Skocz do zawartości
FunWorld

CZARNA LISTA STWORZEŃ, KTÓRYCH POWINNIŚMY NIE KUPOWAĆ

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj macie mojego Chelmona jak wcina Ostrygę :) zresztą inne ryby też specjalnie zrobiłem mały otwór żeby Chelmon mógł pokazać jak potrafi wydobyć smakołyki z małych otworów skalnych :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.02.2017 o 21:40, Nik@ napisał:

Bardzo dobry temat. Niestety wiele osob kupuje zwierzęta nie znajac ich wymagań i konczy sie to ich szybka śmiercią. Pomijajmy tematy etyki, globalnego ocieplenia, męczenia zwierzat przy transporcie itepe. Skupmy sie na podstawowych faktach, zeby ostrzec nieswiadomych morszczaków przed zbyt pochopnym zakupem. Proponuje zebys do pierwszego posta dodawal kolejne zwierzeta, aby ich lista byla zawsze na wierzchu. W kolejnych postach będzie mozna podyskutować dalej :) ja proponuje dodac rozgwiazdy lynckia i fromia. Nie wiem, czy na czerwono czy pomaranczowo, ale wiem, ze ich przezywalnosc w akwarium jest bardzo marna. Na pomaranczowo dodalabym tez mandaryny. 

Aaa i berghia, gdyby komus sie marzylo przestawić ją na mrożonki ;)

dlaczego mandaryny??

nie ma najmniejszego problemy ani z utrzymaniem czy też karmieniem

przynajmniej ja nigdy nie miałem i jakieś dwa czy trzy lata temu pisałem na forum jak szybko i skutecznie nauczyć mandaryna jeść mrożonki stosuję to do dzisiaj i nie mam problemów,na dzień dzisiejszy mam dwa różne mandaryny różnią się i wielkością i gatunkiem,brak problemów ba nawet pływają razem

poza tym temat bardzo dobry

właśnie usiłuje wynależć sposób na bezpieczne i bezproblemowe utrzymanie arlekina (mam to cudo) na razie idzie wszystko w dobrym kierunku zobaczymy jak będzie dalej oby było OK.3-majcie kciuki

Edytowane przez axela1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, axela1 napisał:

dlaczego mandaryny??

 

Mandaryny kompletnie się nie nadają do nowych zbiorników, gdzie jeszcze nie ma życie na skale. Byli tacy, co kupowali mandaryny na starcie wraz z suchą skałą  i głodzili je na śmierć.

Ja moje pierwsze morskie (działające) akwarium odkupiłem wraz z 2 dorosłymi mandarynami. Było to 40 litrów z około 5kg skały. Sporo się musiałem namęczyć, żeby wykarmić - głównie żywym solowcem podkładanym pod pyski  - nie było łatwo, bo razem z nimi żyły 3 błazny i 2 garbiki. Nie dość, że tłoczno, to przez ilość aiptasii trzeba było zrestartować skałę.

Taki tam przykład dlaczego nie powinno się kupować bez namysłu. Poza tym zauważ, że mandaryn jest na pomarańczowo, a po drugie raczej już nie będziemy kontynuować temat ryb, bo wcześniej zostało uznane, że taka lista już istnieje (i w sumie się z tym zgadzam) i możemy się skupić nad koralami i innymi stworzeniami poza rybami.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, FunWorld napisał:

Mandaryny kompletnie się nie nadają do nowych zbiorników, gdzie jeszcze nie ma życie na skale. Byli tacy, co kupowali mandaryny na starcie wraz z suchą skałą  i głodzili je na śmierć.

Ja moje pierwsze morskie (działające) akwarium odkupiłem wraz z 2 dorosłymi mandarynami. Było to 40 litrów z około 5kg skały. Sporo się musiałem namęczyć, żeby wykarmić - głównie żywym solowcem podkładanym pod pyski  - nie było łatwo, bo razem z nimi żyły 3 błazny i 2 garbiki. Nie dość, że tłoczno, to przez ilość aiptasii trzeba było zrestartować skałę.

