używasz "dopalaczy" dla bakterii w postaci np wódki to obserwuj czy się za mocno nie namnażają, w soli są bakterie które działają, ja już się o tym przekonałem w postaci glutów w sumpie tak się namnożyły, pomogła dopiero redukcja wódki o 50%

 

Dzięki za cynk, leje ocet ale nie zauważyłem żeby coś się działo, po za tym mam pelletki


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Moljzesz napisał:

Dzięki za cynk, leje ocet ale nie zauważyłem żeby coś się działo, po za tym mam pelletki

ja nie mam pelletek, octu również nie używałem nigdy.

u mnie objawy wystąpiły na 4-5 dzień po podmianie ( zrobiłem podmianę w sumie 30%) i na 600 litrów wody dozowałem na zwykłej soli TM 20ml wódki + bakterie, teraz mam dawkę 8-10ml na tej soli i nie dodaję zadnych bakterii. Jak przekraczam dawkę 15 ml wódki na dobę na 3 dzień na ściankach sumpa zaczyna się tworzyć taki sliski przeźroczysty film

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek a Ty lejesz sama wodke czy vsv?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Piotr1 napisał:

Darek a Ty lejesz sama wodke czy vsv?

czystą vódkę, podaję przez pompę dozującą więc co jakiś czas robię korekty na podstawie obserwacji.

ale to jest 10 ml na dobę z odchyleniami + - 2ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info. Przymierzam sie do tej soli i mysle ja stosowac naprzemiennie z red sea niebieska. Ile bys proponowal lac wodki przy 400l w obiegu?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Piotr1 napisał:

Dzieki za info. Przymierzam sie do tej soli i mysle ja stosowac naprzemiennie z red sea niebieska. Ile bys proponowal lac wodki przy 400l w obiegu?

Piotrek, nie licz w ten sposób 400 litrów, wszystko zależy od biologii w akwarium,

ja siebie w obiegu mam 600 litrów, zacząłem od dawki 10 ml i co tydzień zwiększałem o 2 ml aż uznałem że jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info ja stosuje jeszcze wegiel z tropic marine elimi- np i kulki xxl moze nawet bez wodki sie obejdzie.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Piotr1 napisał:

Dzieki za info ja stosuje jeszcze wegiel z tropic marine elimi- np i kulki xxl moze nawet bez wodki sie obejdzie.

węgla ja też używam, kulek nie, to dla mnie chyba za dużo jeszcze kulki ;-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżając temat, jakieś spostrzeżenia po dłuższym stosowaniu tej soli? Mi podoba się długo utrzymująca się bardzo wysoka klarowność wody, po podmianie. Jestem na etapie powiększania akwarium z 400 na 1000 L i chyba zaleję je tą solą.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem pierwsza podmianke na tej soli. 40l w akwa 330. Wymieszała się podobnie szybko jak ProReef, ale po wlaniu do akwarium woda o wiele szybciej się wyklarowała. Jakoś po 30 min było już super. ProReef potrzebował Ok 2h. Wg informacji od TM, otrzymanej od p. Ballinga, ta sól nie różni się skladem chemicznym od ProReef, a tylko dodatkami BIO. Patrząc na to jak szybko woda się wyklarowała coś w tym może jest ;) zobaczymy czy będzie widać inne różnice.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk


b502e8795b83189a88ee0374fc0240f2u929a809.png

Akwa: 100x55x60h, Sump: 70x45x45, 2xAI Hydra 26 + AI Director, Deltec SC1456, Ecotech Vectra M1, 2x RW-8, 1x RW-4, NP reducing biopellets
TM Syn-Biotic, Balling CZDA+AF Component Strong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Gregorq napisał:
Dzisiaj zrobiłem pierwsza podmianke na tej soli. 40l w akwa 330. Wymieszała się podobnie szybko jak ProReef, ale po wlaniu do akwarium woda o wiele szybciej się wyklarowała. Jakoś po 30 min było już super. ProReef potrzebował Ok 2h. Wg informacji od TM, otrzymanej od p. Ballinga, ta sól nie różni się skladem chemicznym od ProReef, a tylko dodatkami BIO. Patrząc na to jak szybko woda się wyklarowała coś w tym może jest [emoji6] zobaczymy czy będzie widać inne różnice.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 


O jakim klarowaniu piszesz? Przecież solanka do podmiany powinna być klarowna. Nie ma mowy o jakimś zmętnieniu bez względu jakiej soli używasz.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna sól której do tej pory używałem nie mieszała się do klarownej postaci. Dopiero po wlaniu do akwarium się klarowała.

Być może dlatego że dosyć krótko mieszam sól, zwykle tylko 30-60min. 


b502e8795b83189a88ee0374fc0240f2u929a809.png

Akwa: 100x55x60h, Sump: 70x45x45, 2xAI Hydra 26 + AI Director, Deltec SC1456, Ecotech Vectra M1, 2x RW-8, 1x RW-4, NP reducing biopellets
TM Syn-Biotic, Balling CZDA+AF Component Strong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam soli TM ProReef i zawsze po około 30 min mieszania jest klarowna solanka do podmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Walker napisał:

 


O jakim klarowaniu piszesz? Przecież solanka do podmiany powinna być klarowna. Nie ma mowy o jakimś zmętnieniu bez względu jakiej soli używasz.

 

Sym-biotic nie będzie klarowna


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wiadrze pomimo kilku godzinnego mieszania jest mało klarowna, ale po wlaniu do akwarium woda robi się kryształ.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sym-biotic nie będzie klarowna


Dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.