Skocz do zawartości
cristof186

Test KH JBL a Salifert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Posiadam akwarium 270L Cube od roku . Od jakiegoś miesiąca mam plagę brązowego osadu na piasku i brązowych glonów na skałach.

Przy mierzeniu KH Salifertem kh 8,9 , Jbl pokazuje mi 6-7 (niewiem jak się do tego odnieść)

Dziś dokonałem wszystkich pomiarów jakie miałem oto one:

Po4 0

No3 1

KH jak wyżej

No2 0

MG 1200

Calcium 470

CU 0

PH 8,5

 

Może ktoś wie gdzie może leżeć problem?

IMG_20170204_175953.jpg

IMG_20170204_155237.jpg

Edytowane przez cristof186 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja...A czy sprawdziles osmoze i zywice?...Nie ma zdjecia,ale moga to byc okrzemki...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osmoze mam Dennerle 190 standard trzy komorowa niestety bez żywicy:(

Nie za bardzo wiem jak sprawdzić osmoze .... jedyny test jaki jeszcze mam to salifert Krzemiany ...niestety bez instrukcji nie wiem jak go użyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

masz TDSa ?

i kiedy wymieniałeś prefiltry w tej osmozie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osmoza ma rok czasu....co tydzień robi 30l osmozy..a co to TDS ? (Chyba nie wolno ssący Diesel hehe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, cristof186 napisał:

Osmoza ma rok czasu....co tydzień robi 30l osmozy..a co to TDS ? (Chyba nie wolno ssący Diesel hehe)

No sorry ale kłuje w oczy. TDS już samo przez się mówi, że wolnossący nie będzie. No chyba, że turbosprężarka kaput. 

Tak w gwoli ścisłości ;)


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TDS (Total disolved salts) to cos co sie bardzo przydaje do sprawdzenia czy nasza osmoza wymaga wymiany membrany czy tez zywicy...Za membrama bedzie kilka za zerami a za zywica powinna byc 000 i jesli jest inaczej wymaga juz wymiany...Tu masz link jak takie ustrojstwo wyglada,te jest akurat jeszcze z PH metrem:http://www.ebay.com/itm/Digital-Ph-Meter-TDS-Tester-Aquarium-Pool-Hydroponic-Water-Monitor-0-9999-PPM-/111775764964


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie , a więc żeby coś więcej powiedzieć najpierw kupię TDS ...gdy tylko mi przyjdzie napiszę wynik... narazie nie będę zamawiać żywicy poczekam co pokaże test

 

Zastanawiam się czy naprawdę co parę miesięcy musze zmieniać prefiltry??? W instrukcji piszę coś o kilku latach

Edytowane przez cristof186 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

od razu zamów komplet prefiltrów - bo bez żywicy w rocznym zestawie - stawiam że TDS pokaże ponad 20

tylko przed wymianą poczytaj o płukaniu węgla (i membrany)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silva, to ciekawe co piszesz i jak dobrze, że mój ponad roczny zestaw tego nie czyta i po membranie pokazuje 6, a przy lepszym cìśnienu mniej. Dodam, że przed membraną jest blisko 300.

Cristotf186, co by nie pokazał TDS warto użyć dla spokojniści zywice. Jest to mikro koszt przy koszcie utrzymania akwarium, a spokojność, że z wodą jest ok, bezcenna.

Edytowane przez norbi2222 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Odsyłam do podobnego wątku (nie znajdę go teraz) - większość dyskutantów miała ponad 10 (na nowym zestawie) ja mam koło 6-7 przed wymianą prefiltrów i ponoć dobrze trafiłem z membraną

zakładając że membrana ma jakąś tam sprawność powiedzmy 95% (jak kiedyś napisałem 99% to mnie zbesztano - a były to dane ze strony sprzedawcy) to przy 300 na wejściu powinieneś mieć na wyjściu 15 a nie 6 - więc masz bardzo dobrą membranę

biorąc też pod uwagę że autor posta nie bardzo jest w temacie zakładam że nie wypłukał węgla przed odpalaniem filtra i nigdy też nie płukał samej membrany - wynik może go mocno zdziwić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Węgiel płakałem najpierw w gorącej a później w zimnej.... moja Osmoza ma zawór do czyszczenia(odpalam go na 15 min.co 120l tak jak w instrukcji)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wracając jeszcze do drugiego pytania ... co może być z tym KH , dwa różne testy pokazują co innego. Dziś wszedłem w posiadanie jeszcze jednego saliferta i tu też wynik 8,9KH , a jak jbl dalej trzyma się 6kh . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też JBL pokazuje mniej. A jak jest z datami ? Może się już przeterminował. Mój test JBL pokazywał mi 7 -  8 jak zakupiłem świeżego Saliferta to pokazał 8,9.

Co do osmozy. Miernik TDS kosztuje grosze. Mierzysz sobie wodę przed osmozą, po membranie i ewentualnie po żywicy. Ja używając mojej osomozy około roku wymieniłem tylko 2 prefiltry i zasyp żywicy. Jechałem na tym chyba już ze 4 miesiące a wody robię dużo bo na 2 baniaki i niedawno TDS pokazał 003. Niemal natychmiast w akwarium wyskoczyło mi ognisko cyjano. Ale przy tak małym zanieczyszczeniu wsypuję tylko nową żywicę i już mam 000.


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

żywica MB20 (200) lub MB40 (400) mieszanka anionitu i kationitu

np. AMBERLITE MB40 ,  PUROLITE MB400

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że podłączę się do tematu, ale mam identyczny przypadek,  zbiorniczek zostawiłem naturalnemu dojżewaniu (rok z haczykiem),  brązowy piasek, ph-7,6, kh ~ 7, po żywicy Tds 0,00, prefiltry 1,5 m-ca. Jakieś pomysły :(

_20170205_184827.JPG

_20170205_185008.JPG

Edytowane przez dendi81
Dodanie zdjęć (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ostatnio zmieniałeś coś w akwa ? tzn dokładałeś lub przekładałeś skale ? może piasek wzruszyłeś dosyć mocno ? może dołożyłeś zwierzaka który kopie w piasku ? moze zmieniałeś ustawienia cyrkulatora lub zmieniłeś oświetlenie  ? generalnie jest bardzo duzo przyczyn powstawania okrzemek bo moim zdaniem to okrzemki ,znikną po jakimś czasie same albo kup coś co będzie je "pochlaniac" polecam PhoseGuard .


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki niwre37, nigdy bym nie przypuszczał. Piasek mieszam regularnie co 2-3 dni. Cyrkulator jak i skałę przestawiałem w celu przyjęcia kilku szczepek korali ( w tym quadri), Phoseguard mam, lecz nie stosuję. Aż nie mogę uwierzyć w zależność mieszkania piasku a powstawania okrzemek. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Krzysiu,

popatrz na Ebay-u:

Rohm and Haas Mischbettharz Amberlite MB 20

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dzisiaj przyszedł Tds wida w kranie 324 , po membranie 011....to dobrze czy jednak musi być koło 0

 

Zywica juz tez jest w drodze

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi być 0
Niektórzy Ci tu powiedzą że nie musi ale generalnie w oceanie masz zupełnie inną wodę niż u nas w kranie. Dla tego oczyszczamy ją do zera i dodajemy soli czu innych polepszaczy.
Generalnie po samej osmozie 011 to nie tragedia. Powiem szczerze że nie pamiętam ile miałem ale w moim temacie pisałem ile było u mnie przez zakupem żywicy.
Żywica powinna Ci zbić te 11 do zera

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.