Skocz do zawartości
grzegorz.k

1000L na wiejskiej wodzie

Rekomendowane odpowiedzi

A nie mówiłem zostaw sobie lampę? Pięknie to wygląda. Jak chcesz zwiększyć efekt fluo to włóż 2x actinic i będzie bajkowo pięknie. 

Niebieskie świetlówki możesz wymieniać z powodzeniem co 2 lata więc koszta nie są duże.

Jak możesz to zrób kilka ujęć ale prostopadle do szyby akwa. :rolleyes:


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Jacek56 napisał:

A nie mówiłem zostaw sobie lampę? Pięknie to wygląda. Jak chcesz zwiększyć efekt fluo to włóż 2x actinic i będzie bajkowo pięknie. 

Niebieskie świetlówki możesz wymieniać z powodzeniem co 2 lata więc koszta nie są duże.

Jak możesz to zrób kilka ujęć ale prostopadle do szyby akwa. :rolleyes:

Jak dodam aktyniczne to jeszcze bardziej fluo będzie a już jest bardzo. Zdjęcia postaram się ale przy tym świetle to nie łatwe, kolory wpadają w niebieski.

po za tym nie ma co fotografować :Blush2

skąd ten pomysł żeby niebieskie świetlówki wymieniać co dwa lata? Trzymam rok i już miałem stracha że palą się na darmo bo waty lecą a światło nie przydatne. Jak założyłem nowe to widać było sporą różnice w z jasności...

Godzinę temu, @Beti napisał:

Klasa I

te litry to moje marzenie:D

Grzesiu fantastyczny zbiornik.:czapkizgłów:)

Dziękuje sporo mi do Twojego ale po tylu latach z morszyzną uczę się coraz bardziej cierpliwości :) 

Po za tym mam czas, zbiornik stoi, można eksperymentować, obserwować, ale przede wszystkim się nim cieszyć. Ostatnio naszło mnie na ryby, ależ jest gatunków o których nigdy nie wiedziałem. Myśle o powiększeniu kolekcji ślizgów i wargaczy, no i może jeszcze jeden pokolec.. ostatnio doszedł naso vlamingi - urocza rybka :wub:

no i próbuje z tubkami i różnymi rico, piękne koraliki. Ostatnie zdjęcie to gąbki, przyznaje to moja duma, cudowna skała! Kilka kolorów gąbek: żółte, różowe, fioletowe, granatowe i białe - cudo, zdjęcia tego nie oddają ale jest ich masa i sama skała jest dla mnie zachętą żeby się nie poddawać 

49533298-9F34-4467-8955-213D6907C580.jpeg

ABE262C8-4D92-48D4-8048-6004A99700D2.jpeg

E5EBF748-BD97-40F7-958F-5D8FA6390E92.jpeg

E92FAC02-C0B5-43AB-B25B-F3EED425F742.jpeg

8FA74061-6775-4364-B27C-0C8DB61D1BAA.jpeg

I wspominany naso :wub:

D9A1D9F7-B2A7-4C2A-A341-FB6C0A1AF8C3.jpeg

1FB5F028-F4F7-454B-BCE1-B98D06761833.jpeg

5CA57C32-D88A-4C54-B464-D0E2C8049821.jpeg

Edytowane przez grzegorz.k (wyświetl historię edycji)

250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, grzegorz.k napisał:

 

Myśle o powiększeniu kolekcji ślizgów i wargaczy, no i może jeszcze jeden pokolec.. ostatnio doszedł naso vlamingi - urocza rybka :wub:

 

Oglądałeś? 

Koncentrujesz się na mniej wymagających, pod względem światła, koralowcami stąd to moje stwierdzenie. Ja ostatnio wymieniłem połowę świetlówek i nie zauważyłem żadnej różnicy w jasności w porównaniu do rocznych. Gratuluję wzroku.

Slizgi chyba się nie tolerują w akwarium. Co do pokolcy to nie rozumiem tego pędu aby stwarzać problemy w akwarium. Mam 4 zoltki w 1450 ltr i 2 borsuki , wiecznie się tłuką i przeganiają. Wargacze są piękne ale też trzeba mocno uważać. Rok temu wpuściłem dwa, pływały zgodnie i miesiąc temu jeden zagonił kolegę na śmierć.

