Skocz do zawartości
Stani

waz silikonowy pompa-Schuran

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i pytam:

kto wie, jakim wezem (srednica) laczy sie pompe Aquabee 33W z Schuranem 120 ? Czy to jest waz o wewnetrznej srednicy 16mm ?

Dzieki za odpowiedz


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stasiu zwężka zaciskowa na wylocie umożliwia podłączenie " hose connectors suction side 16/22 and pressure side 12/16 mm " czyli 12/16 mm. W nowym wydaniu tej pompy jest tylko plastikowy kruciec do wklejenia fi22.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli 12/16

A 12mm na Schurana naciagne ? Myslalem, ze potrzeba 16mm. Moze ktos tu ma Schurana "pod reka" ?:rolleyes:

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wywalił oryginalną złączkę. Jest wykręcana. Po co ograniczać wylot do 12mm ?  A co do schurana to on ma oryginalnie po drodze zawór redukcyjny z przyłaczem do wężyka więc tam też jest chyba fi12mm. Przerabiałem to na sztywno montując pompę na boku odpieniacza na plastikowych kształtkach 18mm.

O takim czymś myślałem.

1502.jpg


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja,ja mam tego Schuran'a na pompie AB i waz jest 12 mm...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak te shurany sie sprawuja w porownaniu do odpieniaczy z igielkowa pompa i czy sa ciche?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie słychać odgłos zasysanego powietrza oraz wypływ wody puki odpieniacz się nie ułoży. Przynajmniej tak jest u mnie. Niech się wypowiedzą inni posiadacze.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jakiej pompie pracuje u Ciebie?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracuje na dedykowanej do 120 Aquabee 2000/1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze wszyskich odpieniaczy jakie mialem ten uwazam za najlepszy,wlajesz bakterie do wody i za pol godziny znajda sie w kubku,dlatego przy wlewaniu czegokolwiek musze go wylaczac...Jest bardzo cichy,tylkozasysanie powietrza slychac,no ale kto zasysanie ma w sumpoie,kabel za okno i nic nie slychac...Jedyna wada to pradozernosc,ale coz zwezka venturi potrzebuje powera...Mysle o podlaczeniu go do jakiegos Tunze silence,ale jeszcze niech chodzi na tej AB,dopoki sie ona nie rozsypie...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego S120 oddałem kumplowi w prezencie. Zostawiłem sobie tylko pompę która właśnie mierze i wychodzi że musisz kupić weżyk 12/16 i z tego co pamiętam dać go w ciepłą wodę przed założeniem. 

Swoją droga. Ja polecam do niego pompkę sicce syncra 1,5 (23W, 1350l/h, podnoszenie 1,8m) Włoska robota ;-) Na ich blokach robi swoje pompy tunze.

Ciekawe z ta AB 2000 pod S-120. Byłem pewny że ona jest pod S-150 ;-)

 


666 w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek,oryginalna pompa AB 2001 pompuje 2000 l/h,czy 1350 L/h nie bylio za malo?...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam. Właśnie sprawdziłem i wychodzi na to że ja chyba miałem 100 i że 120 to jedyny schuran jakiego nie mailem. Dziwne że 120 i 150 zasilili ta sama pompa. Może stąd nieodstepujace mnie uczucie że AB 2000 w mojej 150 jest ciut za mała.

Wracając do tematu Schurana uważam że to najlepsze odpieniacze. Dlaczego? Pompy do nich w razie usterki nie kosztują krocie. Na skałach widać ogromną ilość zycia. Ostatni argument za, venturi nie zapycha się tak jak becket w KZ itp. Z pewnością nie pienią jak igła ale nie tłuką też tak wody. 

Choć muszę przyznać że ostatnio zdradziłem Schurana. Pod choinkę Mikołaj przyniósł s-200 do nowego baniaka. Po czym kupiłem sobie pomaranczory reaktor do Zeo I małego stożka KZ. 

 


666 w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek,

do Schurana 150 warto dac AquaBee 38 W a do 120: 33W.  Jest duza roznica w wydajnosci mimo, ze niektorzy maja w 120-tkach pompy 18 W, ktore tez podaja 2000 l/h.

Ps: Schurany to moim zdaniem po Bubblach jedne z najcichszych odpieniaczy i b. wydajne. Mowi sie, ze mniej niszcza plankton niz igielkowe.

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Wiecie jaka jest średnica oryginalnego wężyka powietrznego do Schurana 120? Pozdrawiam


Akwa opti 225l + sump 100l, PS Althea 6x39W, Royal Exclusive Mini Bubble King 160, Ecco runner 2700, jebao wp-25 + jvp 200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.