Skocz do zawartości
wolan91

Balling i brak konsumpcji Ca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .  jestem w trakcie ustawiania pompy dozującej ( Balling Method ) oczywiście nie będę lał wszystkiego jak balling zaleca w równych dawkach bo to u mnie w akwarium równo nie schodzi , będę dodawał tylko to o schodzi no i tutaj pytanko .

Przed wczoraj miałem Kh 9,4 Ca 430ppm i Mg 1425ppm

wczoraj miałem          Kh 8,7 Ca 430ppm  i Mg 1380ppm

nastawiłem już pompę dozującą na kH bo strasznie szybko spada mam nadzieje jak dziś zrobię testy to będę miał dalej 8,7 .

Pytanie czy to normalne że wapń mi stoi w miejscu ?  wiem że jest jakaś zależność że jak jest za wiele magnezu to ustępuje konsumpcja wapienia ale według mnie mam wszystko w normie

 

akwarium SPS , zasolenie 1.025 temp 26,5 C no3 0,5  po4 0,03   korale rosną

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiary to ty sobie zrób w cyklu tygodniowym czyli 1 dnia nastepne 7 dnia. Wyniki dzielisz przez 7 i masz wiarygodne wartości.

KH ci leci bo zapewne poleciało PH przez brak dotępu do świeżego powietrza.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie pomiary che robić przez tydzień codziennie  co potwierdzi wyniki  ale z tym KH możliwe bo mam akwarium w pokoju w którym śpię i zapomniałem okno uchylić a rano duszno było strasznie

Edytowane przez wolan91 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek,

az sie boje pomyslec, skad wiedziales, ze u Dawida wczoraj rano bylo duszno i goraco. Nie rozgrzebujmy.:D W kazdym razie: respekt, ze tak szybko trafiles z diagnoza ! 

Dawid: kH mozesz smialo popuscic ponizej 8 i dopiero 7-7,5 nauczyc sie utrzymywac na stalym poziomie.

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale się uśmiałem :lol:

Myślisz że lanie Ballinga może nie pomóc gdyż KH będzie schodziło nieregularnie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.