Skocz do zawartości
Maslak_serock

Reefmax Serock - odrodzenie po chemiclan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich chciałbym podzielić się moim sobotnim wieczorem;) przyjechał do mnie bratanek bardzo mu się spodobało akwarium pozwoliłem mu nakarmić rybki i wróciłem do salonu na jednego głębszego, wracając zrobiłem oczy jak delicje, trzymał w ręku chemiclan i ,,karmił,, rybki... Wytankowalem odrazu ok60L z reefmaxa.... Zalalem nowa woda ro di zasolilem wlałem więcej bakteri ale niestety nie pomogło... Na bieżąco będę wstawiał foto jak akwarium się odradza;))a0033e41b0410a76df63a9bddc4c173e.jpg0afa1e9e31492dce6a8a0777595596c7.jpg

Wysłane z mojego Lenovo TAB S8-50L przy użyciu Tapatalka

Witam wszystkich chciałbym podzielić się moim sobotnim wieczorem;) przyjechał do mnie bratanek bardzo mu się spodobało akwarium pozwoliłem mu nakarmić rybki i wróciłem do salonu na jednego głębszego, wracając zrobiłem oczy jak delicje, trzymał w ręku chemiclan i ,,karmił,, rybki... Wytankowalem odrazu ok60L z reefmaxa.... Zalalem nowa woda ro di zasolilem wlałem więcej bakteri ale niestety nie pomogło... Na bieżąco będę wstawiał foto jak akwarium się odradza;))a0033e41b0410a76df63a9bddc4c173e.jpg0afa1e9e31492dce6a8a0777595596c7.jpg

Wysłane z mojego Lenovo TAB S8-50L przy użyciu Tapatalka

Aktualizacja z dziś;)) roślinki walczą ;))2c828b4da80825c5b5117eebe5d65e90.jpg74050425673e9e5f0ce05e2e0ac92417.jpg8bd1151a46f1ee273f089cdade790297.jpg12861486fa98403dbfbcfc1d244d1084.jpg2322852894ae879caa65ee919f48811b.jpge21827fe2d56659ca1893e645b262d9e.jpg

Wysłane z mojego Lenovo TAB S8-50L przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Masakra, teraz tylko czekać.. I wstrzymać się z jakąkolwiek chemią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko bakterie;)) i co 2 dzień podmiana ok 5L wody

Wysłane z mojego Lenovo TAB S8-50L przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz już ci się uspokoił czy jeszcze szaleje ?, bo jak szaleje to ja bym robił kolejne podmiany.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o matko...... ale historia.  

pisz i dawaj zdjęcia.


reef max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uspokoił się narazie;)) Solaris zadowolona jest bo ma dużo glonów i końcówek korali xenia padła doszczętnie :((

Wysłane z mojego Lenovo TAB S8-50L przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosc duze podmiany-mieszaj sol 24h,wegiel dobrej jakosci wymoczony w goracym ro,i bakterie(polecam seachem stability lub microbe lift special blend) +odpieniacz na mokro,z tego co widzialem masz prawie wszystkie lpsy do wyrzucenia,pozbadz sie ich ,poniewaz bedzie jeszcze gorzej,jesli ktoras glowka lpsa jest cala- bez utraty tkanki to odlam ,mozliwe ,ze odzyje,przykro mi patrzac na to.nastepnym razem trzymaj jakiekolwiek chemikalia w miejscu niedostepnym dla osob postronnych,tak to pozniej sie konczy.


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Maslak_serock napisał:

Aktualizacja z dziś;)) roślinki walczą ;))

Jakie roślinki ?

Cóż dobrze, że sam nie spróbował tej chemii. Faktycznie, jeżeli akwarium jest gdzieś gdzie ktoś z domowników nie ma stale na niego oka dobrze jest trzymać chemie i różne inne niebezpieczne przedmioty pod kluczem.

 


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji chemicleana jest napisane:

"... Podczas kuracji należy wyłączyć odpieniacz, lampę UV i/lub ozonator, usunąć, jeśli jest stosowany węgiel aktywowany lub preparat Chemi-Pure do 24 godzin po kuracji..." - zrobiłbym na odwrót w Twojej sytuacji.

