Skocz do zawartości
witek2000

Fiji Man Made Rock

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Koledzy stawiam zbiornik i chcialbym uzyc w nim skaly sztucznej/suchej.

Zastanawiam sie nad :

a) Fiji Man Made Rock (Reef Rock 2.1 Walt Smith)

Czy ktoś stosował tą skałe u siebie -szukam opini na jej temat...

b)Real Reef Rock - o tej skale juz troche wiem ...

 

Którą z tych skal byscie polecali ? Slyszalem ,ze są to skaly porównywalne ...

Bede wdzieczny za kazde info -zwlaszcza na temat skaly z pkt a.

 

pozdrawiam

W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witek..jak dobrze popatrzysz w sieci to po naszej prawej stronie Wisły znajdziesz Real Reef Rock raptem 6 złotych drożej od tej Fiji Man Made Rock. 

Szczerze, dla mnie ta skała Fiji jest za jednolicie ubarwiona. Miałem zbiornik na RRR, kolejny napewno też bym na niej postawił.  Bardzo ładnie się układa, jest bardzo porowata..no i te odcienie różu, fioletu i bordo :)

Ogólnie chyba u nas Fiji to nowość..dlatego też i ciężko coś powiedzieć więcej. Pewnie jak będe w pobliżu to wpadne do Tomka i osobiście ją obejrze. 


Cytuj

 

100x50x50 bez sumpa,

oświetlenie 2x60W led DIY,

odpieniacz Deltec MCE 600,

cyrkulacja Jebao RW8 + Tunze 6025,

20kg real reef rock + 5kg live rock.

Sól i ewentualne dodatki do wody - Colombo :)

Link do bańki;

http://nano-reef.pl/topic/77781-banka-huberta-250-low-tech/page__st__20#entry791962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mam zbiornik  RRR , co do Fiji to rzeczywiście jest to nowość. Na sucho prezentuje się dość ładnie, ciekawe jak zalana w zbiorniku, bo pod światłem na pewno będzie trochę inaczej. Póki co jeszcze nikt nie pokazał na tym zbiornika, ale ktoś musi być pionierem ......


Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zakupiłem skałe od Tomka ale Fiji Shelfs płyty i są super ta o której piszesz tez nie źle wyglądała jak oglądałem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ogladalem ja u Tomka i wywarla na mnie b.dobre wrazenie ...pytanie czy warto ja kupic zamiast RRR (to tylko/az 6 PLN roznicy)....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witek..a ile Ty tej skały potrzebujesz ?

Ja Ci powiem tak..jak szukałbym suchej skały bez kolorków to brałbym tą Fiji po 30 zł. Jeżeli natomiast z " kolorkami " to te 6 zł i ilość skały nie przekraczałaby 100 kg to tylko RRR. 

Macałeś RRR dla porównania ? Tak jak ktoś wcześniej napisał..zrobisz jak chcesz, możesz zostać pionierem tej skały w naszym kraju ;)

Jeżeli ją zakupisz i będziesz miał " lajtowy " start jaki ja miałem na RRR to co tu ukrywać..prawdopodobnie przekonasz mnie aby tą wielokrotność 6 zł przeznaczyć na przyjemniejsze rzeczy. 

 

 


Cytuj

 

100x50x50 bez sumpa,

oświetlenie 2x60W led DIY,

odpieniacz Deltec MCE 600,

cyrkulacja Jebao RW8 + Tunze 6025,

20kg real reef rock + 5kg live rock.

Sól i ewentualne dodatki do wody - Colombo :)

Link do bańki;

http://nano-reef.pl/topic/77781-banka-huberta-250-low-tech/page__st__20#entry791962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.