Taki tam przykład dlaczego nie powinno się kupować bez namysłu. Poza tym zauważ, że mandaryn jest na pomarańczowo, a po drugie raczej już nie będziemy kontynuować temat ryb, bo wcześniej zostało uznane, że taka lista już istnieje (i w sumie się z tym zgadzam) i możemy się skupić nad koralami i innymi stworzeniami poza rybami.

natomiast ja w swoim pierwszym i dopiero co zalanym zbiorniku 160L jako pierwszą rybę miałem mandaryna i to z polecenia sprzedawcy sklepu nie wymienię ale miał wszystko jeść no niestety nie jadł nic kompletnie no i szczęśliwym trafem mój ośmioletni syn przypadkiem odkrył metodę na te ryby pomagałem już wielu ludziom i zawsze się sprawdza 

sam kupuje mandaryny i nie zwracam uwagi na to czy w sklepie jedzą czy nie,to jest podstawowa ryba w mojej obsadzie i to po kilka sztuk 

obecnie w 50L mam dwa + 4 inne rybki i niema problemu tyle że ryby należy karmić a nie głodzić (zróżnicowana dieta a nie tylko mrożonki) 

najlepsze sposoby to proste sposoby

Edytowane przez axela1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, axela1 napisał:

natomiast ja w swoim pierwszym i dopiero co zalanym zbiorniku 160L jako pierwszą rybę miałem mandaryna i to z polecenia sprzedawcy sklepu nie wymienię ale miał wszystko jeść no niestety nie jadł nic kompletnie no i szczęśliwym trafem mój ośmioletni syn przypadkiem odkrył metodę na te ryby pomagałem już wielu ludziom i zawsze się sprawdza 

sam kupuje mandaryny i nie zwracam uwagi na to czy w sklepie jedzą czy nie,to jest podstawowa ryba w mojej obsadzie i to po kilka sztuk 

obecnie w 50L mam dwa + 4 inne rybki i niema problemu tyle że ryby należy karmić a nie głodzić (zróżnicowana dieta a nie tylko mrożonki) 

najlepsze sposoby to proste sposoby

Hej.

To czym możesz jaka to metoda na mandaryna.  Ja mam akwarium już ponad 2 lata i co kupię mandarynka to po miesiącu, góra dwóch pada.

Bardzo bym był wdzięczny za pomoc.


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, adamswiatek napisał:

Hej.

To czym możesz jaka to metoda na mandaryna.  Ja mam akwarium już ponad 2 lata i co kupię mandarynka to po miesiącu, góra dwóch pada.

Bardzo bym był wdzięczny za pomoc.

daj mu na początek mrożonej ochotki tylko na tyle żeby jakiś czas poleżała na dnie inne ryby też się na nią żucą

jak nie poskutkuje to woreczek żywej ochtki i niema szans żeby się nie skusił,a na następny dzień już mrożona i terz będzie wcinał

ja dla swoich dwóch jeden duży spasiony drugi malutki daje połowę kostki raz dziennie wieczorem czego nie zjedzą mandaryny wyjada babka i ślimaki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W spokojnym otoczeniu to zadziała. Przy obsadzie jak wyżej nie było by szansy, żeby mandaryn cokolwiek zdążył zjeść. Inne ryby często się rzucają jak piranie na pokarm.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, axela1 napisał:

daj mu na początek mrożonej ochotki tylko na tyle żeby jakiś czas poleżała na dnie inne ryby też się na nią żucą

jak nie poskutkuje to woreczek żywej ochtki i niema szans żeby się nie skusił,a na następny dzień już mrożona i terz będzie wcinał

ja dla swoich dwóch jeden duży spasiony drugi malutki daje połowę kostki raz dziennie wieczorem czego nie zjedzą mandaryny wyjada babka i ślimaki

 

Dzięki 


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, FunWorld napisał:

W spokojnym otoczeniu to zadziała. Przy obsadzie jak wyżej nie było by szansy, żeby mandaryn cokolwiek zdążył zjeść. Inne ryby często się rzucają jak piranie na pokarm.

to trzeba dać tyle żeby wszyscy się najedli i dla mandaryna jeszcze sporo zostało

ja mając 6 rybek daję pół kostki ochotki,pół kostki miksa,1 cm coral food i 5 cm fito taką zupę wlewam 2 x dziennie z tym że rano bez ochotki 

akwa 50 L

chcesz mieć ładną i zadowoloną rybkę daj się jej najeść

a przede wszystkim jak już jest taki temat to zadajmy sobie proste pytanie

PO CO ŻYJE RYBA ?

odpowiedż

PO TO ŻEBY JEŚĆ

Edytowane przez axela1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, adamswiatek napisał:

Hej.