Robienie zdjeć w niebieskim świetle nie stanowi problemów gdy używasz filtrów .


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Jacek56 napisał:

Oglądałeś? 

Koncentrujesz się na mniej wymagających, pod względem światła, koralowcami stąd to moje stwierdzenie. Ja ostatnio wymieniłem połowę świetlówek i nie zauważyłem żadnej różnicy w jasności w porównaniu do rocznych. Gratuluję wzroku.

Slizgi chyba się nie tolerują w akwarium. Co do pokolcy to nie rozumiem tego pędu aby stwarzać problemy w akwarium. Mam 4 zoltki w 1450 ltr i 2 borsuki , wiecznie się tłuką i przeganiają. Wargacze są piękne ale też trzeba mocno uważać. Rok temu wpuściłem dwa, pływały zgodnie i miesiąc temu jeden zagonił kolegę na śmierć.

Robienie zdjeć w niebieskim świetle nie stanowi problemów gdy używasz filtrów .

Nie oglądałem, ciekawe doświadczenie ale wyszło ok 15% spadku mocy to sporo...

Co do ślizgów to już mam esceniusa bicolor i lineatus od początku świetnie się dogadują, dlatego myśle jeszcze o wpuszczeniu midiasa.

o wargaczsch to jak czytam to zależy od gatunków, te mniejsze jak helichoeresy się raczej tolerują, mam sporo kryjówek w skale więc nie powinno być problemu, gorzej obawiam się żeby nie wyskakiwały ale mam spore wzmocnienia i lampę więc liczę na to że mi się uda ;)


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To te ukwiały odemnie ? Jak tak to mega urosły :D 


8b6ea421320dd9fcf9d516e867b9abe7u1767a1598

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, fidelart napisał:

To te ukwiały odemnie ? Jak tak to mega urosły :D 

Tak :) jeden nawet się podzielił ;) 

4 godziny temu, kierowca napisał:

Witam. Jakie tam masz świetlówki ?

Obecnie 5xblueplus 1xpurpleplus

Trzymajcie kciuki za moje wargacze

 

 

 

Edytowane przez grzegorz.k (wyświetl historię edycji)

250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, grzegorz.k napisał:

Trzymajcie kciuki za moje wargacze

 

Sporo ich tam, jak narazie widzę grzeczne i się nie gonią :) super to wygląda.

Masz siatkę albo wysoką koronę ? bardzo skoczne ryby wysoko skaczą.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Ura napisał:

 

Sporo ich tam, jak narazie widzę grzeczne i się nie gonią :) super to wygląda.

Masz siatkę albo wysoką koronę ? bardzo skoczne ryby wysoko skaczą.

 

Po bokach wzmocnienia, na środku lampa i z trzech stron ściana. Zostaje jeden bok i zastanawiam się nad siatką. 

Edytowane przez grzegorz.k (wyświetl historię edycji)

250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.01.2019 o 13:34, grzegorz.k napisał:

Po bokach wzmocnienia, na środku lampa i z trzech stron ściana. Zostaje jeden bok i zastanawiam się nad siatką

 

Siatka dobrze dopasowana jest najbezpieczniejsza, wiele razy uratowała moje ryby, wcześniej średnio raz na miesiąc ratowałem rybę z podłogi, a wargatek jak go weźmiesz na rękę to potrafi tak ugryźć tym dziobem swoim że rana zostaje :( boli .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Ura napisał:

 

Siatka dobrze dopasowana jest najbezpieczniejsza, wiele razy uratowała moje ryby, wcześniej średnio raz na miesiąc ratowałem rybę z podłogi, a wargatek jak go weźmiesz na rękę to potrafi tak ugryźć tym dziobem swoim że rana zostaje :( boli .

wczoraj ratowałem z podłogi już jednego i od razu po tym zabezpieczyłem akwarium ;)


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczyniłem trochę zmian.

