Skocz do zawartości
Czarek79

Ślimak nagoskrzelny?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy to ślimak nagoskrzelny?

Ma około 1cm, w rzeczywistości jest ładniejszy, lampa aparatu go trochę prześwietliła i blady wyszedł.

 

ślimak.jpg


SPS, LPS 100x65x50h OW, 25kg LR, BK Mini 160, BLAU 8x39W, Deltec FR-509 z biopellets, i Tunze 6065, Tunze 6045 Koralia 5200, New Jet 4500,

3307e3f69aa9a16cmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też obstawiałbym na elysia nealae - choć te "czułki" jakby jakoś za grube :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie takiego samego. Też stawiam na Elysia nealae. Raczej jest bezpieczny i żywi się glonami. Tak przynajmniej twierdzi reeflex, a ja sam też go nie złapałem na jedzeniu czego innego niż glony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, gryadam napisał:

Mam dokładnie takiego samego. Też stawiam na Elysia nealae. Raczej jest bezpieczny i żywi się glonami. Tak przynajmniej twierdzi reeflex, a ja sam też go nie złapałem na jedzeniu czego innego niż glony.

Widzę, że niedawno wystartowałeś. Skąd brałeś skałę jeśli można wiedzieć?


SPS, LPS 100x65x50h OW, 25kg LR, BK Mini 160, BLAU 8x39W, Deltec FR-509 z biopellets, i Tunze 6065, Tunze 6045 Koralia 5200, New Jet 4500,

3307e3f69aa9a16cmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała z Aquario w Katowicach. Jakościowo początkowo myślałem, że słabo, teraz z perspektywy 3 miesięcy stwierdziłem, że całkiem niezła - wylazło z tego mnóstwo wężowideł, kiełży, kilka ślimaków, pojedyncze asteriny i z 5 polipów fluorescencyjnych Palythoa. Poza tym wielkim plusem tej skały jest to, że moczy się w sklepie w baniaku z odpieniaczem i dojrzewanie z wyjątkiem inwazji zielonych glonów nitkowatych było raczej bezbolesne - kilka dni dino i potem zaraz zielone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.