I dalej: "...Podczas kuracji zalecane jest wzmożone natlenianie nawet dodatkowym napowietrzaczem..." - do tego bym też się zastosował.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korale;)) moja pomyłka;)) dziś widzę delikatna poprawę w akwarium ale jest minimalna odpieniacz działa na maxa uzyskuje żółta śmierdząca ciecz, wśród korali widzę że walczą codziennie daje im bakterie ok 8mililitrow.... Jedno jest pewne żywy piasek robi się coraz jaśniejszy nie widać glonów już tak bardxo;) jutro wstawię foto koło 18-19

Wysłane z mojego Lenovo TAB S8-50L przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

12 godzin temu, biesiu napisał:

W instrukcji chemicleana jest napisane:

"... Podczas kuracji należy wyłączyć odpieniacz, lampę UV i/lub ozonator, usunąć, jeśli jest stosowany węgiel aktywowany lub preparat Chemi-Pure do 24 godzin po kuracji..." - zrobiłbym na odwrót w Twojej sytuacji.

I dalej: "...Podczas kuracji zalecane jest wzmożone natlenianie nawet dodatkowym napowietrzaczem..." - do tego bym też się zastosował.

 

Nie włączaj UV, Ozonatora ani tym podobnej rzeczy wybijającej wodę pod względem bakteryjnym. Zasiedlasz system bakteriami, nie utrudniaj im namnażania. Koralowce nie tak łatwo jest uśmiercić. Chemię trzymaj z dala, żeby dzieci nie miały do niej dostępu... nie chodzi tylko o bezpieczeństwo akwarium.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała chemia włącznie z solą bakteriami testami itd są już schowane na strychu;) łatwo tam nikt się nie dostanie bo słychać jak ktoś schody opuszcza;) jest sucho i ciemno i temp ok 24 stopni więc bezpiecznie dla kazdego

Wysłane z mojego Lenovo TAB S8-50L przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj co Cię nie zabije to Cię wzmocni. Odradzaj system, dbaj o czystość szyb i cyrkulatorów :) korale się odwdzięczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie propo czystości czemu na piasku i cyrkulacyjnych jak ,,stoją,, zbierają się zielone glony;)

Wysłane z mojego Lenovo TAB S8-50L przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co stoją? Niech się kręcą 24h/24h

Spróbuj zawinąć włókninę wokół żeber cyrkulatora i zmieniaj ją codziennie lub na początku nawet częściej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam;) mała aktualizacja foto za chwile zacznę układać skale od nowa i troszkę ogarnę piasek i żyletka wyczyszczę szkloszkło

70cd5c3b9b5b20e89e0d598c35d4752b.jpgae57fda54ea997804bbc54c0edbf4c75.jpg9227a01a97d96e84416abdfd9a1db6c1.jpg

Wysłane z mojego Lenovo TAB S8-50L przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Po co Ci tyle cyrkulatorów?

Nie za duża ta granulacja piachu? Przynajmniej tak na zdjęciach widać. Łatwo  będzie Ci się tam syf zbierał w postaci detrytusu czy resztek pokarmu które będą brudzić wodę. Chyba że masz coś dużego do kopania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciał bym zapytać i tło. Widzę że chyba masz czarne. To jest folia samoprzylepna naklejona od środka zbiornika?

Kupiłem reefmaxa ale tło częściowo prześwituje i zastanawiam się co z tym faktem zrobić :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie po paru dniach nieobecności i pracami nad akwarium teraz moja solanka wygląda tak;))72ef36333e19a8387a1493444380f021.jpg1be58d6eb70012b954965972b7279c20.jpg98ef20f02679f6a440121087e6f8ecdc.jpga1f91ec07b46152a9d84022814ed9b10.jpgc82095ad862e678a129e1f5c132fa152.jpgda581915152c65c2ac80348f21105274.jpg

Wysłane z mojego Lenovo TAB S8-50L przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.