1. Wymiana lampy, zamiast powermodule 8x80 (która była świetna ale grzała mi zbytnio zbiornik i sporo światła uciekało w komin) jest DIY 4x54 + 2x120cm orphek bluesky bar + AMCube50 (dla blików)

2. Zacząłem lać pełnego Ballinga, wcześniej tylko Ca i kh

3. Doszedł kolejny wargacz Cirrhilabrus solorensis :wub:.

w tej chwili są:

cirrhilabrus esquistrus

cirrhilabrus solorensis

halichoerer hortulantus

halichoeres chloropterus

thallosoma lunare

jeszcze poluje na: Anampses meleagrides 

Z pokolcy udało mi się wpuścić lineatusa, co prawda to osobnik który mrożonek nie rusza ale jest sporo roboty na szybach i skale bo inne pokolce są leniwe, jedzą tylko mrożonki i płatki. Białobrody ganiał lineatusa kilka dni a po miesiącu już nawet nie zwracają na siebie uwagi :clapping

Obecny stan pokolcy (lista zamknięta już)

naso vlamingii

zebrasoma flavescens

zebrasoma xanrhurum

acanthurus lineatus

acanthurus leucoaternon

pare fotek i filmik (pod tym światłem niestety zdecydowanie trudniej zrobić dobre ujęcia)

 

8D896691-0A11-487C-BC3F-F7EEBE78E3FC.jpeg

AFA41BEB-7893-4B61-9BD2-0F45784ABEE5.jpeg

3BFBF69B-D861-4CC6-BF5F-868D6588227C.jpeg

CCF6EFEB-7E13-417D-8680-196B1B6C697D.jpeg

Edytowane przez grzegorz.k (wyświetl historię edycji)

250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiło się niebiesko:) Dzisiaj  trochę  cieplej na dworze i włączyły się w moim akwarium wentylatory do chłodzenia, już dawno ich nie słyszałem.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę Grzesiu że polubiłeś wargacze ... ja również.

Właśnie od trzech dni pływa u mnie A.meleagrides - czyli mamy podobne gusta.

U mnie pływają i te mogę śmiało polecić do wspólnego trzymania ...

H.chrysus

H.leucoxanthus

C.exquisitus ( dwa samce! )

P.flavianalis

M.ornatus

M.meleagris

A.meleagrides

L.dimidiatus

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, grzegorz.k napisał:

Z pokolcy udało mi się wpuścić lineatusa, co prawda to osobnik który mrożonek nie rusza ale jest sporo roboty na szybach i skale bo inne pokolce są leniwe, jedzą tylko mrożonki i płatki.

A je coś innego ?  Chociaż płatki?

 

Pytam, bo zdarzają się osobniki które nic innego nie ruszają, skubią na ślepo skałę... chudną i skubią i.... :( 

Lineatusy są ciężkie pod tym względem, miałem osobniki które jadły mrożonki i nic innego. Aktualnie mam w 6000L takiego, który je tylko nori i nic innego, oczywiście skubie skały cały czas, a baniak duży to może sobie do woli.

Były też i takie, które po zakupie skubały skałę nie zwracając żadnej uwagi na pokarm, takie długo nie żyły. To piękne pokolce, ale uparte i trudne. Jak się oswoi, to agresja może przerastać akwarystę, a jest bardzo zawzięty :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, R.I.P napisał:

Widzę Grzesiu że polubiłeś wargacze ... ja również.

Właśnie od trzech dni pływa u mnie A.meleagrides - czyli mamy podobne gusta.

U mnie pływają i te mogę śmiało polecić do wspólnego trzymania ...

H.chrysus

 H.leucoxanthus

C.exquisitus ( dwa samce! )

P.flavianalis

M.ornatus

M.meleagris

A.meleagrides

L.dimidiatus

PK

a jak z mieszkańcami? polują na krewetki, ślimaki i kraby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, R.I.P napisał:

Widzę Grzesiu że polubiłeś wargacze ... ja również.

Właśnie od trzech dni pływa u mnie A.meleagrides - czyli mamy podobne gusta.

U mnie pływają i te mogę śmiało polecić do wspólnego trzymania ...

