Skocz do zawartości
Mat_Mat

PIątek piąteczek piątuni - co u Ciebie bo u mnie słabiunio... Uwada drastyczne zdjęcie

Rekomendowane odpowiedzi

Spokojnie. Tutaj nie chodzi prost o ślimaki ( one mają taką naturę i sposób rozmnażania ). @Nik@ pisała, że wężowidła mają to samo. Ja akurat nie mam nic innego tylko ślimaki. Ta wydzielina ich to nic innego jak pożywka dla np. Korali ale też stety i niestety dla bakterii które żywią zużywając azotany przy czym do tego potrzebują tlenu.

Sumując:

Moje ryby padły przez brak tlenu. Brak tlenu spowodowany został wyłączeniem odpieniacza. Na moje nieszczęście ślimaki zaczęły amory wydzielając substancje która jest pożywka i korali i bakterii. Gwałtowne pobudzenie bakterii spowodowało natychmiastową konsumpcję NO3 z 40mg/L do totalnego 0. Aby tak się stało bakterię muszą mieć ogromne zapotrzebowanie na tlen. Odpieniacz nie odpieniał "pożywki" która cały czas krążyła w układzie i dodatkowo nie natleniał wody. Sporo ryb + dojrzały i nie za duży zbiornik + brak natleniania i odpieniania + amory = to co na zdjęciu.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykra sprawa. Współczuję. 

Dobrze rozumiem, że do tego by nie mogło dojść gdyby poziom azotanów był niski lub zerowy? 

Może w ogóle dojść do zakwitu bakterii (np przelanie VSV) w przypadku niskich PO4 i NO3?


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, FunWorld napisał:

Przykra sprawa. Współczuję. 

Dobrze rozumiem, że do tego by nie mogło dojść gdyby poziom azotanów był niski lub zerowy? 

Może w ogóle dojść do zakwitu bakterii (np przelanie VSV) w przypadku niskich PO4 i NO3?

Niestety brakuje mi wiedzy i doświadczenia aby precyzyjnie odpowiedzieć na to pytanie. Też z chęcią dowiedziałbym się jeszcze więcej na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceść

Również współczuję, ale na przyszłość weż też pod uwagę że zbiornik 360l nie nadaje się na tak bogatą obsadę .

Planując w przyszłości dobór ryb staraj się wybierać takie którym odpowiada Twój zbiornik, hepcio, xanturum to ryby które  źle się czują w zbiornikach poniżej 600L, nie mówiąc o sochalu który preferuje baniaki powyżej 1000L.

Czym większy zbiornik tym lepsza równowaga tlenowa

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.