Skocz do zawartości
matheroz

300 litrów w obiegu - NEXT STEP

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe, nie wiedziałem o takich przypadkach. Zdaje mi się ze tkanka która odpadła z reguły ulega rozpłynięciu się bądź wpada na tkankę z innego korala. No cóż, może ktoś coś poradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak też coś takiego kiedyś tu wyczytałem ;) taki szkielet z boku widziałem u mojej euphylli jak się główki zagęściły i chyba chciała zmienić swoje miejsce czyli jest to możliwe. 

Nie miałeś czasami dużych skoków jakiegoś parametru? albo inne korale nie drażnią/walczą z euphylliami? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna aktualizacja po 4 miesiącach

 

Akwarium po ostatnich kłopotach zaczyna już być w miarę stabilne, chyba udało mi się w końcu ustalić poprawne dawki ballinga :)

W akwarium głownie miękkie i lspy, które powoli zbieram. Dodatkowo kupiłem też parę spsów na próbę. Zobaczymy co z tego wyjdzie. 

To chyba ostatnie podrygi w tym akwarium, jak widać nie ma już prawie miejsca. W najbliższym okresie będę się przeprowadzał a co z tym idzie zmienię akwarium znów na większe :) no bo przecież nie opłaca się targać starego :P Więc pewnie pojawi się parę pytań w jaki sposób sensownie to zrobić :) na szczęście te dwie lokalizacje między jedynie 10 minut jazdy autem więc powinno być okej. Łapcie parę fotek: 

11.jpg

22.jpg

Moje cuksy, powoli zbieramy

333.jpg

444.jpg

66.jpg

Ciekaw jestem waszego zdania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie - gęsto - kolorowo :) i piękna ryba Ctenochaetus strigosus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda zdrowo i ładnie :) Udało Ci się opanować zrzut tkanek? Z tego co wnioskuje to skoki parametrów były przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, matheroz napisał:

Nikt nic ? Przykro mi :(

przeyłykamy ślinę z zazdrości i nic nie idzie napisać :P

 

Bardzo ładne akwarium.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, chwialek napisał:

Ładnie - gęsto - kolorowo :) i piękna ryba Ctenochaetus strigosus

 

15 minut temu, katani napisał:

przeyłykamy ślinę z zazdrości i nic nie idzie napisać :P

 

Bardzo ładne akwarium.

 

Dzięki panowie :) miło widzieć takie słowa. 

 

30 minut temu, Mat_Mat napisał:

Wygląda zdrowo i ładnie :) Udało Ci się opanować zrzut tkanek? Z tego co wnioskuje to skoki parametrów były przyczyną?

 

Tak mi się zdaję że problem zrzutu tkanek mógł być przyczyną zbyt wysokich parametrów i ich skoku. Na chwilę obecną problem nie występuje i oby tak zostało, w końcu od dłuższego czasu zero strat.

 

Jedyne co mi padło to mandaryn, szkoda bo miałem go już kilka miesięcy ale mogło to być spowodowane brakiem wystarczające ilości żarcia, dlatego znów zacząłem lać fito. Pierwsza butelka poszła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ostatnim zakupem przed przesiadką na większe akwa będą zoaski premium :)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed przesiadka na większe się nic nie kupuje a niektórzy nawet sprzedają co mają. Zawsze to ryzyko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że nie będzie źle .. .. Mam plan żeby zbierać wodę z podmianek ... planowana wielkość to około 500 litrów .. chce też puścić wodę z podmianki z nową skała.. wcześniej wymoczyc w RO.. dodatkowo bakterie do szybkiego startu .. A może ma ktoś jakiś sprawdzony sposób..

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Los Problemos :(

Od paru dni zauważyłem że mój koral, powoli pokazuje najbardziej wystające części szkieletu.

Szczerze mówiąc nie wiem jaką ma nazwę, sprzedano mi ją jako favie ale przypuszczam że nią nie jest (więc można przy okazji tą kwestie rozstrzygnąć).

Z dnia na dzień myślę że pokazuję się coraz więcej szkieletu. Kupiłem ją gdy była w średniej kondycji, tak samo jak teraz miała odsłoniętą część szkieletu, ale szybko złapała formę co przedstawia zdjęcie powyżej. No i tu pojawia się pytanie co mogło być przyczyną ? Tydzień nie było mnie w domu jednak odwiedzałem akwa codziennie. Przez ten tydzień nie podawałem kropelek akwa forest, skończyło mi się też fito i nie leje go myślę że 2 tydzień, jednak co 2-3 dni karmie korale reef roids. W piątek chce dokupić i zacząć lać na nowo. Czy to jest przyczyna ?

23232.jpg

Miałem kiedyś problem z inna faivią. Obgryzał ją hepatus, który potem wypadł z obiegu. Zostały po nim wyrwane dziury w favi i wyrastające glony. Poradzono mi żeby wyrwać glony i co parę dni oczyszczać/omiatać korale silikonową miotełką która częściej ma zastosowanie w cukiernictwie. Czy ktoś z was też używa takiej metody ? W sumie chyba to ma sens. Pytanie czy w tym wypadku też omiatać tego korala ? 

56565656.jpg

Hmmm proszę o pomoc, na zdjęciach wyżej znajdziecie w jakim miejscu znajduję się koral.

Reef roids podaje bez cyrkulacji, osiada na koralach i tak zostawiam na jakiś czas, dopiero potem włączam cyrkulacje i wszystko wraca do normy. Może to jest problem ? Może powinienem omiatać te korale po aplikacji reef roids ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, R.I.P napisał:

To jest acanthastrea echinata.

PK

Dokładnie tak, nawet na googlach fotki w podobnej kolorystyce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.