H.chrysus

H.leucoxanthus

C.exquisitus ( dwa samce! )

P.flavianalis

M.ornatus

M.meleagris

A.meleagrides

L.dimidiatus

PK

Pawle piękna kolekcja :czapkizgłów:)możesz podzielić się jak zakrywasz zbiornik i czy masz faktycznie te 5cm piasku? U mnie piasek to tylko dekoracja, jest go dosłownie kilka mm... Ryby mają dużo skały i kryjówek i jakoś sobie radzą ale wiadomo chce się dla nich jak najlepiej. Nie będzie jak w domu wiadomo ale chciałbym dać im jak najwięcej komfortu :)

Twoje wargacze widzę że wszystkie raczej z tych co nie rosną za duże, boje się trochę o thellasomę..,  jak ją brałem w sklepie to nie mogliśmy określić gatunku, byłem przekonany że to jakiś helichoeres.. :) 

 

2 minuty temu, Raffy14 napisał:

A je coś innego ?  Chociaż płatki?

 

Pytam, bo zdarzają się osobniki które nic innego nie ruszają, skubią na ślepo skałę... chudną i skubią i.... :( 

Lineatusy są ciężkie pod tym względem, miałem osobniki które jadły mrożonki i nic innego. Aktualnie mam w 6000L takiego, który je tylko nori i nic innego, oczywiście skubie skały cały czas, a baniak duży to może sobie do woli.

Były też i takie, które po zakupie skubały skałę nie zwracając żadnej uwagi na pokarm, takie długo nie żyły. To piękne pokolce, ale uparte i trudne. Jak się oswoi, to agresja może przerastać akwarystę, a jest bardzo zawzięty :) 

Nie, nic kompletnie,  tylko skały i szyby zeskrobuje. Już czytałem o takich przypadkach, w dużych zbiornikach dają radę a u mnie naprawdę ma co robić :) Jestem dobrej nadziei :thumbup:

Co do agresji to narazie łagodna ryba ale nie strachliwa ;) 

Bardzo chciałem mieć je oba, zobaczymy co z tego będzie. 

Co do norii to moje średnio jedzą z klipsa, nigdy ich nie uczyłem, może dlatego. Spirulinę podaję w płatkach. 

25 minut temu, norbi2222 napisał:

Zrobiło się niebiesko:) Dzisiaj  trochę  cieplej na dworze i włączyły się w moim akwarium wentylatory do chłodzenia, już dawno ich nie słyszałem.

Lubię niebiesko, korale też widzę nie potrzebują białego, co prawda jest opcja wymiany świetlówki na białą (obecnie 3 niebieskie i 1 purpleplus) a te belki orpheka to typowy royalblue, na żywo fajnie podbija fluorescencje i delikatne bliki daje.

Lampa grzeje mniej ale i tak dobowe wachnięcia przy rozszczelnionych całą dobę oknach to 1stopień, to tylko pół stopnia mniej niż 8x80 jak miałem w T5, teraz w watach mam tylko 450w z czego T5 to tylko 208Watt...


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piotrs - miałem H.marginatus i on na 100%  kosił małe ślimaki.

Z pozostałymi to raczej nie ma obaw , są zbyt małe na dorosłe debeliusy.

Wielokrotnie widzę jak H.leucoxanthus nosi w pysku odnóża malutkich wężowideł więc chyba je podjada.

Grzesiu - aż wstyd napisać - nie mam ani milimetra piasku. Ryby śpią centralnie na gołej szybie , w rurkach , pod kamieniami  itp. zakamarkach.

Zamówiłem ostatnio Anampses lineatus i meleagrides ... przyszedł tylko meleagrides - byłem święcie przekonany że rośnie mniejszy ... coś sobie źle skojarzyłem przy zamówieniu.

Aby ryby nie wyskakiwały mam akwarium nakryte szybą 3mm.

...  w planach jest jeszcze kilka wargaczy ale mimo zamówienia nie przychodzą :)

PK

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, R.I.P napisał:

piotrs - miałem H.marginatus i on na 100%  kosił małe ślimaki.

Z pozostałymi to raczej nie ma obaw , są zbyt małe na dorosłe debeliusy.

