Skocz do zawartości
SU1

Przelot do komina , który ?

Rekomendowane odpowiedzi

1014-4045-thickbox.jpg

Czy 

przelot-przez-szklo-vdl-20mm.jpg

I dlaczego ,różnice w montażu rury , plusy i minusy .
I gdzie najlepiej kupić ,cena/szybkość obsługi/przesyłki ( mam 9 dni na postawienie bańki ) .

Dobrze jak by mieli rurki /kolanka .

 

A i grzebień by się przydał tak z 20cm 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To górne jest w całości rozkręcane w razie jakiegoś przemeblowania będzie łatwiej ale ma też  większe prawdopodobieństwo przecieku , drugi przelot klejony niby pewniejszy ale po sklejeniu nie rozmontujesz,trzeba ciąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dostępne od ręki w każdym większym zoologu z morszczyzną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, dadario napisał:

A dostępne od ręki w każdym większym zoologu z morszczyzną...

Na tym zadupiu to nawet średniego zoologicznego nie ma ,mimo że mam 6 sklepów w mieście sam mam więcej w domu .W zakresie 100 km nawet nie wiedza co to jest  .

 

5 minut temu, marcinziolko napisał:

To górne jest w całości rozkręcane w razie jakiegoś przemeblowania będzie łatwiej ale ma też  większe prawdopodobieństwo przecieku , drugi przelot klejony niby pewniejszy ale po sklejeniu nie rozmontujesz,trzeba ciąć.

Ta część rozkręcana/zaciskowa jak jest uszczelniona .Nie zależy mi na demontażu , nie będzie ruszane do przesiadki na większy .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź ten dolny przelot. Od dołu wklejasz rurę, a od góry (w kominie) tylko wciskasz, bez wklejania. I tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest uszczelniony , oring /zacisk , czy jak  . 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Góra przelotu i widoczny gwint to jeden odlew. Ruchoma jest tylko nakrętka którą dokręcasz od dołu komina, czarna uszczelka jest w środku komina, teflonowa od dołu i wszystko jest szczelne. Jeżeli chodzi o szczelność połączenia wciskanej rury czy sitka na spływie to nie muszą być szczelne na 100%, a zawsze możesz je wyjąć jak zajdzie taka potrzeba (czyszczenie komina lub jak coś wpadnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o uszczelnienie rury  "demontowalnej " , lepiej że by nie ciekło , wolałbym nie robić  dużych naddatków w sumpie w razie W .A klejenie mi nie przeszkadza .

 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marcinziolko napisał:

Tam jest uszczelka klinowa coś jak w syfonie pod zlewem.

W przelocie z dolnego zdjęcia o którym rozmawiamy nie ma żadnej klinowej uszczelki. Jest to wersja do wklejania rur z góry i z dołu. Jeżeli zdecydowałbyś się nie wklejać rur w kominie tylko je wcisnąć w przeloty to i tak połączenie takie jest dość szczelnie spasowane. W moim przypadku nie przecieka nic. Czy wkleisz rury, czy też nie, to miejsce w sumpie na wodę z komina będziesz chyba miał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz na koncowke wsuwanej z gory rury dac troche silikonu. To uszczelni i pozwoli w razie przeprowadzki te rure wyrwac (wykrecic).


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pierwszy zamówiony , zresztą tańszy i mniejsze otwory do wiercenia .
Prawdopodobnie założę nakrętkę do dołu bo komin mam zamiar zrobić wąski i nie było by jak kręcić w razie potrzeby  .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już na miejscu .

CNQ3CGE.jpg

Ocena organoleptyczna  "lux" .
Możliwość przemieszczania rury w przelocie bardzo fajna .

 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.