Skocz do zawartości
ReefHub

Nowy test soli

Rekomendowane odpowiedzi

Ponad dwa lata temu na portalu Reefhub.pl popełniliśmy test (http://reefhub.pl/test-soli-drugie-starcie/) w którym w szranki staneło kilka rodzajów soli akwarystycznych. Temat okazał się bardzo interesujący, a artykuł jest jednym z najczęściej odwiedzamych tekstów na całym portalu. Zaraz po publikacji, wiele osób oferowało mi wsparcie i namawiało na kontynuowanie testu z nowymi rodzajami soli. Z pewnych względów nie mogłem powtórzyc testu od razu. Jednak w wiadomościach od Was często nawiązujecie do kontynuacji tych badań. Zdecydowałem się więc wykonać kolejny test. Tym razem na poniższych solach (już je mam):

Microbe Lift

Colombo

Royal Nature

AF probiotyczna

Instant Ocean

Jeśli chcielibyście wspomóc projekt o kolejne sole, proszę o emaila na kontakt@reefhub.pl

 

PS - pamietajcie o glosowaniu finałowym na TOTM 2016 - głosujecie do końca stycznia

http://reefhub.pl/glosowanie-finalowe/

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było, jakby w teście znalazła się sól Kordon Coral Sea Complete dostępna w akwarystyczny24. Tym bardziej że cenowo wypada całkiem nieźle, a informacji o niej jak na lekarstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam soli kordon od długiego czasu. zawsze byłam zadowolona. Ostatnio na promocji kupiłam większe opakowanie i trochę mi skamieniało.Co najgorsze i dziwne teraz bardzo intensywnie śmierdzi formaliną. Zastanawiam się co jest grane i jak to możliwe?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszło PW - sprawdźcie katalog SPAM :)


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reef Salt od AF byłaby dobrym kandydatem. To dość często stosowana sól. Jestem ciekaw jej wyników. Oraz Preis Meersalz.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chętnie bym zobaczył ATM Hot Salt w teście. 


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, katani napisał:

Reef Salt od AF byłaby dobrym kandydatem

A poprzedni test przeczytałeś? Była tam AF Reef Salt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może udałoby się zbadać sól od Korallen Zucht ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze kenta i preisa ;p


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, rafal.gorzow napisał:

A poprzedni test przeczytałeś? Była tam AF Reef Salt.

Hey,

Czytałem, ale od tamtego tekstu upłynęło nieco wody w Wiśle, po drugie to jest to z moich obserwacji sól bardzo często używana, po trzecie pojawiło się parę negatywnych opinii więc takie badanie byłoby bardzo poglądowe.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że autorowi nie chodziło żeby wymieniać tu wszystkie sole na świecie. Raczej o wspomożenie projektu.

Niech kupi jeden z drugim wiadro soli, wyśle do testów a nie wspaniałomyślnie wymieniać nazwy, jakie sie by chciało zobaczyć w teście.


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarek sol to male piwo a gdzie wszystkie testy i czas na to?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe co ta af probiotyczna będzie miala na pokrywce:detective::D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem wyników soli ATI. To może by tak wszyscy na testy zrobili by zrzutę [emoji3][emoji3] a ci którzy chcą zbadać sól to wyślą do testów [emoji6]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

11 godzin temu, ReefHub napisał:

Ponad dwa lata temu na portalu Reefhub.pl popełniliśmy test (http://reefhub.pl/test-soli-drugie-starcie/) w którym w szranki staneło kilka rodzajów soli akwarystycznych. Temat okazał się bardzo interesujący, a artykuł jest jednym z najczęściej odwiedzamych tekstów na całym portalu. Zaraz po publikacji, wiele osób oferowało mi wsparcie i namawiało na kontynuowanie testu z nowymi rodzajami soli. Z pewnych względów nie mogłem powtórzyc testu od razu. Jednak w wiadomościach od Was często nawiązujecie do kontynuacji tych badań. Zdecydowałem się więc wykonać kolejny test. Tym razem na poniższych solach (już je mam):

Microbe Lift

Colombo

Royal Nature

AF probiotyczna

Instant Ocean

Jeśli chcielibyście wspomóc projekt o kolejne sole, proszę o emaila na kontakt@reefhub.pl

 

PS - pamietajcie o glosowaniu finałowym na TOTM 2016 - głosujecie do końca stycznia

http://reefhub.pl/glosowanie-finalowe/

 

 

 

 

Które sole z RN i ML macie do testów ? Czarne ?