Wielokrotnie widzę jak H.leucoxanthus nosi w pysku odnóża malutkich wężowideł więc chyba je podjada.

Grzesiu - aż wstyd napisać - nie mam ani milimetra piasku. Ryby śpią centralnie na gołej szybie , w rurkach , pod kamieniami  itp. zakamarkach.

Zamówiłem ostatnio Anampses lineatus i meleagrides ... przyszedł tylko meleagrides - byłem święcie przekonany że rośnie mniejszy ... coś sobie źle skojarzyłem przy zamówieniu.

Aby ryby nie wyskakiwały mam akwarium nakryte szybą 3mm.

...  w planach jest jeszcze kilka wargaczy ale mimo zamówienia nie przychodzą :)

PK

 

 

anampses lineatus jest u mnie od niedawna, malutki jeszcze ale szpera non stop po skale i je mrozonki, jednak widac ze jak za malo piasku jest w danej czesci akwa to stresuje sie i szuka dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, R.I.P napisał:

piotrs - miałem H.marginatus i on na 100%  kosił małe ślimaki.

Z pozostałymi to raczej nie ma obaw , są zbyt małe na dorosłe debeliusy.

Wielokrotnie widzę jak H.leucoxanthus nosi w pysku odnóża malutkich wężowideł więc chyba je podjada.

Grzesiu - aż wstyd napisać - nie mam ani milimetra piasku. Ryby śpią centralnie na gołej szybie , w rurkach , pod kamieniami  itp. zakamarkach.

Zamówiłem ostatnio Anampses lineatus i meleagrides ... przyszedł tylko meleagrides - byłem święcie przekonany że rośnie mniejszy ... coś sobie źle skojarzyłem przy zamówieniu.

Aby ryby nie wyskakiwały mam akwarium nakryte szybą 3mm.

...  w planach jest jeszcze kilka wargaczy ale mimo zamówienia nie przychodzą :)

PK

 

 

Anampses w akwarium chyba nie dorasta aż tak duży, mam nadzieje że thalassoma też nie :)

Ja zamówiłem a.meleagridesa i c.solorensis ale Anampses miał może 5cm i ledwo dychał. Myśle że za malutki na import niestety był, jakkolwiek będę i tak próbował.

Czy przykrycie szybą zbiornika nie utrudnia parowania wody i nie robi problemów z ph?


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, grzegorz.k napisał:

Anampses w akwarium chyba nie dorasta aż tak duży, mam nadzieje że thalassoma też nie :)

Ja zamówiłem a.meleagridesa i c.solorensis ale Anampses miał może 5cm i ledwo dychał. Myśle że za malutki na import niestety był, jakkolwiek będę i tak próbował.

Czy przykrycie szybą zbiornika nie utrudnia parowania wody i nie robi problemów z ph?

ja mam z ogniwa weglowego 3mm, nie odkształca sie. dziury porobilem w nim i jest ok:anampsesa widzialem w akwarium to 12-13 cm miał az sie zdziwilem wielkoscia bo moj ma z 4 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piotrs -  nawet miałem napisać że nie jest to piękny widok i że ryby się wtedy  bardzo męczą ... ale z biegiem czasu  odpuszczają.

Ja też swojego Anamses'a  dostałem w fatalnej kondycji ale jakoś dał radę ...

U mnie ph zawsze powyżej 8.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, R.I.P napisał:

piotrs -  nawet miałem napisać że nie jest to piękny widok i że ryby się wtedy  bardzo męczą ... ale z biegiem czasu  odpuszczają.

Ja też swojego Anamses'a  dostałem w fatalnej kondycji ale jakoś dał radę ...

U mnie ph zawsze powyżej 8.

PK

a karmisz go czym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj próbowałem lasonogi i artemie ... niestety mało się nimi interesował. Ale widzę że coś skupie z szyb.

Ale nie martwię się tym w ogóle - Macropharyngodon'y nie jadły mi dwa tygodnie a teraz za jedzeniem wyskakują ze zbiornika.

Trzeba być wytrwałym i cierpliwym w aklimatyzacji wargaczy.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.