Skocz do zawartości
yoyogi

Pierwsza mała kostka

Rekomendowane odpowiedzi

 

Na wstępie chciałbym serdecznie przywitać wszystkich forumowiczów.

Po paru latach słodkiego baniaczka, przyszedł czas na pierwszą solniczke.

Jako, że w domu walala się mała kostka 30 litrów to czas wreszcie aby spełnić marzenia.

Start 13.01.2017

Akwarium 29x29x35

Fitracja HBL-701

Żywa skala 3,2 kg.

Na piasek jeszcze czekamy- powinien być pod koniec następnego tygodnia.

Zamówione 3 kg. ( bialo- różowy)

775dfaaad06361cb3246379050b1d7f1.jpg

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez yoyogi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakie media filtracyjne??? Ja ponad tydzień temu wystartowałem z kosteczką 42 l i suchą skałą. Dojrzewanie łagodne. Życzę powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili tylko gąbka i węgiel

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, yoyogi napisał:

W tej chwili tylko gąbka i węgiel

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka
 

Myślę, że będzie za słabo-dodaj jakąś sprawdzoną ceramikę. Dolej jakieś bakterię np. Seachm Stability lub coś innego według uznania, które wspomogą filtrację biologiczną.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, natan2012 napisał:

Myślę, że będzie za słabo-dodaj jakąś sprawdzoną ceramikę. Dolej jakieś bakterię np. Seachm Stability lub coś innego według uznania, które wspomogą filtrację biologiczną.

 

To tylko na początek, żeby pierwszy "syf" ze skały zebrało.
Ceramika już czeka na wrzucenie za pare dni. 

Edytowane przez yoyogi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2017 o 14:12, yoyogi napisał:

W tej chwili tylko gąbka i węgiel

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka
 

 

A to spoko jak ceramika czeka. Wciąż się zastanawiam czy nie dołożyć jakieś inne medium filtracyjne np seachem matrix lub purigen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na start bakterie, bakterie, bakterie i noga na nogę :)

 

powodzenia ;)


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, CNA napisał:

na start bakterie, bakterie, bakterie i noga na nogę :)

 

powodzenia ;)

Kolega startuje na żywej skałe, która ma już w sobie jakieś bakterie. Ja też startowałem na żywej skale i żadnych bakterii nie dawałem. Jakoś to wszystko zaskoczyło i żadnych plag nie było. Dojrzewanie przebiegło łagodnie, tylko po jakimś miesiącu od zalania pojawiło się trochę dino z którym sobie dość szybko poradziłem. Pierwsze bakterie dałem 1,5 roku po zalaniu i żadnych cudownych efektów nie zauważyłem. Jest wiele przykładów startowania akwarium bez dodawania bakterii. Podstawa to dobra żywa skała i cierpliwość. Moim zdaniem z bakteriami na starcie na żywej skale to jest tak " kolega dał, to ja też dam". Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, maciej01 napisał:

Kolega startuje na żywej skałe, która ma już w sobie jakieś bakterie. Ja też startowałem na żywej skale i żadnych bakterii nie dawałem. Jakoś to wszystko zaskoczyło i żadnych plag nie było. Dojrzewanie przebiegło łagodnie, tylko po jakimś miesiącu od zalania pojawiło się trochę dino z którym sobie dość szybko poradziłem. Pierwsze bakterie dałem 1,5 roku po zalaniu i żadnych cudownych efektów nie zauważyłem. Jest wiele przykładów startowania akwarium bez dodawania bakterii. Podstawa to dobra żywa skała i cierpliwość. Moim zdaniem z bakteriami na starcie na żywej skale to jest tak " kolega dał, to ja też dam". Powodzenia

a jak zwalczyłeś dino?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, CNA napisał:

a jak zwalczyłeś dino?

Ograniczyłem świecenie. Białe całkowicie wyłączone, a niebieskie na początku przez trzy dni paliły się 2 godziny. Potem co dwa dni przedłużałem o godzinę dłużej. Po tygodniu od wyłączenia białego światła zacząłem nim świecić od 2 godzin zwiększając o godzinę co dwa dni. I tak do pełnego cyklu święcenia i dino znikło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bakterie nie zaszkodzą ja przenosiłem zbiornik i też dawałem bakterie purigen dałbym w zależności od badań pierwszych wody podobnie phosguard .żywa skała ew ceramika ja purigen stosuje na zbicie NO3 potem wyciągam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bakterie zalane tylko na start. Mam nadzieję, że żywa skała że sprawdzonego źródła i woda z działającego akwarium zrobi resztę. W tej chwili NO2 na poziomie 0 a NO3 - 20 ( testy że słodkiego więc niemiarodajne) Poczekamy zobaczymy, nie ma pośpiechu. Jakie kolwiek zwierzaki wprowadzę dopiero za miesiąc. W tej chwili pojawiły się tylko małe białe robaczki "szalejace" po szybie.

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano dosypałem już piasek - Nature's Ocean Bio-Activ ® Live ™ Aragonite
Wieczorem wymiana wkładów w filtrze z gąbki na siporax i doleje trochę bakterii.

Zmieniłem też ustawienie skały wg projektu mojej żony.

Aktualnie akwarium wygląda tak: 
 

DSC_0245.JPG

Edytowane przez yoyogi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2017 o 03:23, kanio10 napisał:

Jeżeli można coś doradzić to usuń gąbkę z kaskady a w zamian za nią daj wate co kilka dni plukac w ro.

Gąbkę usunięta w momencie jak tylko piasek wsypałem. Teraz mam w jednej komorze ceramikę a w drugiej watę i grzałkę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie od zalania.

Pojawiły się pierwsze plagi

796c47779fdc23ed5b3a7c3f1a072508.jpg

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.