Skocz do zawartości
lukaszra

Hydraulika ... systemy i ceny

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

czy ktos stosował u siebie inny system rur hydrauliki niż te chyba najpopularniejsze w tej chwili siwe dostępne np w erybce ?

bo jak widzę że łuk średnicy 32 kosztuje 25 zł za sztukę to sie zastanawiam czy ktoś się przypadkiem nie pomylił ,,,

może ma ktoś z Was coś wypróbowane ,, albo może jakaś inna strona z hydraulika ,,, na Yt np widać bardzo ciekawe przejsciowki na malłe węże ,, 

jeśli macie jakieś pomysły napiszcie proszę ..

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos w innym temacie pisal ze sa kozak

skiper  pw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie rozumiem polskich cen. Przeloty zbiornikowe do innych zastosowań np: w rolnictwie ich ceny nie przekraczaja 10zł a do akwa ceny z kosmosu. Niestety te rolnicze od zbiorników np opryskiwacza całkiem inna budowe i wymiary maja i nie pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, skiper napisał:

 

2 godziny temu, lukaszra napisał:

ktos w innym temacie pisal ze sa kozak

skiper  pw

 

Kupowałem identycznie przeloty. Miałem bardzo fajną niespodziankę rano jak wstałem. - jakies 2-3 cm wody na podłodze.Osobiście już nigdy nie kupie tanich przelotów za 2 $. Zrywanie podłogi i likwidacja akwarium na ten czas kosztowało mnie troche więcej niż zaoszczędzenie 100 zł na hydraulice,ale to jak kto woli ;)


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale jak ?? jesli byla by to wina przelotu i by puszczal to by ci po rurze lecialo przecie do sumpa ,,,, czy ja zle mysle 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zamierzam zasilikonować na stałe wiec głowa spokojna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, wassilllo napisał:

 

 

Kupowałem identycznie przeloty. Miałem bardzo fajną niespodziankę rano jak wstałem. - jakies 2-3 cm wody na podłodze.Osobiście już nigdy nie kupie tanich przelotów za 2 $. Zrywanie podłogi i likwidacja akwarium na ten czas kosztowało mnie troche więcej niż zaoszczędzenie 100 zł na hydraulice,ale to jak kto woli ;)

Proszę wytłumacz jak do tego doszło  , pękł  ? . Bo nie widzę możliwości innej  chyba że jakimś cudem uszczelka przecieka  (wada /nadlewka  czy coś innego )

 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym przelocie uszczelka zaczęła totalnie przeciekać - strumyk wody ,a w drugim przelot pękł w miejscu łączenia z rurą idącą do sumpa.

PS. było to gdzieś po tygodniu od zalania,a nie odrazu

Edytowane przez wassilllo (wyświetl historię edycji)

..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wina tzw. polskich cen - tak jak ktoś napisał powyżej. Hydraulika PVC-u pomijając oczywiście kształtki produkcji chińskiej sa poprostu dosyć drogie w zakupie.
Dodatkową sprawą jest fakt, że kształtki o śr. np 16 mm mogą być sporo droższe od 20mm - w niektórych typach kształtek są po prostu mniej popularne w sprzedaży i wytworzenie ich jest mniej rentowne dla producenta.
Oczywiście można próbować sprowadzać z CHRL ale ja już się na tym sparzyłem i nie polecam. Swego czasu zapragnąłem białych dwuzłączek typu BOD, które są trudno dostępne na rynku. Dostałem towar, który nadawał się do kosza - koszmarna jakość wykonania, cieknące oringi oraz podkalibrowność kształtek w stosunku do rur kwalifikowała towar do przeznaczenia na straty.  I to była cała oszczędność...


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak już to może jakieś namiary na trzy przeloty i trochę rurek , bo widzę niezły rozpieprz cenowy .A mnie przypiliło i nie wyczekam tych 2 -3 tygodni z aliex .(mimo że już kupione) 

Komin w 80 L wiec najcieńsze cos 2 x 20 i 1 x 25 .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.