To czym możesz jaka to metoda na mandaryna.  Ja mam akwarium już ponad 2 lata i co kupię mandarynka to po miesiącu, góra dwóch pada.

Bardzo bym był wdzięczny za pomoc.

 

Czyli lekko licząc zabiłeś 12 sztuk i chcesz kontynuować dalej? 

Zastanawiałeś się czy to jest dobre hobby dla Ciebie?


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce będę kupował mandaryna, to przetestuje ten sposób. Skały sporo, akwarium pełne życia, więc jak nie będzie chciał, to też nic się nie stanie.


 

Cytuj

 

PO CO ŻYJE RYBA ?

odpowiedż

PO TO ŻEBY JEŚĆ

 

A nie po to, żeby się rozmnażać i zapewnić ciągłość biologiczną gatunku?
:D

Edytowane przez FunWorld (wyświetl historię edycji)

500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, FunWorld napisał:

Wkrótce będę kupował mandaryna, to przetestuje ten sposób. Skały sporo, akwarium pełne życia, więc jak nie będzie chciał, to też nic się nie stanie.


 

A nie po to, żeby się rozmnażać i zapewnić ciągłość biologiczną gatunku?
:D

przede wszystkim żeby jeść 

jak nie będzie jeść to padnie a jak padnie to nie będzie ciągłoći gatynku

 

no mój ten większy ma w głębokim poważaniu to że kiełże i inne robactwo mu po nosie skacze,woli się wylegiwać na koralach zwłaszcza na jednym i patrzeć kiedy żarło z nieba spadnie leniwa bestia 

 

a skoro taki temat i czepiamy się mandarna to równie dobrze było by dodać do tej listy sporo pokolców i jak również folcipigera

co do pokolców to takie jak: nigricans,białobrody,popularny hepatus,japonikus czy achilles

delikatne rybcie

folcipiger to dopiero wyzwanie w nauce jedzenia 

znam wiele osób którym te ryby dały sporo popalić i nie są to nowicjusze a ryby odpłynęły na wieczną rafę

Edytowane przez axela1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Tester napisał:

Czyli lekko licząc zabiłeś 12 sztuk i chcesz kontynuować dalej? 

Zastanawiałeś się czy to jest dobre hobby dla Ciebie?

Bartku,czy ja napisałem że kupuje regularnie co w miesiące nowego mandaryna?

Żeby cię uspokoić, zdradzę ci sekret że nie przeżyły mi tylko 2 samicę. 

A pisząc że akwarium mam ponad 2 lata , chodziło mi o to że jest dojrzałe i powinno mieć jedzenie dla mandaryna w skale, a nie po to żeby wyliczyć ile ryb zabiłem przez ten okres.

I jeszcze jedno , żeby  nie było że tylko uśmiercam mandaryny i to jest moim głównym hobby, mam samca od 2 lat w akwarium który żyje i ma się świetnie.  Po prostu chciałem mu dokupić samicę ale dwie próby skończy się fiaskiem. 

Dzięki za twoją uwagę czy się nadaje do tego hobby. Powiem ci ze czasem się zastanawiam nad tym.

Pozdrawiam Cię

Edytowane przez adamswiatek (wyświetl historię edycji)

Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój mandaryn wspaniały wcina mrożonki :D wiem, że to nierealne ale tak jest, sam byłem w szoku. Może to jeden na milion.

Co do trzymania na osobnej skałce to dopisałbym zoa i anthelie. Anthelia bardzo parzy co jej na drodze stanie(agresywna bestia)


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Moljzesz napisał:

Mój mandaryn wspaniały wcina mrożonki :D wiem, że to nierealne ale tak jest, sam byłem w szoku. Może to jeden na milion.

Co do trzymania na osobnej skałce to dopisałbym zoa i anthelie. Anthelia bardzo parzy co jej na drodze stanie(agresywna bestia)

Ja mam prę wspaniałych i jedzą  wszystkie drobne mrożonki więc w tym milionie jest już trzy sztuki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.