Skocz do zawartości
baszurek

Jak podnieść NO3 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ z wyszukiwaniem jest nadal problem, a nie chce mi się przekopywać forum, pozwolę sobie założyć temat. Akwarium skończyło już rok, cały czas mam problem z glonami. NO3 niewykrywalne praktycznie od samego początku (salifert i colombo), PO4 salifertem niewykrywalne, colombo wskazuje na 0,02 - 0,03. Myślałem nad zbiciem PO4, ale niestety nie mam w sumpie miejsca na filtr przepływowy. Od jakiegoś czasu myślę więc o podbiciu NO3 do poziomu wykrywalności. Nie ukrywam, że najchętniej zrobiłbym to jakimś gotowym roztworem, znalazłem Colombo Nitrate plus? Używał ktoś? Jakie efekty?


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak stosować?


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest kalkulator do tego i tam za pomocą KNO3 albo NaNO3 wyliczy ci dawkę

proszę bardzo 

RR1.xlsx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Używałem NaNO3  68,5g rozpuszczone w  500ml podnosi  dla 100L o 1mg/l

Z wyczuciem radze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepne się troche do temetu, również mam no3 - 0, po4 - 4 testy salifera, również walczę z glonami już od miesięcy, najgorsze jest to że nic ich nie rusza, rwe jest troche lepiej ale wszystkiego nie usunę ręcznie, planuje podnieść no3, ale czy przy okazji nie dokarmie glonów? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze karm więcej po drugie ważny jest też poziom KH - żeby nie było zbyt niskie.

Ja mam odwrotny problem u siebie... prawie nie wykrywalne PO4 i wysokie poziomy NO3


[105 l] ReefMAX, start 20.04.2010 ::: 13kg LR, 9kg LS ::: Cyrkulacja Tunze 6025 ::: oświetlenie 3 x 24W + nocny LED

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=28572&n=last#bottom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@baszurekzobacz ten artykuł Testera. http://reefhub.pl/wspolczynnik-redfielda-zegnaj-cyjano/

Tam jest właśnie info o podbijaniu NO3 lub PO4 i kalkulator.


b502e8795b83189a88ee0374fc0240f2u929a809.png

Akwa: 100x55x60h, Sump: 70x45x45, 2xAI Hydra 26 + AI Director, Deltec SC1456, Ecotech Vectra M1, 2x RW-8, 1x RW-4, NP reducing biopellets
TM Syn-Biotic, Balling CZDA+AF Component Strong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,to już czytałem[emoji4]. Dopiero po napisaniu tematu zobaczyłem też,że w dziale chemia jest podpięty podobny. Zamówiłem już czysty NaNO3,zrobię roztwór,z tym że raczej nie będę bawił się w kalkulatory,zacznę od 1/2 czy 1/3 dawki. Na dłuższą metę pewnie będzie to upierdliwe,bo trzeba rozbić dawkę dzienną na 2 czy 3. Wprawdzie jest pokusa podpięcia pod pompę od balinga,ale raczej chyba się na taką odwagę nie zbiorę[emoji6] .

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie stosuj zadnych wynalazków po prostu dawaj więcej pokarmu !!! . A zaraz ci urośnie . Po co ci kombinowanie .

Kolego nie stosuj zadnych wynalazków po prostu dawaj więcej pokarmu !!! . A zaraz ci urośnie . Po co ci kombinowanie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karmię całkiem sporo,nie chcę jeszcze dodatkowo zwiększać,bo istnieje ryzyko wzrostu PO4.

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro znajdziesz NaNo3 najlepsza postac No3 do naszych zbiornikow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@baszurek: zastanawiam się, czy dobrym kierunkiem jest "sztuczne" podbicie samego no3, z uwagi na pożądaną w kontroli glonów zależność między no3, a po4. Przemyśl zastosowanie RED SEA No3:Po4-x , specyfik ten jest tak jak oczekujesz gotowcem, który zapewni odpowiedni balans między no3, a po4, używam tego z powodzeniem w połowie dawki zalecanej przez producenta dawkując rano, wieczorem leję bakterie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Jak zajdzie potrzeba zawsze podnoszę NO3 lub PO4 w podobny sposób, zgodnie z kalkulatorem. Jeszcze nigdy nic złego się nie stało. Oczywiście trzeba robić to delikatnie. Dla przykładu jak w moim akwarium mam PO4 0,05 a NO3 0 to podnoszę NO3 o 0,2 przez trzy dni i po temacie. Od dłuższego czasu borykam się z problemem zerowego NO3, gdy PO4 zaczyna rosnąć to podaje NO3 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokarmem szybciej podniesie się PO4 niż NO3

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@baszurek: zastanawiam się, czy dobrym kierunkiem jest "sztuczne" podbicie samego no3, z uwagi na pożądaną w kontroli glonów zależność między no3, a po4. Przemyśl zastosowanie RED SEA No3:Po4-x , specyfik ten jest tak jak oczekujesz gotowcem, który zapewni odpowiedni balans między no3, a po4, używam tego z powodzeniem w połowie dawki zalecanej przez producenta dawkując rano, wieczorem leję bakterie. 


Przy zerowym NO3 nic to nie da,tak samo jak VSV czy wódka.

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.