 

Co do głosowania na baniaczek roku to się opiera na zaufaniu bo wystarczy modem lub telefon i można klepać głosy.. :/ 


1. Akwarium 95x70x60 | Sump 65x35x37 | Pompa Jebao dcs 4000 | Jebao RW8 x 2 | Odpieniacz deltec sc 1456 | Lampa LED DSuny 4 panele x 40 LED 3w + T5 2x39w | Reaktor Bubble-Magus CR120WP zasyp ARM | Milwaukee Instruments pH SMS 122 | AT R Doser Milestone 6 | PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Glonowy" + PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Media" na pompie DC3000 | Dolewka PS Sentry ATO

 

Link: http://nano-reef.pl/..._20#entry872225

90b67987de6d96d3807ab58d2d91ebebu287a684.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, LTo napisał:

 

Które sole z RN i ML macie do testów ? Czarne ?

 

Co do głosowania na baniaczek roku to się opiera na zaufaniu bo wystarczy modem lub telefon i można klepać głosy.. :/ 

Powiedz mi jak to zrobić? To może jeszcze wygram:D

 

Ps. Mogę przesłać próbkę Red sea coral pro do testów, jeszcze jestem ciekaw BT sps 

Edytowane przez Moljzesz (wyświetl historię edycji)

39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można przesyłać próbki, to ja też mogę oczywiście przesłać, wraz z numerem partii i daty zakupu. Chętnie też bym się dorzucił na patronite na kolejne testy jeśli powstałby taki projekt na pokrycie kosztów zakupu, bo rozumiem, jeśli z różnych powodów badane będą tylko świeżo otwarte na miejscu opakowania soli.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przesyłanie próbek z własnego wiaderka nie ma sensu. Po pierwsze, badana jest higroskopijność produktu, więc musi to być świeżo otwarte wiaderko. Po drugie sól podczas przesypywania jej do innego pojemnika może zostać czymś zanieczyszczona i to spowoduje, że wyniki testów nie będą wiarygodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Nik@ napisał:

Moim zdaniem przesyłanie próbek z własnego wiaderka nie ma sensu. Po pierwsze, badana jest higroskopijność produktu, więc musi to być świeżo otwarte wiaderko. Po drugie sól podczas przesypywania jej do innego pojemnika może zostać czymś zanieczyszczona i to spowoduje, że wyniki testów nie będą wiarygodne.

W sumie tak, więc jak coś mogę się szarpnąć na małe opakowanie BT SPS.. 

Ewentualnie proponuję zrobić zrzute na te sole i już 


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile pamietam w poprzednim tescie Bartek kupował opakowania minimum 2 kg, pewnie byl w tym jakis cel. Nie wiem tez, czy ma znaczenie czy sol zapakowana jest w wiaderko, czy w sam worek? No i moze woli zamowic sam, zeby miec 100% pewnosci, ze nikt w zaden sposob nie ingerowal w zawartosc? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję Red Sea niebieską, jest często stosowana. Poprzednio była Coral Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Cieszę się, że jest odzew, co potwierdza, że dobrze robię wznawiając ten temat.

Parę uwag:

Po pierwsze jak słusznie zauważył Jarek, znam różne sole i bardziej chodzi mi o dostęp do nich niż o ich nazwy :)

Logistycznie jestem w stanie ogarnąć max 8-10 różnych soli i jeśli jesteście w stanie podesłać mi małe opakowania to super. Warunek jest taki, że muszą być świeżo kupione i oryginalnie zapakowane. 

Artykuł z testem, podobnie jak poprzedni, będzie dostępny dla Was na portalu ReefHub. Dyskusję tradycyjnie przeprowadzimy tutaj. Zapewniam, że dołożę wszelkich starań aby otrzymane wyniki i ich analiza były rzetelne

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc

 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.