Skocz do zawartości
brzydzi

uciekające ślimaki

Rekomendowane odpowiedzi

Post bardziej jako ciekawostka. Mianowicie czy ktoś spotkał się z taką przypadłością ślimaków - m.in. turbo, że wyłażą z akwarium nocą :). U mnie co rano syn zbiera z podłogi kilka sztuk i wrzuca je ponownie do akwa. raczej mają co jeść, a przecież w akwa nie są za karę :) Na pewno problem rozwiązała by korona, ale jakoś akwa bez niej teraz mi się podoba. Woda nie sięga górnej krawędzi akwarium, jest około 4 cm suchej szyby a i tak ślimory dają dyla. Może ktoś miał podobną przypadłość :)

 

pozdro Grzegorz 
 


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezła sprawa; u mnie Trochus lubi sobie "prawie wychodzić" i kto wie, czy na spacer by nie poszedł gdyby nie korona. Za to w słodkowodnym często wychodziły na spacer ślimaki i raz nawet krewetka.


Keep calm and keep swimming.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie turbo też jeden uciekł, niestety znalazłem go za późno. Zszedł za akwarium i nie zdołał wrócić. One mają jakąś taką tendencję do panoszenia się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem, że  po zgaszeniu światła moja Olivka zaczynała się wspinać w stronę światła bijącego z lamki led która miała być oświetleniem nocnym. Nie wiem czy to z tego powodu ale zawsze wychodziła w tym rogu gdzie padało światło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mam baniak z pokrywą ale ślimaki często włażą do góry. Najczęściej przechodzą do panelu ale nie zauważyłem by którykolwiek za długo siedział w suchym miejscu. Poza tym łażą tylko Collumbelle. Turbo nie są skłonne do takich spacerów.


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.