Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkiego doświadczenia nie mam, ale wynika z niego, że dopóki nie zaczniesz miarowo obciążać systemu nie domkniesz cyklu dojrzewania.
Ładuj powoli korale od tych łatwiejszych zaczynając, niech to zacznie powoli się kręcić, na ryby jeszcze przyjdzie czas. Zacznij żyć razem ze swoim zbiornikiem ;)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Przemek, najpierw korale, a na ryby przyjdzie czas. Ja dałem ryby 3 miesiące po starcie i dziś sobie myślę, że mogłem jeszcze trochę odczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie zakończyło się jeszcze dojrzewanie. Zbiornik musisz obciążyć choć trochę aby się zakończyło. Dołożenie korali, karmienie ich dokończy robotę na tyle aby można było wpuścić ryby. Ja mam akwa 2 miesiące, teoretycznie parametry od miesiąca stabilne, no2, no4 na poziomie 0, no3 - 5 ale z rybami czekam. Co tydzień dokładam jakiegoś korala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, co do pierwszej podmiany to moim zdaniem dopóki nie zaobserwujesz spadków parametrów , nie trzeba jej robić. Jakie masz mg i ca?


Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jutro pojadę po testy :( bo nie kupiłem a korale jak Zoa już są od tygodnia i maja się świetnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to bardzo dobrze. Niech narobią kupek (Amoniak) i niech się rozwija biologia jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym świecisz bo albo nie doczytałem albo nie napisałeś. Daj jakieś fotki i pokaż jak to funkcjonuje. Ja za dwa miesiące się przeprowadzam i czeka mnie zmiana ze 112 litrów na ponad 300. 


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli widzę nie zdecydowałeś się na ledy. Ja myślę nad dwoma takimi lampami.

 

http://www.ebay.de/itm/VIPARSPECTRA-165W-LED-Aquarium-Light-Spectrum-Timer-Control-Fische-Aquariumlicht-/111953542233?hash=item1a10f37c59:g:rC8AAOSwnF9Y6JTa

Tylko wymienię część białych diod na niebieskie. 

Edytowane przez ILUZJONISTA (wyświetl historię edycji)

2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już obciążone koralami i paroma rybkami i parametry to :

no2 0

no3 2

po4 0

niestety nie kupiłem testów z tego wszystkiego zapomniałem jeśli się uda jutro podjade 

Edytowane przez marek85 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy idą jutro będą obsada ma się dobrze:

borsuk

centyropyga bicolor

Decora

blazenki

doktorek

kraby

krewetka szkarłatna 

zoa

tylko mam Cyjano podobno problem jest w Poznaniu z wodociągami  :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jaka masz hydraulike?chodzi mi o obwod na powrocie i splywie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32 spływ redukcja pod pompę 24 chyba :) i ten 3 nie pamietam nazwy sorry po urodzinach tez 32 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak sprawuje sie pompa obiegowa masz  jecod 7000? czy pompa masz ustawiona na minimum czy musisz ja podkrecac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 9000 na 3/4 spływ prawie na maxa otwart no3 5-10 po4 0-0.03 ca 440-460 mg 1350-14xx kh 8,5 staram się utrzymać  ponieważ spada akry 2 szt i cała reszta korali ma się idealnie niestety podczas awari zasilania poszła mi centyropyga :( i borsuk nowy borsuk już z 2-3 mc działa doszła jeszcze desardini wundermani pancor krab i pare korali zmieniłem sól na tropic marine i jak narazie wszystko ładnie rośnie :)

Sorry 7000 mój błąd pudełka już nie mam a musiał bym pompę wyjąc żeby sprawdzić ale znalazłem w swoim starszym poscie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.