Skocz do zawartości
sky

odpieniacz STORM 100

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

dzisiaj dostałem odpieniacz z opisu i odrazu go podłączyłem do akwarium jak instrukcja nakazała, jednakże jest to moje pierwsze akwarium i odpieniacz i nie wiem czy wszystko dobrze, ale niesamowicie głośno jest po włączeniu odpieniacza do prądu, może trzeba poczekac jakiś czas żeby sie wszystko "ułożyło"? 

ewentualnie ma ktoś z was odpieniacze tej firmy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego odpieniacza,ale sprobuj odlaczyc pompe i wlozyc ja do jakiegos wiaderka z woda,jezeli bedzie glosna to mozna miec tylko nadzieje ze sie troche dotrze...Jezeli jednak w tym wiaderku bedzie chodzila cicho to halas pewnie pochodzi z zaciagania powietrza,wpada w jakis rezonans a wtedy najlepiej dlugi wezyk wywalic za okno,co spowoduje cisze,jak i stabilne PH...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zerknij na youtuba - są filmiki a jak nie planujesz rurki za okno to wykombinuj sobie jakiś tłumik

np z pojemnika "wapno w tabletkach" czy "pluszu"

plusssz-lady-107912.jpg

silencer-skimmer.jpg

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby taki tłumik jak na 2 obrazku jest w zestawie, tylko że mi wydaje się że to nie jest odgłos związany z powietrzem tylko z czymś innym, bo jak zakrywam tłumik palcem to ten dźwięk dalej jest

i czy w świeżym/5 tygodniowym gdzie jest tylko żywa skała i piasek, gdzie no2 wynosi 0 a no3 >=100, odpieniacz powinien się pienić czy raczej niekoniecznie ?

Edytowane przez sky (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mnie sie zdaje ze problemem moze byc pompa i warto pokazac to sprzedawcy...Jezeli chodzi o pienienie w nowym zbiorniku to jest tak ze trzeba troche czasu by odpieniacz wyczuc,woda jest nowa,odpieniacz nowy i zaczym zacznie poprawnie pracowac to moze minac troche czasu i tu potrzebna jest cierpliwosc...Inaczej pieni w nowym zbiorniku a inaczej w rocznym,gdzie juz go dobrze czujesz i potrafic wyregulowac w pare sekund...Dobry odpieniacz bedzie pienil nawet sama wode z sola,zawsze cos wyciagnie,jak to sie mowi ze odpienil by nawet kartke papieru...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. 

Mam taki odpieniacz i mój się docierał jakiś czas. Tak samo z ustawieniem piany będziesz musiał się pobawić zanim go wyczujesz. 

Mi zaczął pienić po ok. tygodniu pracy, więc cierpliwości.

Jakby zaczął Buczeć rytmicznie to cos dostało sie przed wirnik np. ślimak i zakłóca zassysanie wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam ten odpieniacz od miesiąca. Wg mnie fajnie pieni ( poniżej filmik ). Kwestia wyregulowania ( regulacja wysokością ) oraz odpowiednio ustawienia gabek żeby piana nie szła do akwarium. Ja jestem z niego zadowolony, na plus możliwość podłączenia większego baniaka do kubka.

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka


STOPKA.png.c14c9b2c9b32b2cf28cf2f90300f1a15.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.