Skocz do zawartości
big daddy

Spienione PCV w sumpie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Projektuje sobie nowy zestaw i naszła mnie wątpliwość, czy jako ściany refugium w sumpie mogę zastosować spełnione pcv?
Jak myślicie są jakieś przeciwwskazania?
Wysłane z galaktyki S6

 

Edytowane przez big daddy (wyświetl historię edycji)

7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spóźnione czy spełnione to pcv?jeśli spienione to nie widzę przeciwskazań


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha, przepraszam już edytowałem tytuł.

Pytam bo chyba będzie tańsze od czarnego szkła, a do tej pory nie natknąłem się na forum na takie rozwiązanie.

Wysłane z galaktyki S6


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam wszystkie przegrody ze spienionego pcv , łatwo można przebudować to i tamto .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, ramus 590l napisał:

U siebie mam wszystkie przegrody ze spienionego pcv , łatwo można przebudować to i tamto .

A czym kleiłeś przegrody do szkła?

7 godzin temu, big daddy napisał:

Hahahaha, przepraszam już edytowałem tytuł.

(...)

Jeszcze nie jest poprawiony... nadal jest "spóźnione"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klejenie przegród z pcv do szkła to daremna robota. Wcześniej czy póżniej sie rozklei. Moim zdaniem autorowi chodziło o coś innego.

Mianowicie, przegrody na dsb czy refugia okleja się czymś, aby nie rosły glony wapienne i inne dziadostwo na sprzętach, ścianach itp.


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, jarex66 napisał:

Klejenie przegród z pcv do szkła to daremna robota. Wcześniej czy póżniej sie rozklei. Moim zdaniem autorowi chodziło o coś innego.

Mianowicie, przegrody na dsb czy refugia okleja się czymś, aby nie rosły glony wapienne i inne dziadostwo na sprzętach, ścianach itp.

Z postów nie wynika, że o to mu chodziło, przynajmniej dla mnie. Ale zgadzam się z tym co piszesz i dlatego zapytałem kolegę czym kleił te przegrody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam przegrody ze spienionego PCV w sumpie bo mam tam scrubera i żeby swiatlo sie po calym sumpie nie rozchodzilo,  a kleilem silikonem akwariowym miedzy pcv a szklem i trzyma super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCV z PCV jest specjalny klej Henkel a   sposób klejenia jak plexi . Szkło z PCV to dramat nigdy nie będzie szczelne  silikon nie do końca łapie.   Jeśli chcesz przegrody w sumpie to możesz wkleić korytka kablowe na silikon a przegrody na wcisk  . Chyba dyzma pokazywał takiego sumpa


gallus in suo sterquilinio plurimum potest

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Klejenie przegród z pcv do szkła to daremna robota. Wcześniej czy póżniej sie rozklei. Moim zdaniem autorowi chodziło o coś innego.

Mianowicie, przegrody na dsb czy refugia okleja się czymś, aby nie rosły glony wapienne i inne dziadostwo na sprzętach, ścianach itp.

Dokładnie o to mi chodziło, chciałbym osłonić resztę sumpa przed światłem z refugium.

O tym, że nie będzie trzymał silikon wiem, zamierzam unieruchomić przegrody dwoma "wałkami" silikonu po obu stronach, choć pomysł z przyklejeniem korytek jest kuszący. Muszę przemyśleć jak by to zrobić i jakich korytem użyć żeby było w miarę szczelne [emoji4]

Tytuł edytowałem już kilka razy, w rosyjski i niestety nie przyjmuje zmiany choć informacja jest że reedycja zakończona powodzeniem...

Wysłane z galaktyki S6


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korytka kablowe dostępne w każdym markecie budowlanym  są na elektrycznym dziale  szerokość dobierzesz do gr PCV tylko pamiętaj ze PCV pływa wiec zrób v.sobie blokadę  w korytku np otwór w który włożysz np kawałek patyczka z lizaka .


gallus in suo sterquilinio plurimum potest

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy klejeniu korytka, które również jest z pcv są praktycznie te same problemy co klejenie samego pcv. Nie lepiej zrobić normalnie szklane przegrodu i je okleić płytami z pcv? Takie klejenie powierzchniowe to zupełnie inna rzecz niż kleić krawędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korytka nie są z PCV . Nie każdy plastik to PCV  . Ktoś ma ten patent chyba kolega @Grzegorz Dyzma  ja nie mogę znalesc tamtego tematu sprzed lat . Jak dostanie powiadomienie może się wypowie nad skutecznością tego patentu z korytkami


gallus in suo sterquilinio plurimum potest

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać o tym że spienione pcv będzie wypływało więc przegrody na ścisk raczej odpadają. mam w sumpie zawieszonego scrubera z pcv i podczas czyszczenia cały czas wyskakuje.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, waldit1 napisał:

Korytka nie są z PCV . Nie każdy plastik to PCV  . Ktoś ma ten patent chyba kolega @Grzegorz Dyzma  ja nie mogę znalesc tamtego tematu sprzed lat . Jak dostanie powiadomienie może się wypowie nad skutecznością tego patentu z korytkami

No dobra niech są z innego tworzywa sztucznego... ale chyba nie powiesz, że będą trzymać jak szkło. Dla mnie robienie przegród w sumpie mocowanych na korytka to niepotrzebne komplikacje w dodatku z niepewną trwałością. Może to mieś sens jeśli z jakiegoś powodu potrzebujemy przegrodę z możliwością regulacji jej położenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps teraz tak myślę że nie trzeba tego kleić bo można wywiercic dwa otwory w PCV i szybie i skręca to śrubą plastikowa ew  można zrobić  taką  konstrukcje   lub kupić tylko musi być bez metalu

B23303.jpg?osCsid=c302c6d23861e6c67a6c92

Edytowane przez waldit1 (wyświetl historię edycji)

gallus in suo sterquilinio plurimum potest

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.02.2017 o 07:08, Przemek78 napisał:

A czym kleiłeś przegrody do szkła?

 

Przemku nie wiem dokładnie czym bo nie robiłem go sam i nie zastanawiałem się nad tym nigdy ale zapewne silikonem , przed wstawieniem przegrody można najpierw przykleić do ścianek również pcv i spasować na wcisk plus silikon i będzie trzymać jak ta lala .U mnie sump śmiga już dwa lata i nic się nie rozkleja . Ostatnio ciąłem jedną ze ścianek nożem ,mocno napierając i nic się nie rozkleiło  ,więc patent uważam za dobry .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale ja tam nie widzę wielkiego problemu, jak pisałem można przecież dać spoine tzw ćwierćwałek po obu stronach przegrody, nawet jak silikon puści spienione, nadal będzie się trzymał szyby i utrzymywał przegrody na miejscu.

Co innego jeśli musiało by toto być szczelne całkowicie.

Tutaj temat z moim projektem, proszę o opinie i ewentualnie rady.

http://nano-reef.pl/index.php?/topic/92451-Nowy-setup-do-oceny

Wysłane z galaktyki S6


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.