Skocz do zawartości
Protection2000

Tropic Marin SYN-BIOTIC sól

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Walker napisał:

 


Dlaczego?

 

Tak ma, zawsze będzie mleczna. Za pierwszym razem się wystraszyłem że coś jest nie tegens 4 godz mieszania i nic dalej mleko ale potem wyczytałem że to normalne. Po wlaniu do zbiornika się klaruje po chwili woda kryształ.


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może po prostu brak klarowności wynika z tego ze tam jest pożywka dla bakterii w tej soli, może ona się wolniej rozpuszcza. 

Ja używam Pro reefa - ale kończy mi się wiadro i zastanawiam się nad przejściem na tą syn-biotic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie właśnie dlatego że są probiotyki - ja bym zmienił, bo jak już wcześniej pisałem jestem pod wrażeniem klarowności wody ( trochę soli już przerobiłem ). Niestety nie wiem jak korale na nią reagują bo aktualnie nie mam.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak ma, zawsze będzie mleczna. Za pierwszym razem się wystraszyłem że coś jest nie tegens 4 godz mieszania i nic dalej mleko ale potem wyczytałem że to normalne. Po wlaniu do zbiornika się klaruje po chwili woda kryształ.

 

Rozumiem i też czytałem że producent tak pisze. Jednak ta informacja do mnie nie przemawia. Słyszałem wiele dobrego o tej soli ale nie jest to jedyna sól z dodatkiem probiotyki na rynku sam zresztą używam soli probiotycznej i nigdy nie miałem sytuacji żeby woda przygotowana na podmiane nie była klarowna. Stąd moje zdziwienie i pytanie dlaczego. Bo wbrew temu co pisze producent dla mnie to nie jest "naturalne"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam m/i TP BIO-ACTIF  , szybko klaruje się w wiadrze ,po kilku godzinach  po podmiance krystalizuje się woda w zbiorniku aż miło popatrzeć .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to wina pompy, mieszam pompą 1200l/h w 40l kuble...?

Woda nigdy nie była tak klarowna jak w akwarium. Zupełne mleko też jest tylko przez chwilę po wsypaniu soli.
Dopiero po chwili od wlania jej do akwarium robi się kryształowa i TM Bio-Actif ze wszystkich które używałem jest w tym najszybsza.


b502e8795b83189a88ee0374fc0240f2u929a809.png

Akwa: 100x55x60h, Sump: 70x45x45, 2xAI Hydra 26 + AI Director, Deltec SC1456, Ecotech Vectra M1, 2x RW-8, 1x RW-4, NP reducing biopellets
TM Syn-Biotic, Balling CZDA+AF Component Strong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to probiotyczna AF też powodowała tymczasowe zmętnienie wody w baniaku.

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Rumun napisał:

Z tego co pamiętam to probiotyczna AF też powodowała tymczasowe zmętnienie wody w baniaku.

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka
 

Po wlaniu świeżej solanki   TP BIO która  po wymieszaniu jeszcze w wiadrze jest  przejrzysta ,w akwarium w którym coś tam "meszków"  zwykle pływa zawsze , robi się poprostu kryształ . Probiotyczną AF też posiadam  , lekko mętna w wiadrze i po tem w akwarium kilka godzin delikatne mleko .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2017 o 16:24, Gregorq napisał:

Może to wina pompy, mieszam pompą 1200l/h w 40l kuble...?

Woda nigdy nie była tak klarowna jak w akwarium. Zupełne mleko też jest tylko przez chwilę po wsypaniu soli.
Dopiero po chwili od wlania jej do akwarium robi się kryształowa i TM Bio-Actif ze wszystkich które używałem jest w tym najszybsza.

To nie wina pompy ani Twoja, TM SYN-BIOTIC tak ma, nie mylić z Bio-Actif.

I dla tej soli (TM S-B) to jest normalne, u mnie poszło 10kg tej soli i zawsze była mętna woda do podmianki, po podmiance super klarowność w baniaku a korale zadowolone


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam, każda sól jaką miałem była nie do końca klarowna w wiadrze: AF Reef Salt, TM BioActif i SynBiotic. Może w takim razie zależy to od partii...

Edytowane przez Gregorq (wyświetl historię edycji)

b502e8795b83189a88ee0374fc0240f2u929a809.png

Akwa: 100x55x60h, Sump: 70x45x45, 2xAI Hydra 26 + AI Director, Deltec SC1456, Ecotech Vectra M1, 2x RW-8, 1x RW-4, NP reducing biopellets
TM Syn-Biotic, Balling CZDA+AF Component Strong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.