Skocz do zawartości
rybak195

Aqua Illumination Hydra Fifty Two

Rekomendowane odpowiedzi

Witam  kupiłem cztery takie lampy okazyjnie mam problem z doborem kontrolera do nich lampy są nówki ale jeszcze stary model nie hd na stronie pisze ze można je obsługiwac kontrolerem MK II ale jakos to tak nie jasno piszę ze sam juz niewiem .Kupie taki sterownik jak ktos posiada . A tak ogolnie co mysliocie o tych lampach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam, tylko w wersji HD, moim zdaniem rewelacyjne lampy . Nie wiem jak jest w Twojej wersji , ale ja nie używam kontrolera , tylko steruję aplikacją przez wifi.


3967620a16878ca2.jpg

60x60x50+sump 57l ,30 kg LR , 10 kg LS, LED Hydra 52 hd+ 2xT5 , jebao cp 25, Deltec 1351 , New Jet 3000 Nowa bańka

Stara bańka - nie istnieje

http://nano-reef.pl/topic/82915-akwarium-4000-l-w-pracy/page__st__20#entry888530

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie lampy. Świecą ładnie ale miałem już 2 awarie zasilacza i w jednej poleciał kontroler wentylatora.

Używam kontrolera dedykowanego AI.

Edytowane przez Robert-reef (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Robert-reef napisał:

Ja mam takie lampy. Świecą ładnie ale miałem już 2 awarie zasilacza i w jednej poleciał kontroler wentylatora.

Używam kontrolera dedykowanego AI.

Cześć a powiedz ja z rozchodzeniem światła po zbiorniku moze mi doradzisz ile sztuk na moje akwarium 300x100x80 bo aktualnie mam maxpekta 180wat i szesc aqua trend spektra 2 dobrze to swieci ale ciemny jest tył i chce czegos wiecej akwarium ma dopiero 8 miesiecy wyglada tragicznie bo walcze z bryobsis czsami mysle ze to wina tych lamp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te glony, to na pewno nie wina lamp które posiadasz. Przywlekłeś je najprawdopodobniej z jakąś szczepką lub kawałkiem skały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, rybak195 napisał:

Cześć a powiedz ja z rozchodzeniem światła po zbiorniku moze mi doradzisz ile sztuk na moje akwarium 300x100x80 bo aktualnie mam maxpekta 180wat i szesc aqua trend spektra 2 dobrze to swieci ale ciemny jest tył i chce czegos wiecej akwarium ma dopiero 8 miesiecy wyglada tragicznie bo walcze z bryobsis czsami mysle ze to wina tych lamp.

Spróbuj zakupić ze dwa, trzy borsuki, powinny się chwycić, najwyżej odsprzedasz te które nie będą wcinać

No3 i Po4 z tym muszisz walczyć do zera


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Moljzesz dobrze radzi. Może się udać, ale były przypadki że borsuki nie chciały tego jeść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do oświetlenia 3 metrowego zbiornika używam 5 lamp. Musisz tylko umieścić je na odpowiedniej wysokości od tafli wody. Ja musiałem nieco podnieść lampy aby ładnie światło się dobrze rozchodziło. Na początku umieściłem je za nisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Moljzesz napisał:

Spróbuj zakupić ze dwa, trzy borsuki, powinny się chwycić, najwyżej odsprzedasz te które nie będą wcinać

No3 i Po4 z tym muszisz walczyć do zera

Najlepsze jest to że No3 i Po4 jest zero sprawdzane często nawet małą Hanka borsuk był i zjadł kilka koralowcow a w takim zbiorniku to dlugo odlawia sie niepożądane ryby i wolę juz nie ryzykować ale napewno jest jakis pomysł aby to naprawic i tak dlugo nie czekać w desperacji to juz kosiarke do tych glonów zaczolem konstruować.

15 godzin temu, Robert-reef napisał:

Ja do oświetlenia 3 metrowego zbiornika używam 5 lamp. Musisz tylko umieścić je na odpowiedniej wysokości od tafli wody. Ja musiałem nieco podnieść lampy aby ładnie światło się dobrze rozchodziło. Na początku umieściłem je za nisko.

Muszę ci powiedzieć ze mnie pozytywnie to zaskoczyło  bo ja myslalem ze z osiem sztuk i jeszcze nie bylem pewien ze starczy. A wysoko to ile i jakie koralowce tam u ciebie rosną jakis filmik bys mi podeslal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie jest zero tylko glony konsumują, zawsze przy bryopisis będziesz miał na testach zera.

Miałem trzy razy borsuka i żaden nie jadł korali. Za to dwa z nich jadły bryopisis. Są też inne pokolce które to mogą wcinać, poczytaj na forum w dziale plagi wątek o bryopisis


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.