Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

mam już do swojego pierwszego morskiego akwa kostkę 40x40x40 opti , pomogliście wcześniej dobrać oświetlenie. Teraz kwestia filtracji, budować panel filtracyjny czy postawić na jakiś filtr kaskadowy?(sump odpada) lub też oprzeć filtrację na skale i dostawić w rogu jakiś mini odpieniacz ? Jedni piszą że podstawa to skała ewentualnie odpieniacz, ale jak oglądam filmiki to wszyscy mają albo panele albo sumpy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz możliwość zrobić panel, to zrób panel. Do panelu media filtracyjne i odpieniacz

http://erybka.pl/product-pol-1752-Hydor-Slimskim-Nano-135-35.html.

Wszystko fajnie ukryjesz i nie bedzie straszyć w oczy.

Na kubełku i samych podmianach bez odpieniacza też można prowadzić zbiornik. 

Druga opcja jest zdecydowanie tańsza.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcja skala plus odpieniacz też da radę ? Martwię się o moje słabe umiejętności techniczne co chodzi o panel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym powiedział ze kaskada i ressun w środku. I będzie git. Chyba ze chodźi o estetykę to panel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od początku działam na multikani , i lux się sprawdza .Więc i kubeł da radę  .

Filtracja spokojnie daje rade z codziennym karmieniem , korale rosną niektóre za szybko .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Damian K. napisał:

A ja bym powiedział ze kaskada i ressun w środku. I będzie git. Chyba ze chodźi o estetykę to panel.

idę w tym kierunku, tyle że coś innego niż ressun za dużo negatywnych opinii o nim czytałem. Dzięki za pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze moge dodać ja w PICO rafie (może 19L wody tam śmiga) używam FZN-1 zasypanej matrixem. Przy twojej kostce warto chyba wybrać największy FZN3. Raz że spora pojemność a dwa to ceramiczna ośka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwestia skały odnośnie filtracji, jeśli skała prosto ze sklepu zaraz trafia do akwarium to niema problemu. Jeśli jest wysyłana i dłużej znajduje się poza zbiornikiem należy ją jakoś oczyścić ?czy lepiej wybrać suchą ? w moim przypadku musiał bym zamówić kurierem około jednego dnia trwał by transport. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pierwszego akwarium morskiego tylko i wyłącznie żywa skała. Inaczej pozbawisz się tego co najlepsze, czyli oczekiwania i podpatrywania czy coś z niej wyjdzie, wyrośnie. Teraz jest trochę zimno na wysyłkę, ale jak możesz to poczekaj na temperaturę powyżej zera. Jednodniowa wysyłka kurierem nie uśmierci całego życia. Skałę dasz do akwarium, ustawisz cyrkulatotr na nią, żeby wydmuchały brudy i obumarłe organizmy. Potem ten brud odessiesz wężykiem i gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo można przeczytać o zaletach naturalnej filtracji, która podobno staje się coraz popularniejsza, ale przy małym akwarium to może być skomplikowane ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, echinoidea napisał:

Dużo można przeczytać o zaletach naturalnej filtracji, która podobno staje się coraz popularniejsza, ale przy małym akwarium to może być skomplikowane ....

Możesz rozwinąć co może skomplikowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do utrzymania stabilnych parametrów nie jest potrzebny sump. Wszystko co jest w sumpie można upchnąć w akwarium głównym, tylko jak to będzie wyglądało. Sump to więcej wody w obiegu, łatwiejszy dobór odpieniacza bo nie trzeba się martwić o estetykę, można zrobić DSB i refugium i prawie cały osprzęt mamy schowany w niewidocznym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.